Jak czyścić fugę i płytkę ceramiczną?

Jak czyścić fugę i płytkę ceramiczną? Nie ma jednej standardowej metody czyszczenia płytek i fug w Twoim domu. Wszystko, od rodzaju usuwanej plamy po skład fugi, może mieć na nią wpływ. Znalezienie jednego środka czyszczącego, który sprawdzi się w każdej sytuacji i nie uszkodzi ścian łazienki, jest jednak od dziś proste. Do czyszczenia płytek użyj innego płynu niż do czyszczenia fug.

BETOLIX-F to skuteczny preparat do czyszczenia fug, który nie wymaga szorowania. Wystarczy nanieść płyn na zabrudzoną fugę, a następnie po zaledwie minucie zmyć cały brud przy użyciu gąbki, lub szmatki. Co do czyszczenia płytek ceramicznych zalecamy użycie biodegradowalnego płynu o nazwie BETOLIX-U. Jest to uniwersalny środek czyszczący, który zawiera jedynie substancje kosmetyczne. Jest bardzo skuteczny! Teraz możesz sprzątać wydajniej i dokładniej, gdy masz do czynienia z dwoma niezawodnymi płynami.

Jak czyścić fugę i płytkę ceramiczną?
BETOLIX-U Uniwersalny płyn do czyszczenia

Przede wszystkim należy pamiętać, że czyszczenie powinno być nie tylko skuteczne, ale także bezpieczne. Wdychanie trujących substancji przez Ciebie i Twoich bliskich to w czasach ECO I BIO środków czyszczących jest zbędne. Zamiast jednak czyścić i płytki i fugi, rozsądniej byłoby je chronić. Jednak gdy płytki i fugi już są brudne i trzeba je wyczyścić, to pamiętaj, zrób to, z jak najmniejszą szkodą dla własnego zdrowia i dobra środowiska.

Regularne czyszczenie środkami biodegradowalnymi to niewątpliwie korzyść dla Twojego domu. To najlepsza metoda czyszczenia silnie zabrudzonych płytek ceramicznych, lub starych fug. Najlepiej jest, jak najszybciej uporać się z plamami z fug i z płytek.

Jak czyścić fugę i płytkę ceramiczną? Jaki jest szacowany czas czyszczenia płytek i fug?

Czyszczenie pełnowymiarowego prysznica w dwóch różnych rezydencjach zajęło nam około piętnastu minut. Jednak ilość płytek, które próbujesz wyczyścić i stopień zabrudzenia, może mieć wpływ na czas czyszczenia.

Nasze preparaty są tak skonstruowane, aby czas czyszczenia był jak najkrótszy. Podczas używania płynu BETOLIX-U czas czyszczenia płytek ceramicznych, czy też z kamienia liczymy w minutach, ponieważ płyn ma właściwości penetrujące.

Jak czyścić fugę i płytkę ceramiczną? Identyfikacja rodzaju zabrudzenia

Grzyb i pleśń są najczęstszymi przyczynami przebarwień płytek i fug łazienkowych. Wilgotne obszary prysznica w łazience i porowate fugi wykonane z betonu, które są często stosowane między płytkami łazienkowymi, są wylęgarnią tych organicznych plam.

W przypadku tych plam najlepiej sprawdzają się środki czyszczące o działaniu zasadowym lub o wysokim pH.

Nagromadzenie rdzy lub wapna to kolejna typowa przyczyna plam pod prysznicem. Zazwyczaj winna jest twarda woda, która zawiera wyższe stężenie rozpuszczonego wapnia lub żelaza, a plamy te często można zaobserwować, gdy woda jest pozyskiwana ze studni lub innych źródeł wód gruntowych.

Aby pozbyć się tego rodzaju śladów, zalecamy stosowanie środka czyszczącego o niższym pH. W tej sytuacji zadziała środek czyszczący i rozjaśniający o nazwie BETOLIX-U.

Z powodzeniem używamy go do czyszczenia płytek i fug w przypadku łagodnych plam, niewielkich ilości pleśni lub grzyba, dzięki czemu nie trzeba używać ostrych środków czyszczących dostępnych na rynku środków chemicznych.

Czyszczenie fug i płytek przy użyciu płynów BETOLIX-F i BETOLIX-U

Metoda czyszczenia jest taka sama w przypadku każdej z tych typowych plam. Jeśli używasz płynu BETOLIX-U, użyj czystego, pustego pojemnika ze sprayem, aby nałożyć środek czyszczący przy minimalnym bałaganie. Środek można także nałożyć bezpośrednio na ścianę lub na wilgotną gąbkę, szmatkę lub szczotkę. Po pewnym czasie pozostaw roztwór do ostygnięcia, a następnie wyszoruj szczoteczką, upewniając się, że włosie szczoteczki dostanie się do najgłębszego zakamarka. Po dokładnym spłukaniu obszaru pozostaw go do wyschnięcia.

Czyszczenie fug przy użyciu płynu BETOLIX-F. Tego płynu nie przelewamy do butelki ze sprayem, gdyż w zestawie klient otrzymuje specjalną końcówkę, dzięki której z łatwością i precyzją naniesiesz płyn na zabrudzoną fugę. Jeśli po kilku próbach fuga do płytek nadal będzie brudna lub odbarwiona, może to oznaczać, że jest po prostu stara, a nie poplamiona.

Rzeczy, których nie należy robić

Fuga jest niezbędna do utrzymania bezpiecznej i nowej płytki, dlatego należy unikać wszystkiego, co mogłoby ją zniszczyć lub usunąć. Nie ma potrzeby stosowania wełny stalowej ani szczotek drucianych. Podobnie należy unikać ściernych środków czyszczących, takich jak Comet lub Boraks. Substancje chemiczne mogą uszkodzić fugę, a narzędzia mogą porysować płytki.