Kompletny przewodnik po czyszczeniu płytek i fug

Kompletny przewodnik po czyszczeniu płytek i fug, oto jak szybko, niedrogo i skutecznie wyczyścić fugi i płytki.

Czy brudne lub odbarwione fugi odbierają elegancję płytkom i sprawiają wrażenie, że w domu panuje bałagan? Niewątpliwie tak! Ponieważ zaprawa do płytek wypełnia przestrzenie między płytkami i zapewnia im solidną podstawę, jest nieuniknioną częścią każdej instalacji płytek. Fuga jest niezbędna do układania płytek, ale nieczyste linie fug mogą wydawać się brzydkie, a ich skuteczne czyszczenie może być trudne.

Jeśli chcesz przywrócić blask i elegancję swoim powierzchniom wyłożonym kafelkami, jesteś we właściwym miejscu. Podpowiemy Ci, jak prawidłowo wyczyścić fugę do płytek, abyś mógł cieszyć się nowymi, wspaniałymi płytkami przez wiele lat.

Kompletny przewodnik po czyszczeniu płytek i fug. Rozwiązanie problemu brudnej fugi

Fuga jest niezbędna do układania płytek, niezależnie od tego, czy znajduje się ona w kuchni, łazience, czy w innym miejscu, aby zagwarantować, że Twoje płytki będą bezpieczne. Ale nie każdy wie dokładnie, czym jest zaprawa. Aby pokryć przestrzenie między płytkami, zaprawa jest mieszaniną składającą się z cementu, piasku i wody. Jej głównym celem jest stabilizacja i podparcie płytek, aby nie przesuwały się ani nie pękały. Ponadto służy jako uszczelniacz, chroniąc płytki przed potencjalnymi uszkodzeniami i wilgocią.

Jeśli jednak gromadzi się brud lub dojdzie do rozlania, fuga może z czasem odbarwić się i stać się nieczysta, szczególnie w obszarach domu lub firmy o dużym natężeniu ruchu. Fuga jest szczególnie podatna na powstawanie pleśni w wilgotnych miejscach, takich jak kuchnia i łazienka, co utrudnia utrzymanie tam warunków higienicznych. Możesz użyć profesjonalnych środków do czyszczenia fug i płytek, takich jak te znajdujące się w naszym asortymencie. Do płytek polecamy płyn BETOLUX-U zaś do czyszczenia fug polecamy płyn BETOLIX-F. Oto co należy zrobić, gdy już zakupisz w naszym sklepie online wybrane środki czyszczące.

Uniwersalny płyn do czyszczenia betonu

Kompletny przewodnik po czyszczeniu płytek i fug. Zbierz swoje materiały czyszczące

Aby prawidłowo wyczyścić fugę płytek, musisz posiadać niezbędne narzędzia, niezależnie od tego, czy zdecydujesz się na naturalne środki czyszczące, czy na któryś z produktów do czyszczenia fug i płytek z linii BETOLIX.

Będziesz potrzebować:

  • Szczotka do fug lub szczotka o sztywnym włosiu: mocne włosie szczotki do fug skutecznie pomoże w usuwaniu brudu i brudu.
  • Okulary ochronne i rękawice gumowe to doskonały pomysł podczas pracy z chemikaliami czyszczącymi, aby chronić dłonie i oczy.
  • Świeża szmatka lub gąbka: Aby usunąć resztki roztworu czyszczącego i brudu.
  • Ciepła woda: Do płukania.

Kompletny przewodnik po czyszczeniu płytek i fug. Najlepsze metody czyszczenia płytek i fug

Aby mieć pewność, że prawidłowo wyczyścisz fugę do płytek, oprócz odpowiednich produktów musisz także zastosować idealne podejście. Dostępnych jest kilka opcji:

Za pomocą szczotki do fug wyszoruj fugę, nakładając na nią roztwór czyszczący, pozostawiając go na kilka minut, a następnie wykonując okrężne ruchy szczotką.

Jeśli chcesz szybko i skutecznie oczyścić fugę z płytek, BETOLIX-F to fantastyczny wybór. Wystarczy, że naniesiesz płyn na zabrudzoną fugę, odczekać kilka sekund i zmyjesz brud gąbka, lub szmatką. Nie ma potrzeby, aby dociskać zbyt mocno gąbki do fugi, wystarczy, że lekko ją przetrzesz.

Co do czyszczenia płytek to polecamy użycie płynu BETOLIX-U. Jest to w 100% biodegradowalny preparat, który został stworzony przy użyciu kosmetycznych składników. Jego delikatny skład, a zarazem silne i skuteczne działanie sprawiają, że jest to fenomen na rynku płynów czyszczących. BETOLIX-U czyści nie tylko płytki, ale także aluminium, drewno, metal, plastik. 

Innowacyjne środki czyszczące do utrzymania optymalnego wyglądu fugi

Aby uzyskać nieskazitelnie czyste linie fug, BETOLIX oferuje niesamowity wybór wysokiej jakości, skutecznych produktów do czyszczenia fug. Aby uzyskać wysokiej jakości produkty czyszczące, na których możesz polegać, oferujemy nasze skuteczne rozwiązania do czyszczenia fug i płytek od znanych i renomowanych firm. Nasze proste w użyciu środki czyszczące doskonale nadają się do zapewnienia niezwykłej czystości fug, ponieważ zostały specjalnie zaprojektowane do usuwania plam z fug.

Aby dokładnie wyczyścić fugi, przejrzyj naszą kolekcję środków do czyszczenia płytek i fug na betolix.pl.

Czy istnieje środek do czyszczenia fug, który nie wymaga szorowania?

Tak, takim właśnie produktem jest płyn do czyszczenia fug o nazwie BETOLIX-F. Jest to innowacyjny preparat, który wystarczy nanieść na zabrudzoną powierzchnię, a następnie zmyć wszystko gąbką lub szmatką. Nie musisz już się męczyć, podczas czyszczenia fug używając szczoteczki do zębów, czy też skrobaka.

Betolix-F innowacyjny preparat do czyszczenia fug
BETOLIX-F płyn do czyszczenia fug, który nie wymaga ich szorowania