Jak usunąć mech z drewna?

Jak usunąć mech z drewna? Nie tylko meble ogrodowe, ale także tarasy, balkony i chodniki mogą być wykonane z drewna. Jeśli mają trwać długo, wymagają odpowiedniej pielęgnacji oraz regularnego, ale delikatnego czyszczenia mchu i brudu.

Jak usunąć mech z drewna?Czyszczenie drewnianych mebli ogrodowych

Meble ogrodowe, podobnie jak ogrodzenia, zawsze mają miejsca, do których nie jest łatwo dotrzeć. Są to na przykład połączenia i ciasne przestrzenie. W związku z tym czyszczenia nie można przeprowadzić szorowarką i pełną siłą, ale raczej (małą) szczoteczką. Dzięki temu niezbędne ciśnienie jest często trudne do osiągnięcia, dlatego stosowanie środków pomocniczych i czyszczących ma sens.

przeczytaj także

  • Jak usunąć mech z betonu – porady i wskazówki
  • Jak mogę usunąć mech ze ściany?
  • Czy są jakieś domowe sposoby na usuwanie mchu?

W miarę możliwości nie używaj w ogrodzie chemicznych środków czyszczących, ponieważ mogą one przedostać się do gruntu i zanieczyścić wody gruntowe. Drewniane meble ogrodowe można łatwo wyczyścić roztworem octu lub sody i usunąć z mchu. Idealne jest nawet mydło w płynie. Następnie spłucz wyczyszczone drewniane przedmioty czystą wodą. Jeśli nie jest bardzo zabrudzony, często wystarczy szczotkowanie.

Jak usunąć mech z drewna? Oczyść drewniane powierzchnie w ogrodzie

Większe powierzchnie w ogrodzie, takie jak ścieżki czy taras, można łatwo wyczyścić szorowarką. Im mniej środków czyszczących używasz, tym więcej siły musisz użyć, ale chronisz środowisko oraz zwierzęta i rośliny w ogrodzie. W ten sposób można również wyczyścić beton. Grubą warstwę mchu należy wcześniej usunąć poprzez zeskrobanie go łopatą.

Wysokociśnieniowa myjka ułatwia usunięcie mchu i brudu, ale może także zmienić strukturę drewna, dzięki czemu brud gromadzi się ponownie szybciej lub mech rośnie. Bankirai zawiera olejki eteryczne, które zapobiegają gromadzeniu się mikroorganizmów. To prawdopodobnie sprawia, że jest mniej podatny na wzrost mchu i innych roślin.

Sposoby usuwania mchu z drewna:

  • Szczotka lub szorowarka
  • Myjka wodna lub ciśnieniowa
  • Soda
  • ocet winny
  • Mydło w płynie

Środek do usuwania zielonego nalotu z elewacji

Jak usunąć mech z drewna

Betolix-M to innowacyjny, szybki w działaniu preparat do usuwania mchu z elewacji, z drewna i betonu.

Porady

Unikaj używania ostrych detergentów w ogrodzie. W ten sposób chronisz środowisko w ogóle, ale przede wszystkim rośliny i zwierzęta we własnym ogrodzie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *