Jak usunąć mech z drewna?

Jak usunąć mech z drewna? Nie tylko meble ogrodowe, ale także tarasy, balkony i chodniki mogą być wykonane z drewna. Jeśli mają trwać długo, wymagają odpowiedniej pielęgnacji oraz regularnego, ale delikatnego czyszczenia mchu i brudu.

Jak usunąć mech z drewna?Czyszczenie drewnianych mebli ogrodowych

Meble ogrodowe, podobnie jak ogrodzenia, zawsze mają miejsca, do których nie jest łatwo dotrzeć. Są to na przykład połączenia i ciasne przestrzenie. W związku z tym czyszczenia nie można przeprowadzić szorowarką i pełną siłą, ale raczej (małą) szczoteczką. Dzięki temu niezbędne ciśnienie jest często trudne do osiągnięcia, dlatego stosowanie środków pomocniczych i czyszczących ma sens.

przeczytaj także

  • Jak usunąć mech z betonu – porady i wskazówki
  • Jak mogę usunąć mech ze ściany?
  • Czy są jakieś domowe sposoby na usuwanie mchu?

W miarę możliwości nie używaj w ogrodzie chemicznych środków czyszczących, ponieważ mogą one przedostać się do gruntu i zanieczyścić wody gruntowe. Drewniane meble ogrodowe można łatwo wyczyścić roztworem octu lub sody i usunąć z mchu. Idealne jest nawet mydło w płynie. Następnie spłucz wyczyszczone drewniane przedmioty czystą wodą. Jeśli nie jest bardzo zabrudzony, często wystarczy szczotkowanie.

Jak usunąć mech z drewna? Oczyść drewniane powierzchnie w ogrodzie

Większe powierzchnie w ogrodzie, takie jak ścieżki czy taras, można łatwo wyczyścić szorowarką. Im mniej środków czyszczących używasz, tym więcej siły musisz użyć, ale chronisz środowisko oraz zwierzęta i rośliny w ogrodzie. W ten sposób można również wyczyścić beton. Grubą warstwę mchu należy wcześniej usunąć poprzez zeskrobanie go łopatą.

Wysokociśnieniowa myjka ułatwia usunięcie mchu i brudu, ale może także zmienić strukturę drewna, dzięki czemu brud gromadzi się ponownie szybciej lub mech rośnie. Bankirai zawiera olejki eteryczne, które zapobiegają gromadzeniu się mikroorganizmów. To prawdopodobnie sprawia, że ​​jest mniej podatny na wzrost mchu i innych roślin.

Sposoby usuwania mchu z drewna:

  • Szczotka lub szorowarka
  • Myjka wodna lub ciśnieniowa
  • Soda
  • ocet winny
  • Mydło w płynie

Środek do usuwania zielonego nalotu z elewacji

Jak usunąć mech z drewna

Betolix-M to innowacyjny, szybki w działaniu preparat do usuwania mchu z elewacji, z drewna i betonu.

Porady

Unikaj używania ostrych detergentów w ogrodzie. W ten sposób chronisz środowisko w ogóle, ale przede wszystkim rośliny i zwierzęta we własnym ogrodzie.