Płyn do czyszczenia maszyn budowlanych

Płyn do czyszczenia maszyn budowlanych. Płyny BETOLIX, BETOLIX-BIO i BETOLIX-U to najczęściej stosowane przez firmy budowlane i wypożyczalnie sprzętu budowlanego preparaty do czyszczenia maszyn budowlanych. To, co wyróżnia te dwa płyny na tle innych środków czyszczących dostępnych na rynku to skuteczność. BETOLIX jest uważany przez wielu majstrów za najskuteczniejszy preparat do usuwania betonu.

Czyszczenie ciężkiego sprzętu może wydawać się zadaniem pracochłonnym. Jednak utrzymywanie urządzeń w czystości ma więcej zalet, niż mogłoby się wydawać.

Większa wydajność jest zapewniona, gdy dobrze dbasz o swoje ciężkie maszyny, ponieważ minimalizujesz nieplanowane przestoje poprzez identyfikowanie możliwych problemów, zanim staną się poważniejsze.

Płyn do czyszczenia maszyn budowlanych. W efekcie zwiększa to bezpieczeństwo Twoich pracowników.

Dodatkowo, łącząc rutynowe czyszczenie z innymi technikami konserwacji zapobiegawczej, można zapobiegać zużyciu na bieżąco i utrzymywać maszyny w doskonałym stanie, wydłużając ich żywotność.

Obecnie do skutecznego czyszczenia ciężkiego sprzętu potrzebne są określone środki i metody czyszczące.

Dlatego w tym artykule podkreślamy kluczowe czynniki, które należy wziąć pod uwagę, jeśli chcesz, aby Twój ciężki sprzęt pozostał w idealnym stanie i służył Ci przez długi czas.

Płyn do czyszczenia maszyn budowlanych. Utwórz stanowisko do mycia.

Po pierwsze, upewnij się, że masz miejsce przeznaczone wyłącznie do czyszczenia ciężkiego sprzętu.

Chociaż korporacje mogą usuwać brud, tłuszcz i inne odpady ze swojego sprzętu za pomocą stanowisk do mycia, przestrzenie te służą innym celom niż tylko zapewnienie miejsca do czyszczenia maszyn.

Dbają również o przestrzeganie rygorystycznych przepisów dotyczących ochrony środowiska.

Zacznijmy od tego, że wiele substancji zanieczyszczających, które usuwasz ze swojego sprzętu, ma negatywny wpływ na środowisko. W rezultacie liczne przepisy zabraniają przedostawania się tych niekontrolowanych zanieczyszczeń do zasobów wód podziemnych i gruntu.

Wykorzystując umywalnie, Twoja firma może wykazać się świadomością ekologiczną poprzez posiadanie niezbędnego sprzętu do prawidłowego usuwania zanieczyszczonych ścieków.

Zaletą jest to, że myjnie mogą być stałe lub mobilne, w zależności od potrzeb. Występują w wielu dostępnych rozmiarach, aby pomieścić nawet największy ciężki sprzęt.

Można je transportować z miejsca na miejsce, zachowując w ten sposób odpady i spełniając wszelkie przepisy dotyczące ochrony środowiska.

Pamiętaj, że przestrzeganie zasad ochrony środowiska jest tak samo ważne, jak dokładne czyszczenie sprzętu.

Płyn do czyszczenia maszyn budowlanych. Zdejmij co się da

Następnie zdemontuj wszelkie zdejmowalne części ciężkiego sprzętu, zanim zaczniesz go dokładnie czyścić.

Przede wszystkim czyszczenie każdego osprzętu i elementu ciężkiego sprzętu z osobna jest znacznie prostsze.

Oprócz zaoszczędzenia mnóstwa czasu zapobiega to możliwości przeniesienia brudnej plamy z jednego obszaru do drugiego, co mogłoby zniweczyć wartość całej wcześniejszej pracy.

Demontaż wszystkich odłączanych części znacznie ułatwi dostęp do określonych, problematycznych miejsc.

Jeśli nasadka nie jest potrzebna, można ją przechowywać po łatwym oczyszczeniu nagromadzonego brudu za pomocą myjki wysokociśnieniowej.

W ten sposób uprościsz zadanie czyszczenia, rozbierając odłączane elementy dużych maszyn.

Płyn do czyszczenia maszyn budowlanych. Zacznij od najbrudniejszego miejsca

Ważne jest, aby zastanowić się, które sekcje sprzętu należy wyczyścić w pierwszej kolejności, aby zapewnić maksymalną skuteczność czyszczenia.

Oto kilka naszych eksperckich porad, które pomogą Ci łatwiej przeprowadzić sprzątanie.

Zalecamy, aby zawsze rozpoczynać mycie spodu dużych maszyn. Ten element maszyny będzie najbardziej zabrudzony.

Dlatego prawdopodobnie będziesz musiał wyczyścić go ponownie później ze względu na ewentualne rozpryskiwanie się wody z podwozia, jeśli zacząłeś od, powiedzmy, kabiny lub innego obszaru. Dlatego też, aby zaoszczędzić czas, należy unikać niepotrzebnego ponownego mycia maszyn.

Po skończeniu podwozia dokładnie wyczyść całą maszynę. Ścieki będą odprowadzane do podłogi myjki grawitacyjnie.

Po skutecznym usunięciu brudu i tłuszczu można zastosować bardziej dokładne techniki czyszczenia, aby zakończyć program czyszczenia.

Płyn do czyszczenia maszyn budowlanych. Skorzystaj z myjki ciśnieniowej

Myjka ciśnieniowa jest jednym z najważniejszych urządzeń czyszczących, jakie posiadasz.

Ponieważ myjki ciśnieniowe są specjalistycznymi narzędziami przeznaczonymi do usuwania tłuszczu i brudu, są niezbędne przy czyszczeniu sprzętu budowlanego. Silne, skoncentrowane strumienie wody mają zdolność przedostawania się nawet do najmniejszych przestrzeni niedostępnych ludzkiej dłoni.

Płyn do czyszczenia maszyn budowlanych. Jaki poziom mocy jest jednak wymagany do czyszczenia maszyn?

Przy wyborze idealnej myjki ciśnieniowej masz dwie możliwości: armatkę wodną i zwykłą myjkę ciśnieniową.

W porównaniu do armatek wodnych, które mogą pomieścić do 15 razy więcej wody niż myjka ciśnieniowa, myjki ciśnieniowe są mniejsze i mają ograniczony przepływ wody (zakres PSI od 2500 do 3000 oraz 5-10 GPM).

W rezultacie niektóre firmy używają myjek ciśnieniowych do skomplikowanych zadań i armatek wodnych do ogólnego sprzątania.

Tak czy inaczej, jeśli kiedykolwiek czyścisz duży sprzęt, naprawdę potrzebujesz myjki ciśnieniowej, aby dobrze wykonać swoją pracę.

Rozważ wydmuchiwanie lodu
Czyszczenie lodem jest współczesnym substytutem stosowania ściernych środków chemicznych.

Czym jest wydmuchiwanie lodu?

Stosowanie suchego lodu jako środka czyszczącego pozwala na nieniszczące czyszczenie urządzeń komercyjnych i przemysłowych. Jak sama nazwa wskazuje, sprężone powietrze służy do wydmuchiwania cząstek suchego lodu na powierzchnię docelową.

Ta mieszanina wytwarza tarcie ścierne, które sublimuje zanieczyszczenia lub powoduje coś w rodzaju minieksplozji.

Stosowanie czyszczenia suchym lodem ma następujące zalety.

Po pierwsze, w porównaniu z innymi technikami czyszczenia (takimi jak piaskowanie), czyszczona powierzchnia powoduje mniej uszkodzeń. Mniejszy wpływ na środowisko to kolejna korzyść. Na przykład, ponieważ lód po prostu odparowuje, powstaje niewiele odpadów wtórnych.

Ponadto suchy lód jest bezpieczniejszy dla środowiska, ponieważ jest nietoksyczny i niepalny. Można go nawet zastosować do czyszczenia w sektorze przetwórstwa spożywczego.

Dlatego należy rozważyć czyszczenie lodem jako nieniszczącą technikę czyszczenia, która została certyfikowana przez USDA, EPA i FDA.

Stosować odpowiednie środki odtłuszczające i czyszczące
Czasami wyeliminowanie trudniejszych zanieczyszczeń wymaga czegoś więcej niż tylko wody. Będziesz wtedy potrzebować specjalnych środków czyszczących i odtłuszczających.

Rodzaj zanieczyszczeń, z którymi masz do czynienia, jest pierwszą rzeczą, którą musisz wziąć pod uwagę podczas czyszczenia.

Trzy najbardziej rozpowszechnione rodzaje to:

  • Połączone organiczne i nieorganiczne
  • Tłuszcz, pozostałości paliwa, rośliny i odchody zwierzęce są przykładami materiałów organicznych. W przypadku substancji nieorganicznych masz do czynienia z minerałami, takimi jak piasek i żwir.

Gleba jest najczęstszym przykładem związków mieszanych, które zawierają zarówno cząstki organiczne, jak i nieorganiczne. Ten ostatni rodzaj zazwyczaj wymaga użycia detergentów, ponieważ jest najtrudniejszy do czyszczenia.

Ponieważ w roztworach łączy się wiele środków powierzchniowo czynnych i środków chelatujących, większość detergentów przemysłowych ma bardzo wysoką skuteczność.

Nie zabrzmi to zbyt technicznie, ale po rozpuszczeniu w wodzie substancje te zakłócają połączenia utrzymujące razem zanieczyszczenia i powierzchnię. Efektem końcowym jest prosta eliminacja zanieczyszczeń z elementów maszyny.

W ten sposób wykorzystuje się detergenty do czyszczenia.

Przed użyciem konkretnego sprzętu należy zapoznać się z instrukcją obsługi w celu ustalenia, czy towar jest odpowiedni dla danego typu ciężkiego sprzętu. Po wykonaniu tej czynności możesz skutecznie oczyścić swoje maszyny z oleju, smaru i brudu.

Czyszczenie kabiny

Poświęć kabinie więcej uwagi. Każdy ma prawo do pracy w czystym środowisku, co jest niezwykle istotne w obliczu obecnego nacisku na przepisy bezpieczeństwa i higieny pracy.

Kabiny są doskonałym miejscem do rozwoju bakterii i wirusów, ponieważ są zamknięte. Dlatego każdy, kto wejdzie do nich choćby przez minutę nieczysty, naraża się na ryzyko zarażenia się chorobą.

Odpowiedzią jest podejście do czyszczenia kabin etapami, w zależności od czyszczonej powierzchni.

Twoimi głównymi lokalizacjami do czyszczenia będą:

Twarde powierzchnie

Tapicerka HVAC i kanałów wentylacyjnych
Wytrzyj wszelkie twarde powierzchnie (takie jak uchwyty lub joysticki), z których często korzysta operator. Należy pamiętać, że regularne stosowanie środków czyszczących do wnętrza samochodu może uszkodzić skórę lub tworzywa sztuczne.

Następnie, jeśli masz dywaniki podłogowe, zdejmij je i wyczyść. Po dokładnym wyczyszczeniu za pomocą płynu BETOLIX-U i węża pozostaw je do wyschnięcia na powietrzu. Następnie można odkurzyć całe wnętrze kabiny.

Następnie można wyczyścić okna ściereczką z mikrofibry i specjalnym roztworem czyszczącym. BETOLIX-U to uniwersalny preparat czyszczący, którym możesz wyczyścić zarówno dywaniki, jak i szyby.

Płyn do czyszczenia maszyn budowlanych

Płyn do czyszczenia maszyn budowlanych. Następnym krokiem jest czyszczenie tapicerki płynem BETOLIX-U

Nałożenie płynu BETOLIX-U ze sprayem ułatwia zwilżenie i oczyszczenie tapicerki. W ten sposób można wyczyścić pasy bezpieczeństwa i pokrycia.

Jednak w celu dokładniejszego czyszczenia niektórzy eksperci sugerują użycie odkurzacza parowego. Wynika to z faktu, że większość bakterii ginie, gdy para jest pompowana do tkaniny o temperaturze 71 stopni Celsjusza. Płyn BETOLIX-U także zabija bakterie.

Na koniec wyczyść klimatyzator, aby usunąć pleśń i pleśń. Aby zapobiec wirusom, niezbędna jest odpowiednia wentylacja w kabinie.

Większość specjalistów wykorzystuje do tego maszyny ozonujące. Aby zapewnić cyrkulację ozonu przez zalecany czas, otwórz okna, włącz system HVAC i umieść ozonator w kabinie.

Podsumowując

Jeśli czyszczenie ciężkiego sprzętu nie jest wykonywane regularnie, może to być trudne i długotrwałe zajęcie. Ostatecznie jednak musisz utrzymać swoją flotę w nieskazitelnym stanie.

Płyny BETOLIX, BETOLIX-BIO i BETOLIX-U pomogą Ci utrzymać sprzęt budowlany w nienagannym stanie, co przełoży się na postzreganie Twojej firmy przez Twoich klientów.

To nie tylko poprawia wydajność ciężkiego sprzętu, ale także poprawia wizerunek Twojej firmy. Firmy konserwujące swój sprzęt są postrzegane jako bardziej godne zaufania i odpowiedzialne.

Dlatego zaplanuj częste czyszczenie, aby utrzymać dobrą reputację i zapobiec kosztownym awariom maszyny. Zapewni Ci to spokój ducha i pomoże w prawidłowej konserwacji ciężkiego sprzętu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *