Jak mogę usunąć mech ze ściany?

Jak usunąć mech ze ściany? Prawdopodobnie ściana, po której rozprzestrzenia się mech, jest w cieniu, jest tam chłodno i lekko wilgotno. Ten klimat jest idealny dla mchu i trudno będzie go trwale usunąć. Nie należy jednak od razu uciekać się do środków chemicznych, istnieją dość skuteczne domowe środki.

Jak usunąć mech ze ściany? Jakich domowych środków mogę użyć na ścianie?

Jeśli twoja ściana jest stosunkowo gładka, np. Betonowa, możesz użyć gorącej wody i płuczki. Roztwór z octem ułatwia pracę, podobnie jak miękkie mydło. Ocet ma tę zaletę, że następnie musi upłynąć trochę czasu, zanim mech ponownie osiądzie na obszarach potraktowanych.

przeczytaj także

  • Czy ocet może kontrolować mech? – Wskazówki dotyczące użytkowania
  • Czy soda oczyszczona pomaga w walce z mchem?
  • Czy mogę samodzielnie zrobić terrarium z mchem?

Na szorstkiej ścianie, na przykład wykonanej z kamienia naturalnego, prawdopodobnie nie będziesz w stanie dobrze dotrzeć do wszystkich miejsc za pomocą szorowarki; tutaj powinieneś wziąć pędzel. Małe obszary powinny być w stanie uwolnić się od mchu za pomocą Coli, ponieważ zawiera ona dużo kwasu fosforowego. Te domowe preparaty należy dokładnie spłukać po zabiegu, ponieważ zawarty w nich cukier przyciąga owady i mrówki.

Myjki wysokociśnieniowe są prawdopodobnie najbardziej przyjazną dla środowiska metodą usuwania mchu, ponieważ pracujesz tylko z wodą i ciśnieniem. Jeśli podczas zabiegu „wypłuczesz” stawy, konieczne jest ich ponowne uzupełnienie. Palnik gazowy usuwa również mech w bardzo krótkim czasie. Niestety stwarza też atmosferę, w której mech ponownie bardzo szybko osiada.

Najważniejsze w skrócie:

  • również mądrze używaj domowych środków (soda, cola, ocet itp.)
  • jeśli to możliwe, pracuj tylko z czystą wodą
  • Myjki wysokociśnieniowe są szczególnie przyjazne dla środowiska
  • Palniki gazowe pomagają tylko przez krótki czas

Jak usunąć mech ze ściany? Środek do usuwania zielonego nalotu z elewacji

Jak usunąć mech ze ściany?
Jak usunąć mech ze ściany?

Jeśli chcesz usunąć zielony nalot ze ściany to nie ma obecnie na rynku lepszego preparatu niż Betolix-M. Sprawdź koniecznie jego siłę. Jest skuteczny i bezpieczny.

Porady

Używaj przyjaznych dla środowiska domowych środków do usuwania mchu, ocet jest również szkodliwy dla roślin i / lub zwierząt w dużych ilościach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *