Czyszczenie ocynku przed malowaniem

Czyszczenie ocynku przed malowaniem to ważny proces, aby farba przyjęła się na danej powierzchni bez większych kłopotów.

Wprowadzenie:

Cynkowanie ogniowe stosuje się w celu zapewnienia warstwy ochronnej, która wydłuża żywotność stali. Ocynk można pomalować, niestety, tradycyjne powłoki często nie trzymają się dobrze powierzchni ocynkowanych. Jest to często spowodowane nagromadzeniem się na powierzchni soli cynku, szczególnie wodorotlenku cynku, zasadowego produktu korozji, który zwykle pojawia się na świeżym cynkowaniu w ciągu jednego lub dwóch dni. W przypadku wykrycia wodorotlenku cynku należy go wyeliminować wraz z innymi wolnymi tlenkami, aby powłoki malarskie dobrze przylegały. Kiedy wodorotlenki cynku z czasem reagują z dwutlenkiem węgla i wodą, tworzą nierozpuszczalny węglan cynku. Aby ocynk dało się pomalować, trzeba go wcześniej potraktować specjalistycznym środkiem do wytrawiania i oczyszczania.

Tym produktem jest BETOLIX-O, bezpieczny dla ludzi i środowiska, w 100% biodegradowalny płyn, który z łatwością wytrawia ocynk.

Czytaj dalej

Zalety i wady zaprawy epoksydowej

Zalety i wady zaprawy epoksydowej. Wiele różnych osób mówiło nam, że fuga epoksydowa jest lepsza w przypadku niektórych rodzajów instalacji płytek. Donoszono również, że jest droga i trudna w użyciu. Nawet jeśli wszystkie te stwierdzenia są trafne, to postanowiliśmy szczegółowo omówić to kiedy należy zastosować fugę epoksydową, jakie są jej zalety i wady oraz jak należy się z nią obchodzić?

Czytaj dalej

Różnice między fugami cementowymi a fugami epoksydowymi

Różnice między fugami cementowymi a fugami epoksydowymi są znaczne, oto przewodnik po fugach, który pomoże Ci dokonać wyboru. Zaprawa cementowa najprawdopodobniej była przedstawiana jako standard branżowy, gdy po raz pierwszy uczyłeś się układania płytek. Jednak coraz więcej glazurników używa zaprawy epoksydowej do uszczelniania płytek wewnętrznych i zewnętrznych. Ludzie zajmujący się remontem, od majstra po architekta wnętrz mogą wybierać spośród różnych rodzajów fug, w tym fug epoksydowych, ale co odróżnia żywicę epoksydową od cementu?

Czytaj dalej

Który środek do czyszczenia fug jest najlepszy?

Który środek do czyszczenia fug jest najlepszy? Płytka ceramiczna jest świetną opcją ze względu na jej odporność na plamy i łatwość czyszczenia, szczególnie w obszarach o dużej wilgotności. Z czasem jednak utrzymanie otaczających ją atrakcyjnych linii fug może stać się problematyczne. Chociaż płytka jest wodoodporna, fuga łatwo wchłania brud i wilgoć, powodując, że podłoga staje się szara i nieczysta. Jeśli nie użyjesz specjalistycznego środka czyszczącego, usunięcie brudu z fug może okazać się trudne.

Czytaj dalej

Czyszczenie fug środkiem BETOLIX-F

Czyszczenie fug środkiem BETOLIX-F to czysta przyjemność. Szorowanie fug i brak rezultatów może zniechęcać, a zapach wybielaczy i innych silnych środków czyszczących sprawia, że ​​praca jest jeszcze bardziej nieprzyjemna. Istnieje jednak szybsza i bezpieczniejsza metoda czyszczenia fug.

Aby uzyskać optymalne rezultaty, zawsze możesz zatrudnić firmę sprzątającą, ale celem tej lektury jest wyposażenie Cię w skuteczne techniki sprzątania typu „zrób to z nami płynem BETOLIX-F”.

Niezależnie od tego, czy czyścisz fugę w obiekcie biznesowym, który wymaga odświeżenia, czy też radzisz sobie z brudem z łazienki lub kuchni, nasze proste przepisy i porady ułatwią uzyskanie czystej fugi.

Czytaj dalej

Środki antyadhezyjne do szalunków

Środki antyadhezyjne do szalunków. Powłoki zwane środkami antyadhezyjnymi nakładane są na powierzchnię szalunku przed wylaniem betonu, co ułatwia późniejszy demontaż szalunku lub szalunku. Jeśli piękno powierzchni betonu ma duże znaczenie, należy zadbać o wykończenie powierzchni szalunku. Aby ułatwić wyjmowanie utwardzonej części z formy, środki antyadhezyjne stanowią kluczową barierę pomiędzy powierzchnią formy a podłożem. W przypadku braku takiej bariery podłoże stopiłoby się z powierzchnią formy, utrudniając czyszczenie i powodując znaczny spadek produktywności. Na jakość i konsystencję produktu końcowego może znacząco wpłynąć nawet w przypadku użycia środka antyadhezyjnego, ze względu na zmienne, takie jak błędne zastosowania lub niewłaściwy dobór środka antyadhezyjnego.

Czytaj dalej