Usuń zasłonę cementową płynem Betolix-Bio!

Usuń zasłonę cementową

Usuń zasłonę cementową. Zasłona cementowa to ciężki osad, który pozostaje po ułożeniu płytek i uszczelnieniu ich zaprawą cementową. Jest to bardzo cienka warstwa zaprawy nałożona na płytki. Zasłona cementowa może zniszczyć nowo ułożone płytki, a ich usunięcie może być trudne.

Usuń zasłonę cementową. Potrzeby

Przed rozpoczęciem usuwania zasłony cementowej bardzo ważne jest, aby podjąć odpowiednie środki ostrożności. Jeśli używasz zmywacza do zasłon cementowych, pamiętaj, że są to agresywne środki. Dlatego zalecamy użycie następujących opcji:

 • Okulary ochronne
 • Maska na nos/usta
 • Rękawice robocze
 • Gąbka
 • Szczotka do szorowania (ewentualnie)
 • Środek do usuwania welonu cementowego

Usuń zasłonę cementową. Wybór odpowiedniego zmywacza do zasłon cementowych

Zanim zaczniesz, bardzo ważne jest, abyś kupił odpowiedni produkt do obrabianej powierzchni. Jeśli użyjesz niewłaściwych środków, ryzykujesz nie tylko marnowanie czasu; możesz nawet nieodwracalnie uszkodzić podłogę, ścianę, narzędzia.

ProduktNadaje się doKwaśny *
Betolix-BioGładkie płytki ceramiczne, płyty chodnikowe i wszystkie rodzaje kamienia naturalnego i powierzchnie betonowe.nie
HG LimexSzorstkie, niekapiące powierzchnie kafelkowe.tak
NiboPodłogi wapienne, w tym marmur.Nie
Rolith RB1Specjalnie do licowania cegły. Cegły napalane, wapno piaskowe, mangan, domieszki, glina Westwalder oraz kamienie grawerowane. 1 litrtak

Nigdy nie używaj kwaśnego środka na wapiennej podłodze! Kwasy mogą gryźć podłogę i powodować nieodwracalne uszkodzenia. Zawsze każdy płyn najpierw testuj na kafelku rezerwowym!

Zdejmij zasłonę cementową

Istnieje kilka technik usuwania zasłon cementowych. Ponieważ nie wszystkie płytki i fugi są takie same, nie wszystkie techniki działają tak samo dla wszystkich. Zwykle im dłużej zasłona cementowa jest na płytce, tym trudniej jest ją usunąć. Nie czekaj zbyt długo, w przeciwnym razie problem może się zwiększyć!

Usuń zasłonę cementową. Zastosowanie zmywacza do cementu Betolix-Bio

 1. Przygotowanie: Najpierw upewnij się, że podjąłeś odpowiednie środki ostrożności. Usuwacze zasłony z cementu są na ogół agresywnymi środkami żrącymi, więc zbieraj wszystkie odpady i trzymaj dzieci z daleka. Jedynym środkiem, który nie jest żrący, jest Betolix-Bio. 
 2. Przerzedzenie: Jeśli zasłona cementowa jest wciąż świeża, zwykle trzeba rozcieńczyć środek, w przeciwnym razie może to wpłynąć na połączenie między płytkami. Dokładny stosunek różni się w zależności od produktu, ale zalecamy, aby zawsze zaczynać ostrożnie. Jeśli to nie zadziała, zawsze możesz dodać odrobinę produktu do swojej mieszanki. W przypadku starych welonów cementowych możesz w większości przypadków (przeczytaj etykietę) użyć czystego środka.
 3. Nanoszenie środka: nanieś Betolix-Bio za pomocą gąbki lub szmatki. W razie potrzeby można go również wylać na powierzchnię
 4. Zanurz się: W zależności od ciężkości problemu możesz pozwolić, aby Betoff-Bio zadziałał przez 5 do 10 minut.
 5. Szorowanie: Samo szorowanie najlepiej zacząć od miękkiej gąbki. Jeśli to nie zadziała, wypróbuj szczotkę do szorowania. Gąbki ściernej używasz tylko wtedy, gdy jest to absolutnie konieczne, a najlepiej tylko na szorstkich płytkach. Gładkie płytki mogą zostać porysowane. Szoruj energicznie i w małych kręgach; powinieneś teraz zobaczyć zniknięcie zasłony cementowej.
 6. Płukanie: po zakończeniu spłucz produkt ciepłą wodą. Zrób to dwa razy, aby mieć pewność, że brud wraz z płynem zniknęły. Jest to szczególnie ważne w łazience, ponieważ w przeciwnym razie resztki produktu mogą przykleić się do twoich stóp.

Inne metody usuwania zasłony cementowej z płytek

 • Woda: Zrób wiadro z letnią wodą i użyj szmatki, aby wyszorować welon. Jeśli zaprawa jest świeża, uważaj, aby jej nie zeskrobać ze stawów.
 • Kwas solny: Rozcieńczony roztwór kwasu solnego może pomóc w rozpuszczeniu nadmiaru cementu. Uwaga: kwas solny może uszkodzić połączenia (a nawet płytki!).
 • Suche ręczniki: Jest to długa i ciężka praca, ale ciężkie szorowanie suchym ręcznikiem lub starymi gazetami może zadziałać.
 • Skrobak do okien: Jeśli nic nie działa, możesz spróbować użyć skrobaka do okien. Zdrap welon kawałek po kawałku, nie uszkadzając płytek.

Jak zapobiec powstaniu zasłony cementowej na płytkach?

Aby uniknąć zasłony cementowej, może być konieczne pokrycie płytek przed fugowaniem. Płytki, które trzeba połączyć zaprawą cementową mogą zostać nią pobrudzone. Zauważysz wówczas matową warstwę cementu na płytkach po wyschnięciu.

Zeskrob płytki

Natychmiast po wyschnięciu zaczynu użyj ciepłej, mokrej gąbki (użyj gąbki do płytek ; lepiej się wchłania), całkowicie wycierając płytki. Nie bądź zbyt szorstki, w przeciwnym razie możesz przypadkowo wyciągnąć zaprawę ze szczelin. Z tego powodu nie zaczynaj czyszczenia płytek zbyt wcześnie. Dobrą wskazówką, o której należy pamiętać, jest możliwość przesuwania palców po szczelinach/łączeniach płytek bez pozostawiania zaprawy na palcach.

Uszczelnianie / powlekanie

Innym sposobem uniknięcia ciężkiej do zmycia zasłony cementowej jest prawidłowe uszczelnienie płytek przed fugowaniem. Szczególnie polerowane płytki ceramiczne mają wiele niewidocznych porów, w których cement może przylegać. Impregnowanie tych płytek przed fugowaniem zapobiegnie poważnym problemom.

Zatrudnij płyn Betolix-Bio

Nasz innowacyjny płyn Betoff-Bio do usuwania zasłon cementowych z płytek jest bezpieczny, skuteczny i szybki w działaniu. Betoff-Bio jest zbudowany na roślinie i nie ma właściwości żrących, nie śmierdzi podczas aplikacji i nie dusi. Betoff-Bio jest bezpieczny dla plastiku, dla drewna, dla okien, dla ocynku, dla gumy, dla ceramiki i wielu innych delikatnych powierzchni. Zaufaj innowacji 2020!!!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *