Usuwanie plam z oleju silnikowego z betonu

Usuwanie plam z oleju silnikowego z betonu

Jak usunąć plamy oleju z betonu?

Czy na betonowym podjeździe lub podłodze garażu występują nieestetyczne plamy oleju? Ważne jest, aby usunąć olej przed barwieniem, uszczelnieniem lub ponownym nałożeniem betonu. Jeśli olej nie zostanie usunięty, ostatecznie wycieka z powrotem na powierzchnię i zniszczy twoje nowe wykończenie dekoracyjne. Dowiedz się, jak uniknąć tego problemu, usuwając plamy oleju z betonu.

Niektóre plamy oleju to tylko niewielkie wycieki lub plamy, podczas gdy inne powierzchnie betonowe są bardziej zanieczyszczone. Rozmiar plamy olejowej, a także jej wiek, określą, jak trudno jest ją usunąć. Czyszczenie oleju z betonu może wymagać prób i błędów, aby znaleźć najlepszą metodę w danej sytuacji. Jeśli potrzebujesz profesjonalnej pomocy, skontaktuj się z pobliskim konkretnym kontrahentem.

Cztery najlepsze sposoby usuwania plam olejowych z betonu to:

  • Zmyj olej silnym detergentem i szczotką do szorowania lub gąbką
  • Do poluzowania i usunięcia oleju użyj środka do czyszczenia lub odtłuszczania betonu
  • Zastosuj okład, który rozłoży olej i zassie go z betonu
  • Niech specjalne jednokomórkowe mikroorganizmy zjadają olej

Istnieje wiele chemicznych metod usuwania oleju lub smaru (oba materiały na bazie węglowodorów) z betonu. Dowiedz się więcej o każdym z tych podejść poniżej.

Usuwanie oleju za pomocą detergentu

Małe wycieki lub plamy można czasem usunąć za pomocą silnego detergentu, szczotki do szorowania i gąbki.

Usuwanie plam z betonu przy użyciu odtłuszczacza

Bardziej agresywną metodą jest użycie komercyjnego środka do usuwania lub odtłuszczania betonu, skoncentrowanego mydła alkalicznego, które jest wprowadzane do powierzchni betonu za pomocą szorowania. Mydło działa jak łożyska kulkowe, rozluźniając olej, umożliwiając łatwiejsze usuwanie. Minusem jest to, że typowe odtłuszczacze tak naprawdę nie rozkładają oleju, więc nie będą dobrze działać na betonie silnie zanieczyszczonym lub zanieczyszczonym przez długi czas. Są również bardziej skuteczne na porowatym betonie niż na betonie o twardym lub gęstym wykończeniu.

Usuwanie plam olejowych okładem

Innym powszechnym sposobem usuwania plam olejowych z betonu jest okład. Stosowany głównie na małe, uporczywe plamy, okład jest wytwarzany przez nasycenie materiału chłonnego (takiego jak ściółka kitty, środki filtrujące do basenu lub trociny) silnym rozpuszczalnikiem (aceton, ksylen, rozcieńczalnik do lakieru lub MEK), a następnie rozmazanie materiału ponad plamą. Przykryj okład plastikiem i pozwól, aby proces osmozy się rozpoczął. Rozpuszczalnik rozbije olej, a materiał chłonny zassie go z betonu. Ten proces wymaga jednak czasu i może nie być opłacalny ani praktyczny w usuwaniu dużych plam.

Użyj innowacyjnych płynów marki Betolix, aby wydobyć olej z betonu

Najnowszy postęp w usuwaniu plam olejowych z betonu polega na stosowaniu specjalnych jednokomórkowych płynów, które rozwijają się na ropie naftowej i jej pochodnych, pożerając je jak cukierki. Enzymy i tlen trawią olej i zamieniają go w dwutlenek węgla. Kiedy olej zostanie rozpuszczony, mikroorganizmy umierają, pozostawiając beton czystym i wolnym od oleju. Nazwy tych innowacyjnych płynów, które z łatwością rozpuszczą olej na betonie to BETOLIX oraz BETOLIX-BIO, oba dostępne na naszej stronie internetowej betolix.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *