Środek do usuwania zaschniętego betonu

Środek do usuwania zaschniętego betonu

Środek do usuwania zaschniętego betonu. Tak bardzo jak kochamy beton, tak bardzo też nie chcemy, aby nasze ciężarówki, narzędzia i inny sprzęt nosiły go na sobie jak trofeum. Hartowany, niechciany beton dodaje wagi, zmniejsza żywotność sprzętu, jest wręcz brudny i nieprzyjemny dla oka. Więc może zainteresuje cię innowacja, która pozwoli ci zetrzeć stary beton.

Firma Innovatech opracowała molekularny rozpuszczalnik cementu o nazwie Betolix i Betolix-Bio, jako alternatywę dla kwasu do usuwania stwardniałego betonu z narzędzi, ciężarówek i innych urządzeń. Zastosowano w nim aktywny składnik znajdujący się w syropie jednej z roślin endemicznych. Produkt nie jest niebezpieczny dla sprzętu i pracowników, nie szkodzi farbie i nie wytwarza dymu oraz jest biodegradowalny (Betoff-Bio). Wpływ składników endemicznych na beton jest znany od wielu lat. W niektórych częściach świata są one powszechnie stosowane do opóźniania wiązania zaprawy i innych produktów cementowych.

Badania z grudnia 1957 r. potwierdziły, że: „Istnieją rośliny, które wpływają zarówno na beton świeży, jak i na stwardniały … Suchy składnik nie ma wpływu na stwardniały beton, ale roztwory takiej rośliny mogą być bardzo żrące”. Teraz, kilka lat później, kreatywny i wytrwały chemik z firmy Innovatech zamienił tę podatność w okazję do bezpiecznego usunięcia stwardniałego betonu z różnych powierzchni, które w innym przypadku byłyby trudne do czyszczenia.

Płyny Betolix działają poprzez zerwanie wiązania jonowego w cemencie portlandzkim, uwalniając cement z dowolnej powierzchni, do której przylgnął. Zasadniczo płyn Betolix i Betolix-Bio przekształcają jony dodatnie w utwardzonych matrycowych jonach integatywnych i rozpuszczają cement w błoto, które można spłukać.

Środek do usuwania zaschniętego betonu. Jak działa Betolix-Bio? 

Łatwy w użyciu. Najpierw nasycasz stwardniały beton płynem Betoff-Bio za pomocą pędzla lub natrysku. Po 15 minutach penetracji ponownie nasyca się to samo miejsce płynem Betoff-Bio. Beton zwykle zaczyna mięknąć po upływie od 20 do 30 minut, po czym należy go spłukać wodą. Możesz używać powtarzających się aplikacji do usuwania grubszych warstw.

Środek do usuwania zaschniętego betonu. Dissolver do betonu: łatwy sposób na czyszczenie narzędzi murarskich

Zastosowanie betonowego środka rozpuszczającego jest jedną z taktyk zmiękczania starej zaprawy na narzędziach, sprzęcie i pojazdach murarskich. Jego łagodny kwas i środek spieniający usuwają również niechciane osady betonu ze szkła, metalu, większości tworzyw sztucznych, lakierowanych i drewnianych powierzchni.

Chociaż zapobieganie gromadzeniu się zabrudzeń cementowych podczas pracy jest najlepszą obroną, nie zawsze jednak możesz to zrobić.

Środek do usuwania zaschniętego betonu. Dlaczego potrzebuję betonowego rozpuszczalnika?

Jednym z aspektów jest czyszczenie prac murarskich, a drugim czyszczenie narzędzi używanych do prac murarskich. Rozpuszczalnik do betonu Betoff-Bio zajmuje się tym ostatnim. Jeśli masz problem z bardzo starym betonem, np. na betoniarce wówczas powinieneś użyć płynu Betolix. Ten płyn to najsilniejszy płyn na rynku!

Zacznij od zadania głównego pytania.

Jaki masz problem?

 • Czy właśnie w Twoim domu toczą się właśnie prace remontowe, a Twoje patio jest całe w plamach cementowych? Beton widzisz także na kielni twojego kamieniarza? Na oponach swojej taczki? 
 • Czy twój ojciec właśnie wyłożył kafelki w łazience, i są teraz zabrudzone sztywną zaprawą cementową?
 • Czy po bokach ściany stiukowej odkrywasz, że beton wyszedł poza jej ramy?
 • Co mam zrobić jeśli gotowa mieszanka została wylana w jakieś niechciane miejsce?, Np. do toalety?
 • Czy beton stwardniał na twoim oknie i ramie okna?
 • Czy twój nowy uczeń nieumyślnie pozwolił, aby narzędzia zabrudzone betonem leżały przez dłuższy czas na słońcu?

Jeśli jakiekolwiek z powyższych pytań dotyczy Twojej sytuacji, to wiedz, że możesz śmiało użyć jednego z naszych płynów do usuwania i czyszczenia betonu.

„Zastosuj odpowiedni rodzaj procedur czyszczenia dla konkretnych mury, które mają być czyszczone”.

Środek do usuwania zaschniętego betonu. Jaki jest nadrzędny powód?

Masz dwie możliwości: wyrzuć narzędzia lub wyczyść je i przywróć im dawny wygląd. Dużo inwestujesz w narzędzia i sprzęt. Oszczędzaj pieniądze, dbając o sprzęt. Czyste narzędzia działają lepiej!.

Instruktor kamieniarstwa J.Kreh zauważa: „Gdy tylko narzędzia i sprzęt nie będą już używane, należy je zmyć wodą, aby usunąć cały beton. W przypadku stwardnienia betonu jest on trudny do usunięcia i może wywołać rdzę  lub uszkodzić metalowe części. „ Wtedy pomaga rozpuszczacz betonu Betolix-Bio”.

Środek do usuwania zaschniętego betonu. Jak to działa?

Po rozpyleniu roztwór się pieni. Składniki chemiczne rozkładają beton i zaprawę, oddzielając przede wszystkim wiązania, które utwardziły ją.

Biorąc pod uwagę wystarczający czas przebywania (15-30 minut), po prostu wytrzyj lub spłucz wszelkie papkowate pozostałości.

Szczególnie spryskane plamy mogą wymagać drugiej próby. Powtórz proces, zanim pierwsza próba wyschnie.

Środek do usuwania zaschniętego betonu. Gdzie to działa?

Na narzędziach, sprzęcie, pojazdach i miejscach innych niż betonowe, które przypadkowo zostaną zabrudzone rozpryskami betonu i rozmazami zaprawy. Oto kilka przykładów:

Środek do usuwania zaschniętego betonu. Gdziekolwiek beton lub zaprawa mogą stwardnieć tam jest Betolix!

KategoriaPrzykłady
Narzędzia do czyszczeniaWiadra, miotły, szczotki, węże
Narzędzia do betonuPływaki, łączniki, młotki, wskaźniki
Narzędzia do cięcia i kształtowaniaMłoty ceglane, dłuta, mokre piły
Narzędzia do wykopaliskZagęszczarki, koparki, grabie, ubijaki
Narzędzia pomiarowe i układowePoziomy, kwadraty, centymetry
MetaleAluminium, stal węglowa, stal nierdzewna
RóżneRusztowania, szczypce, wiadra narzędzi, taczki
Sprzęt do mieszaniaPudła z moździerzem, motyki z moździerza, wózki błotne, łopaty
Inne powierzchnieSzkło, większość tworzyw sztucznych, guma, drewno (i malowane drewno)
PojazdySamochody, wózki widłowe, gotowe pojazdy, przyczepy

Środek do usuwania zaschniętego betonu. Gdzie to nie działa?

Ponieważ środek do usuwania betonu zaburza właściwość wiązania, która utwardza ​​beton, nie chciałbyś zmiękczyć obszarów, które chcesz pozostać mocne i wspierać. Dlatego nie należy go stosować bezpośrednio na spoiny betonowe lub zaprawowe między cegłą lub blokiem. Marmur, granit, laminowane lub cynkowe również nie mają żadnych powierzchni.

Płyta CD nie działa, jeśli wykonasz wstępne płukanie (ustawienie wstępne). To tylko neutralizuje. Z tego powodu, jeśli czyścisz narzędzia na betonowej podłodze, najpierw przykryj je plastikiem lub wypłucz wcześniej wodą, aby zniweczyć skuteczność.

W razie wątpliwości sprawdź zasoby. Przeczytaj uważnie etykietę produktu i kartę charakterystyki (SDS). Jeszcze lepiej, porozmawiaj z prawdziwym ekspertem w sklepie z materiałami budowlanymi lub sklepem z artykułami dla domu.

Środek do usuwania zaschniętego betonu. Czy betonowy rozpuszczalnik Betolix-Bio jest bezpieczny? 

Tak, jest bezpieczny dla ciebie i twoich instrumentów (narzędzia i wyposażenie).

Głównym składnikiem wielu roztworów jest łagodny kwas (z owoców i warzyw) wraz z dodatkami zwilżającymi, buforującymi i pieniącymi. Koncentrat pełnej dawki należy rozcieńczyć wodą, a gotowe wersje można natychmiast zużyć. Nasadka natryskowa jest łatwą do zastosowania opcją.

Ten regenerujący środek czyszczący jest również:

 • Ulegający biodegradacji
 • Stabilny 
 • Bez dymu
 • Nie jest niebezpieczny
 • Bez zapachu
 • Zgodny z LZO (nie emituje szkodliwych oparów)
 • Nie korodujący*

* Lepiej działa niż dwa ostre kwasy (fosforowy i chlorowodorowy) w serii testów metali na stali węglowej, stali nierdzewnej i aluminium.

Środek do usuwania zaschniętego betonu. Rozważ te środki ostrożności

 • Przeczytaj etykietę produktu i kartę charakterystyki (kartę charakterystyki).
 • Przed koniecznością zapoznaj się ze wskazówkami pierwszej pomocy.
 • Nosić osobiste wyposażenie ochronne.
 • Niechciane obszary natrysku pokryć plastikiem.
 • Nie ustawiać wstępnie, co oznacza, że ​​NIE płucz najpierw wodą.
 • Przetestuj przed pierwszą aplikacją. Spryskaj niepozorny obszar, aby zobaczyć, co się stanie. Tak dla pewności. Uncja profilaktyki jest warta funta lekarstwa.

Środek do usuwania zaschniętego betonu. Zastosuj betonowy rozpuszczalnik Betolix (w 5 prostych krokach)

 1. Rozpyl środek do usuwania betonu na rozmazany beton, zaprawę, zaprawę lub stiuk.
 2. Pozwól działać działaniu pienienia. Zatrzymaj się (aby aktywować) nie mniej niż 15-30 minut. Zastosuj ponownie, jeśli plama jest uparta. Nie pozwól, aby ponownie stwardniał.
 3. Delikatnie zetrzyj szarawą pastę ręcznikiem lub sztywną gumową szczotką.
 4. Resztki płukać wodą za pomocą końcówki do węża lub myjki o małej mocy.
 5. Ręcznik lub suszenie na powietrzu.

Jeśli dotyczy: w przypadku narzędzi nałożyć WD-40, aby zachować metal i przetrzeć olej lniany, aby zachować drewniane uchwyty.

Środek do usuwania zaschniętego betonu. Co wpływa na ostateczny wynik?

 • Warunki klimatyczne: Unikaj deszczowych dni, które negują aktywację. Unikaj gorących dni, które nagrzewają powierzchnie, co może powodować szybkie wysychanie nierówności.
 • Okres utwardzania: utwardza ​​się beton i zaprawę.
 • Typ zaprawy: Należy wziąć pod uwagę, że zaprawy o wysokiej wytrzymałości typu S i M mogą wymagać drugiej dawki.
 • Ilość nasycenia: Spryskaj rozmaz, nie pokrywaj innych obszarów. Jeśli nie wystarczy, spróbuj ponownie z większą ilością piany. Nie przesadzaj.
 • Temperatura pogodowa: Działa najlepiej w zakresie umiarkowanym: 70 stopni F jest idealny.

Środek do usuwania zaschniętego betonu. Kwas solny

Starą metodą czyszczenia kamienia był i nadal jest kwas solny. Ta metoda może być skuteczna, ale jest znacznie bardziej niebezpieczna. Może powodować rdzewienie i osłabienie narzędzi znacznie szybciej. 

Środek do usuwania zaschniętego betonu. Przechowuj i odpowiednio utylizuj

W każdym zadaniu czyszczenia przygotowujesz, czyścisz, przechowujesz i wyrzucasz.

Nieużywany płyn do rozpuszczania betonu należy przechowywać w miejscu bezpiecznym dla dzieci, z dala od bezpośredniego wpływu słońca. Wewnątrz, w umiarkowanych temperaturach, 12-14 stopni to idealna temperatura do przechowywania płynu do usuwania zaschniętego betonu.

Chociaż środek do usuwania betonu Betoff-Bio jest biodegradowalny, nie należy go rozrzucać na trawniku ani na kompoście. Pozbądź się pozostałości (pasta cementu portlandzkiego) w śmietniku na placu budowy lub razem ze śmieciami domowymi.

Podobnie jak w przypadku pozostałości farby, połącz resztkę zużytej cieczy w pojemniku ze ściółką dla kota, aby ją zestalić. Nie wylewaj go do ścieków, toalet ani dróg wodnych, ponieważ może to być szkodliwe dla życia morskiego.

Na co powinienem zwrócić uwagę przy zakupie płynu do rozpuszczania betonu? 

Dostępnych jest wiele marek płynów do usuwania zaschniętego betonu. Większość ma w swoich nazwach albo środek do usuwania betonu (Betonlöser), albo środek do usuwania zaprawy (Zementschleier entfernen).

Płyny do usuwania betonu i czyszczenia, możesz zakupić w sklepach dla majsterkowiczów lub u sprzedawców materiałów kamieniarskich. Dowiedz się, czy otrzymujesz koncentrat, który musisz rozcieńczyć sam lub gotowy produkt.

Środek do usuwania zaschniętego betonu. Jakiego rozmiaru kanistra potrzebuję?

To zależy. Im większy obszar, tym więcej potrzebujesz rozwiązania. Spray sprawia, że ​​jest łatwy w użyciu. Jeśli masz dużą przestrzeń do pokrycia, możesz zastosować pędzel i roztwór w wiadrze.

Oto ogólna zasada przy rozcieńczaniu dowolnych rozwiązań. Przećwicz mieszanie właściwych proporcji wody i skoncentruj się w czystym pojemniku (jak wiadro). Nie łącz składników w oryginalnym opakowaniu produktu.

Betoff-Bio i Betoff są dostępne w następujących opakowaniach:

 • 1 litr butelka
 • 5 litrowy kanister wiadro
 • 20 litrowy kanister
 • Zamówienie niestandardowe – zestaw próbek lub specjalne zamówienie nawet 1000 litrowy paletopojemnik

Kupuj wszystko, czego wymaga Twoje zadanie czyszczenia. To wystarczający powód, aby porozmawiać z kimś, kto ma wiedzę. Jeśli masz kontrahenta, zapytaj. Dowiedz się, czego używają inni majsterkowicze i murarze. Skonsultuj się z dostawcą kamienia. Niezawodny dealer będzie wiedział o sprzedawanych przez siebie produktach i o tym, jak prowadzić Cię na każdym etapie.

Środek do usuwania zaschniętego betonu. Dowiedz się więcej: terminologia, która Cię poprowadzi

Termin murarskiKrótka definicja
BetonCement i kruszywo (piasek i żwir) po zmieszaniu z utwardzaczem wodnym (schnie) w solidny materiał budowlany.
RozpuszczalnikFormuła, która aktywuje chemicznie i rozpuszcza ciało stałe.
Czas oczekiwaniaUstaw czas potrzebny na efektywność produktu.
CementCienka mieszanka wykonana z cementu, piasku i wody do wypełniania spoin i naprawy pęknięć.
MoździerzSpoiwo wykonane z cementu, piasku i wody w celu połączenia bloków, cegieł i kamieni.
Cement portlandzkiCement. Centralny element robót murarskich. Sproszkowany składnik wykonany ze spalonego wapna i minerałów śladowych.
StiukTynk z cementu i wody nakładany warstwami w celu wykończenia ścian wewnętrznych i zewnętrznych.

Czy czyszczenie narzędzi jest tak ważne?

Tak!!!.

 • Czystość to także wizytówka twojej firmy
 • Zorganizowany zespół i praca
 • Przygotowany
 • Energetyczny, wszystkie powyższe czynniki sprawiają, że masz lepszą energię do pracy

Dbanie o narzędzia to ważna sprawa.

Czyszczenie to ostatni etap codziennych prac murarskich, im dłużej beton znajduje się na danej powierzchni, tym trudniej go usunąć.

Środek do usuwania zaschniętego betonu. Co jeszcze? 

Rób jak najmniej krzywdy.

Myślę, że to trzypoziomowe podejście ma sens:

 1. Zapobiec. Staranne i umiejętne nakładanie betonu lub zaprawy to Twoja pierwsza linia obrony. Zmywaj narzędzia, po każdym dniu pracy przy betonie.
 2. Bądź tak delikatny, jak to możliwe. Instrumenty murarskie są w środku bałaganu, a ludzie popełniają błędy. Nie usuwamy rozmazów, zanim nie stwardnieją!

Uważaj na ostre chemikalia. Używaj silnych związków w ostateczności, jeśli jest to zalecane. Niektóre formuły będą wywoływały rdzę. Czytałem, że często kontrahenci i inżynierowie nawet nie zezwalają na obecność kwasu muratowego w miejscach pracy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *