Instrukcja: czyszczenie betonu

Jak przeprowadzić operację czyszczenia betonu?

Czyszczenie betonu nie należy do najłatwiejszych, jednak używając płynów Betolix i Betolix-Bio na pewno sobie poradzisz. Aby bezpiecznie i skutecznie czyścić powierzchnie betonowe, zacznij od najmniej toksycznego środka czyszczącego Betolix lub Betolix-Bio i zwiększaj jego ilość na zabrudzonej powierzchni w razie potrzeby. Oto jak czyścić powierzchnie betonowe z użyciem płynu Betolix i Betolix-Bio oraz myjki ciśnieniowej i innych narzędzi.

Pierwsza rzecz na temat czyszczenia betonu? Nie musisz być delikatny. W końcu jest to bardzo twardy materiał.

Czyszczenie betonu. Podstawowe informacje na temat czyszczenia betonu

Czyszczenie betonu na zewnątrz: możesz wypożyczyć myjkę ciśnieniową do stosowania w połączeniu z biodegradowalnym detergentem. Takim detergentem jest płyn do usuwania betonu i zabrudzeń na nim Betolix-Bio.

Czyszczenie betonu w pomieszczeniu: materiałami eksploatacyjnymi mogą być wiadro, szczotka do szorowania i płyn Betolix-Bio. Dobrze działa również nadtlenek wodoru lub amoniak.

Zła wiadomość dla wybrednego właściciela domu jest taka, że ​​beton jest porowatym materiałem z niezliczonymi niewielkimi pustkami, które mogą gromadzić brud, pleśń i wszelkiego rodzaju głębokie, uparte plamy.

Czyszczenie betonu. Jak czyścić beton myjką ciśnieniową?

Możesz i powinieneś spróbować zastosować powszechnie stosowane detergenty bezpośrednio w trudnych miejscach i szorować za pomocą szczotki z włosia (nie drutu). Idealnym płynem do czyszczenia betonu jest płyn Betolix i Betolix-Bio dostępne naszej stronie betolix.pl.

Zapewne masz już za sobą pierwszą próbę usuwania oleju z betonu. Oto opinia jednego znaszych klientów, który miał problem z zabrudzoną olejem podłogą w garażu. “Kiedyś próbowałem wyczyścić betonową podłogę garażu, która od lat była narażona na nieszczelne miski olejowe i przekładnie. Czyszczenie mechaniczne nie zrobiło zbyt wiele dobrego. Trochę pomogło, choć ostatecznie pomógł płyn Betolix, który z łatwością usunął olej. Na koniec zmyłem płyn wraz z olejem myjką ciśnieniową. Od tamtej pory używam tylko płynów Betolix lub Betolix-Bio.”

Ciężkie czyszczenie powierzchni betonowych

Kwas muriatowy może zdziałać cuda na brudnym betonie (i może być również bardzo przydatny w czyszczeniu nadmiaru rozmazów z wysuszonej zaprawy i zaczynu lub podczas próby złagodzenia trudnych plam rdzy).

Należy jednak pamiętać, że należy zachować szczególną ostrożność w przypadku tego kwasu. Najlepiej go nie używaj, chyba że naprawdę potrzebujesz. Jeśli musisz go użyć, pamiętaj o założeniu odzieży ochronnej i zawsze postępuj zgodnie z instrukcjami producenta dotyczącymi rozcieńczania. Podczas rozcieńczania kwasu może dojść do niepożądanej reakcji, w wyniku której możesz zostać poważnie poparzony.

Zapobieganie plamom na betonie

Dobrze jest postawić na środki zapobiegające powstawaniu plam. Impregnat do betonu to przede wszystkim niezawodna opcja unikania plam. Wybierz przezroczysty hydrofobowy uszczelniacz na bazie silanu lub siloksanu i nałóż produkt za pomocą rozpylacza lub wałka. Uszczelnienie nie wpłynie na wygląd ani przyczepność powierzchni betonu.

Jeśli powierzchnia została zaplamiona i wydaje Ci się, że nie możesz wykorzystać już żadnego innego sposobu, wypróbuj środek do czyszczenia betonu Betolix-Bio! Środek ten nie tylko usuwa trudne zabrudzenia, ale jest również bezpieczny dla delikatnych i wyjątkowo wrażliwych powierzchni.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *