Kostka brukowa i bloczki betonowe

kostka brukowa i bloczki betonowe mają różną formę i skład. Gliniane cegły, czy też betonowe bloczki nie większe niż 300mm są niezwykle popularne. Stosuje się je na tarasach, na podjazdach, placach, podjazdach, pod domem, a nawet na lotnisku. Kostka brukowa to najbardziej popularna nawierzchnia modułowa. Ten artykuł pomoże ci się bliżej zapoznać z kostką brukową i możliwościami jej układania.

Czytaj dalej

Usuwanie zaschniętego cementu z okna

Jaka jest najłatwiejsza droga do tego, by usunąć stwardniały cement z szyby okiennej?

Usuwanie zaschniętego cementu z okna nie należy do łatwych zadań. Twój remont przebiegł dobrze, ale nie zauważyłeś rozprysków cementu na szybach podczas sprzątania po budowlanego? Dzień był długi i męczący dlatego miałeś prawo nie zauważyć zabrudzeń cementowych na oknie.

Czytaj dalej

Układanie kostki brukowej i kamienia naturalnego

Łatwiejsze układanie kostki brukowej: Jeśli masz zamiar ułożyć kostkę brukową na podjeździe lub jako chodnik to ten artykuł pomoże ci to zrobić, tak by stworzyć stabilną podbudowę.

Jako chodnik możesz użyć też kamieni naturalnych, które nadają się do tej funkcji tak samo jak kostka brukowa wykonana z betonu. Ścieżki ogrodowe, podjazdy to idealne miejsce zarówno na kamień naturalny, jak i kostkę brukową. Poniższy projekt ukazuje różnice między kamieniem naturalnym a kostką brukową (betonową)

Czytaj dalej

CHROPOWATOŚĆ BETONU I SZORSTKOŚĆ POWIERZCHNI BETONOWYCH

DZIESIĘĆ STOPNI CHROPOWATOŚCI POWIERZCHNI

Chropowatość betonu i jego szorstkość. W części I naszej serii dotyczącej przygotowania powierzchni betonu przyjrzeliśmy się wykrywaniu, usuwaniu i naprawie wadliwego betonu. W części II omówiliśmy różne rodzaje zanieczyszczeń powierzchni betonu i sposoby ich czyszczenia. Na poziomie III zajmiemy się metodami szorstkowania powierzchni w ramach przygotowania do malowania lub nakładania powłok.

Czytaj dalej

USZKODZONY BETON

USZKODZONY BETON. ŚRUTOWANIE BETONU DLA WŁAŚCIWEJ PRZYCZEPNOŚCI

Uszkodzony beton może być zalążkiem wielkich kłopotów. Problem z betonem polega na tym, że nigdy nie wiadomo, jak reaguje, gdy w niego uderzasz.

Drobny pył i pasta cementowa łatwo się wyrywają, a twardsze kruszywo jest uwalniane. W przeciwieństwie do stali wytrzymałość betonu na ściskanie  nie jest jednolita. Dlatego podczas piaskowania nie powstaje jednolity profil powierzchni ani wzór natrysku kotwicy. Piaskowana powierzchnia betonu to  krajobraz krateru składający się z głębokich porów i kapilar.

Czytaj dalej