Instrukcja: czyszczenie betonu

Jak przeprowadzić operację czyszczenia betonu?

Czyszczenie betonu nie należy do najłatwiejszych, jednak używając płynów Betolix i Betolix-Bio na pewno sobie poradzisz. Aby bezpiecznie i skutecznie czyścić powierzchnie betonowe, zacznij od najmniej toksycznego środka czyszczącego Betolix lub Betolix-Bio i zwiększaj jego ilość na zabrudzonej powierzchni w razie potrzeby. Oto jak czyścić powierzchnie betonowe z użyciem płynu Betolix i Betolix-Bio oraz myjki ciśnieniowej i innych narzędzi.

Pierwsza rzecz na temat czyszczenia betonu? Nie musisz być delikatny. W końcu jest to bardzo twardy materiał.

Czyszczenie betonu. Podstawowe informacje na temat czyszczenia betonu

Podejścia te pozwolą ci przejść długą drogę w kierunku usuwania ziemi, brudu, pleśni, rozlanej farby i większości plam z jedzenia, a także plam z oleju samochodowego.

Czyszczenie betonu na zewnątrz: możesz wypożyczyć myjkę ciśnieniową do stosowania w połączeniu z biodegradowalnym detergentem. Takim detergentem jest płyn do usuwania betonu i zabrudzeń na nim Betolix-Bio.

Czyszczenie betonu w pomieszczeniu: materiałami eksploatacyjnymi mogą być wiadro, szczotka do szorowania i płyn Betolix-Bio. Dobrze działa również nadtlenek wodoru lub amoniak.

Zła wiadomość dla wybrednego właściciela domu jest taka, że ​​beton jest porowatym materiałem z niezliczonymi niewielkimi pustkami, które mogą gromadzić brud, pleśń i wszelkiego rodzaju głębokie, uparte plamy.

Czyszczenie betonu. Jak czyścić beton myjką ciśnieniową?

Możesz i powinieneś spróbować zastosować powszechnie stosowane detergenty bezpośrednio w trudnych miejscach i szorować za pomocą szczotki z włosia (nie drutu). Idealnym płynem do czyszczenia betonu jest płyn Betolix i Betolix-Bio dostępne naszej stronie betolix.pl.

Zapewne masz już za sobą pierwszą próbę usuwania oleju z betonu. Oto opinia jednego znaszych klientów, który miał problem z zabrudzoną olejem podłogą w garażu. “Ja kiedyś próbowałem wyczyścić betonową podłogę garażu, która od lat była narażona na nieszczelne miski olejowe i przekładnie. Czyszczenie mechaniczne nie zrobiło zbyt wiele dobrego. Trochę pomogło, choć ostatecznie pomógł płyn Betolix, który z łatwością usunął olej. Na koniec zmyłem płyn wraz z olejem myjką ciśnieniową. Od tamtej pory używam tylko płynów Betolix lub Betolix-Bio.”

Ciężkie czyszczenie powierzchni betonowych

Kwas muriatowy może zdziałać cuda na brudnym betonie (i może być również bardzo przydatny w czyszczeniu nadmiaru rozmazów z wysuszonej zaprawy i zaczynu lub podczas próby złagodzenia trudnych plam rdzy).

Należy jednak pamiętać, że należy zachować szczególną ostrożność w przypadku tego potężnego kwasu. Najlepiej go nie używaj, chyba że naprawdę potrzebujesz. Jeśli musisz go użyć, pamiętaj o założeniu odzieży ochronnej (w tym odzieży ochronnej) i zawsze postępuj zgodnie z instrukcjami producenta dotyczącymi rozcieńczania. Podczas rozcieńczania kwasu może dojść do niepożądanej reakcji, w wyniku której możesz zostać poważnie poparzony.

Zapobieganie plamom na betonie

Impregnat do betonu to przede wszystkim niezawodna opcja unikania plam. Wybierz przezroczysty hydrofobowy uszczelniacz na bazie silanu lub siloksanu ( zobacz przykład na Amazon ) i nałóż produkt za pomocą rozpylacza lub wałka. Uszczelnienie nie wpłynie na wygląd ani przyczepność powierzchni betonu.

Jeśli uszkodzenie zostało wyrządzone i wydaje się, że nie ma wystarczającej ilości lub stopnia oczyszczenia, wówczas, jeśli jest to beton do wnętrz, rozważ zastosowanie gruntu do muru i nawierzchniowej powłoki murarskiej. Taka powłoka ukryłaby stare plamy i uszczelnia beton, aby zapobiec dalszemu plamieniu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *