Czyszczenie jasnych fug

Czyszczenie jasnych fug nie należy do najłatwiejszych. Przywrócenie blasku jasnym fugom może być trudne. W tym artykule pokażemy, jak czyścić jasne fugi bez konieczności szorowania ich szczoteczką do zębów. Czyszczenie jasnych fug jest o tyle trudne, że często trzeba powtarzać ich czyszczenie, gdyż pierwsza aplikacja danego środka czyszczącego nie przynosi spodziewanych efektów. Inaczej ma się rzecz z płynem Betolix-F, który z łatwością wyciąga z fug uporczywy brud na ich powierzchnię, co ułatwia jego usunięcie zwykłą gąbką. Penetracja brudu, który występuje na jasnej fudze, ma ogromne znaczenie, nie wystarczy powierzchowne czyszczenie, brud musi zostać zaatakowany u jego podstaw. Płyn do czyszczenia fug Betolix-F atakuje wszelki brud poprzez penetrację, wyciąga go na wierzch w postaci rozpuszczonego błotka, co mocno wpływa na łatwość jego usunięcia.

Czyszczenie jasnych fug. Płyny do czyszczenia fug, które wymagają szorowania szczoteczką do zębów.

Jeśli nie zamierzasz używać płynu Betolix-F, który nie wymaga szorowania fugi szczoteczką do zębów, zawsze możesz użyć płynu, który tego wymaga. Po pierwsze, idealnym narzędziem do czyszczenia fug jest twarda szczoteczka do zębów. Dzięki temu możesz całkowicie skoncentrować się na małej części zadania i w razie potrzeby intensywnie szorować.

Należy pamiętać, że choć twarde szczoteczki do zębów dobrze radzą sobie z fugami, nie są zalecane do zębów. Zachowaj jednak ostrożność – używanie ostrej szczoteczki do zębów na silikonie może jedynie uszkodzić materiał ze względu na sztywne włosie. Do czyszczenia fug silikonowych należy używać delikatnej gąbki.

Brud najprawdopodobniej zdążył się już osadzić, jeśli powierzchni silikonowych spoin nie da się wyczyścić gąbką i lekkim środkiem czyszczącym. W tej sytuacji rozważ jednak użycie profesjonalnego środka czyszczącego Betolix-F.

Czyszczenie jasnych fug
Betolix-F innowacyjny preparat do czyszczenia fug

Czyszczenie jasnych fug pod prysznicem i w kuchni

Być może masz problem z kamieniem wodnym, który osadził się na fugach pod prysznicem? Lub spoiny płytek straciły swój oryginalny kolor? W kamieniu wodnym gromadzą się zanieczyszczenia z naszych pryszniców, a także pozostałości szamponu i mydła. Ponadto wiele substancji może przedostać się do porowatej fugi w kuchni z rozprysków kuchennych.

Innowacyjny środek do czyszczenia fug

Jako firma specjalizująca się w produkcji środków czyszczących zapewniamy skuteczne rozwiązanie, które jest również łagodniejsze dla materiałów i skóry niż większość środków czyszczących. Na płyn Betolix-F wpływają trzy czynniki: moc produktu, czas i obróbka mechaniczna (tj. ilość wcierania). Użyj płynu Betolix-F i już nigdy więcej nie szoruj fug szczoteczką.