Wskazówki, jak zapobiegać pustkom powierzchni w betonie.

Wskazówki, jak zapobiegać pustkom powierzchni w betonie.

Podczas procesu produkcji betonu może wystąpić kilka problemów, a tego nie chcesz. Jako producent betonu wiesz, że pożądana jest gładka betonowa powierzchnia bez pustych powierzchni. Niestety problem ten jest jednym z głównych problemów w branży prefabrykatów betonowych. Dziury i pęcherzyki powietrza są opisywane jako puste przestrzenie, małe otwory, które mają niekorzystny wpływ na powierzchnię betonu.

Kiedy puste przestrzenie na powierzchni stają się zbyt duże, beton wymaga przeprowadzenia prac naprawczych na powierzchni w celu zapewnienia zgodności z odpowiednimi specyfikacjami. To strata czasu, materiałów i pieniędzy!

W tym artykule omówię, jak zapobiegać pustkom powierzchni, patrząc na przyczynę i udzielając wskazówek, które pomogą Ci uzyskać lepszą powierzchnię betonu.

Co powoduje puste przestrzenie na powierzchni?

Istnieje wiele zmiennych, które mogą wpływać na powierzchnię betonu. Najczęstszymi przyczynami pustek powierzchniowych są uwięzione powietrze, niewłaściwe użycie środków antyadhezyjnych lub nadmiar wody w mieszance betonowej.

Powietrze może tworzyć w betonie dziury i pęcherzyki powietrza, gdy powietrze zostanie uwięzione w mieszance betonowej. Powietrze nie miesza się z wodą i nie jest w stanie wydostać się z mieszanki betonowej, co powoduje powstawanie pustek na betonowej powierzchni.

Betonowe środki antyadhezyjne są również przyczyną powstawania pustek powierzchniowych. Gdy środki antyadhezyjne nie zostaną zastosowane prawidłowo, dolne końce form mogą wypełnić się kałużami oleju lub środek antyadhezyjny nie jest przeznaczony do zastosowania. Powoduje to dziury na powierzchni betonu.

Ten sam problem może wystąpić, gdy woda jest uwięziona w formach. Woda może odparować po utwardzeniu mieszanki betonowej, głównie z powodu betonów o wyższym stosunku wody do cementu.

Gładka powierzchnia betonowa

Możliwe jest usunięcie tych pustych powierzchni, aby uzyskać gładkie wykończenie powierzchni betonu, ale jest to kosztowne i uważamy, że lepiej jest zapobiec temu problemowi. Chcemy ci w tym pomóc i wymieniliśmy kilka wskazówek, które pomogą ci uzyskać gładką betonową powierzchnię. Istnieją różne zmienne wpływające na wykończenie powierzchni, dlatego należy pamiętać, że podane poniżej wskazówki mogą nie zapewnić pełnej eliminacji pustych przestrzeni.

Wskazówka # 1

Pustki powierzchniowe w postaci otworów i pęcherzyków powietrza powstają, gdy powietrze zostaje uwięzione podczas utwardzania betonu. Konieczne mogą być zmiany w projekcie mieszanki betonowej, aby zapewnić odpowiednią lepkość dla danego zastosowania. Rodzaj produktu / formy / zagęszczania będzie miał bezpośredni wpływ na wymaganą lepkość mieszanki.

Wskazówka nr 2

Zwiększ czas poświęcony na mieszanie betonu. Po wydłużeniu czasu mieszania powietrze i woda rozpadają się w procesie. W rezultacie mieszanka betonowa będzie bardziej spójna.

Wskazówka # 3

Drgania betonu mają wpływ na eliminację pustych przestrzeni. Wibrując beton wewnątrz lub na zewnątrz formy, wibracje przenoszą resztki wody i powietrza na powierzchnię betonu.

Wskazówka 4

Użyj kruszywa, który nie zawiera nieregularnych kawałków w mieszance betonowej. Gdy kruszywo będzie bardziej jednolite, beton stanie się bardziej płynny, więc zmniejsza się szansa na uwięzienie wody i powietrza.

Wskazówka # 5

Użyj prawidłowej metody umieszczania. Czasami spowolnienie metody umieszczania może uniemożliwić uwięzienie dodatkowego powietrza w betonie podczas wypełniania szalunku. Niektóre formy, takie jak kolumny, mogą być lepiej wypełnione przez pompowanie od dołu lub za pomocą rury tremie. Czasami zbyt szybkie wypełnienie formularza może również spowodować segregację betonu, co może spowodować więcej pustek powierzchniowych.

Wskazówka # 6

Użyj odpowiedniego środka antyadhezyjnego do usunięcia betonu z form. Należy to zastosować we właściwy sposób, w przeciwnym razie powstanie kałuża. Te kałuże mogą uwięzić powietrze i wodę, uniemożliwiając ich usunięcie w procesie wibracji.

Jakim preparatem czyścić powierzchnie betonowe?

Świat betonu potrafi zachwycić, ale potrafi też przyprawić o ból głowy. Beton to niezwykle ważny element w naszej rzeczywistości. Tak popularne ostatnio hasło zostań w domu, można przetłumaczyć na słowa: zostań w swoich czterech betonowych ścianach. Tak beton to nasz dom, biuro, magazyn, podjazd, czy też chodnik. Ta niezwykła substancja, jaką jest beton jest narażona na zabrudzenia, a usunięcie ich z niej jest dosyć trudne. Zwłaszcza właściciele warsztatów samochodowych mogą coś na ten temat powiedzieć. Usunąć olej z betonu to naprawdę ciężka sprawa. Jednak po co jest chemia? No właśnie chemia, czy każdy płyn dedykowany do czyszczenia betonu zdaje egzamin? Na pewno nie. Są płyny, których skład powinien odstraszyć każdego rozsądnego człowieka. Kwas fosforowy mieszany z kwasem solnym to ekologiczna bomba, która niszczy nasze płuca, rośliny i zwierzęta. Dlatego firma Innovatech wyprodukowała płyn do usuwania resztek betonu i czyszczenia go, na bazie rośliny. Betolix-Bio to innowacyjny preparat do czyszczenia powierzchni betonowych, który jest bezpieczny dla środowiska, ludzi i zwierząt. Podczas aplikacji nie dusi i nie parzy skóry. Szybko i skutecznie usuniesz nim olej z betonu, a także inne zanieczyszczenia, które się na nim pojawiają.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *