Jak usunąć mech z betonu? – porady i wskazówki

Jak usunąć mech z betonu? W końcu nadeszła wiosna, dni robią się coraz cieplejsze, a głód na kiełbaski rośnie. Jak miło, kiedy wreszcie można znowu grillować, gdyby na tarasie nie było tylko tyle mchu! Co robić?

Oczywiście istnieją różne środki czyszczące, które usuwają mech i patynę z różnych powierzchni i materiałów, ale możesz też wypróbować domowe środki. Mają one przewagę nad chemicznymi środkami czyszczącymi, ponieważ są przeważnie dużo tańsze i chronią środowisko.

przeczytaj także

  • Jak usunąć mech z drewna – porady i wskazówki
  • Jak mogę usunąć mech z odsłoniętych płyt betonowych z kruszywa?
  • W jaki sposób usunąć mech i glony za pomocą domowych środków

Jak usunąć mech z betonu? Usuń mech mechanicznie

Mechaniczne usuwanie mchu jest bardzo pracochłonne i czasochłonne. Mech należy zmyć lub wyszorować z betonu i mozolnie zeskrobać ze spoin. Potrzebujesz starej szczotki domowej, lub solidnej miotły ogrodowej ze stosunkowo twardym włosiem, a także starego noża lub specjalnego skrobaka do fug.

Często można usunąć cienką warstwę mchu lub patyny za pomocą sztywnej miotły ogrodowej. Jednak stary skruber domowy jest zwykle bardziej skuteczny. Gdy mech wyschnie, polej go wodą, dzięki czemu łatwiej będzie go oderwać od podłoża. Najlepiej jest użyć darmowej wody z beczki na deszczówkę. Nawilżanie nie jest konieczne w wilgotny dzień lub gdy mech jest zroszony.

Specjalne skrobaki ułatwiają zdrapywanie fug, alternatywnie wystarczy stary nóż. Musisz wypróbować, które narzędzie jest lepsze do Twojej pracy. Skrobaki do fug są ukształtowane w taki sposób, że stosunkowo głęboko oddzielają istniejące chwasty, a nawet całkowicie usuwają mniejsze korzenie. Wtedy nie odrasta tak szybko. Dzięki stosunkowo niedrogiej poduszce na kolano możesz uniknąć lub zmniejszyć ból po ciężkiej pracy.

Najważniejsze w skrócie:

  • usuwanie mechaniczne: za pomocą płuczki i wody
  • Oczyścić fugi: starym nożem lub specjalną skrobaczką
  • ewentualnie użyj nakolanników
  • Domowe środki zaradcze są mniej szkodliwe niż środki chemiczne

Jak usunąć mech z betonu? Środek do usuwania zielonego nalotu z elewacji

Jak usunąć mech z betonu?
Mech na ścianie

Idealnym środkiem do usuwania zielonego nalotu z elewacji jest Betolix-M. Szybko i skutecznie usuwa wszelkie zielone zabrudzenia.

Porady

Jeśli chcesz usunąć mech z betonowych płyt za pomocą szczotki drucianej, wybierz wilgotny dzień lub wcześnie rano, kiedy mech jest jeszcze wilgotny od rosy. Ułatwia to szorowanie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *