Czyste fugi z Betolix-F

Czyste fugi z Betolix-F! Czy na Twoich fugach znajdują się ciemne plamy pleśni lub uporczywy brud? W tym poście oferujemy Ci praktyczne porady dotyczące wykorzystania płynu Betolix-F z cyklu porad „zrób to z nami” w celu ponownego oczyszczenia zaprawy. Już na początku wspomnę, że odradzamy używanie odkurzacza parowego do czyszczenia fug, więcej na ten temat poniżej.

Czyste fugi z Betolix-F Jak skutecznie oczyścić fugi?

Do usuwania plam pleśni na fugach i ich czyszczenia można, a nawet trzeba użyć skutecznego środka czyszczącego Betolix-F. Nie zalecamy używania amoniaku, alkoholu lub środka do usuwania pleśni opartego na wybielaczu. Do usuwania kamienia, tłuszczu i brudu można użyć płynu Betolix-BIO, lub płynu Betolix-U. Inną opcją bez użycia środków chemicznych jest odkurzacz parowy, ale jego użycie niesie ryzyko uszkodzenia fug. Odkurzacz parowy generuje duże ciśnienie i bardzo dużą temperaturę, te dwa czynniki powodują, że fuga jest poddana ogromnym obciążeniom. Częstsze używanie pary, jako środka czyszczącego może doprowadzić do pękania fug.

Czyste fugi z Betolix-F
Betolix-F innowacyjny preparat do czyszczenia fug

Czyste fugi z Betolix-F. Jak usunąć pleśń z fugi?

Często można znaleźć czarniawe plamy pleśni pokrywające fugi w kuchniach i toaletach. Pleśń lubi szczególnie pojawiać się w okolicach zlewów, wanien i pryszniców. Aby pozbyć się powierzchownej pleśni, można zastosować następujące zabiegi:

W naszej gamie produktowej znajdziesz szereg różnych środków czyszczących. Betolix-F to specjalistyczny preparat do czyszczenia fug cementowych. Betolix-U to uniwersalny środek czyszczący, który z łatwością usunie pleśń z fug, zwłaszcza fug silikonowych. Betolix-U to środek czyszczący, który został stworzony na bazie środków kosmetycznych, jest w 100% biodegradowalny.

Czyste fugi z Betolix-F. Czy fugi można czyścić amoniakiem?

Prawdopodobnie idziesz prosto do szafki ze wszystkimi środkami czyszczącymi, gdy kolor fugi zaczyna się zmieniać, i to w niezbyt dobrym tego słowa znaczeniu. Wielu klientów pytało o stosowanie roztworów zawierających amoniak i wybielacz do czyszczenia płytek i fug. Zdecydowanie zaleca się unikanie stosowania środków czyszczących zawierających amoniak lub wybielacze! Aby wyeliminować część brudu, który zgromadził się na fudze płytek i w niej, zalecamy stosowanie wyłącznie środków czyszczących o neutralnym pH. Fuga między płytkami może ulec poważnemu odbarwieniu w wyniku zastosowania żrących środków chemicznych. Jeśli masz jakiekolwiek pytania dotyczące najlepszego środka czyszczącego, którego możesz użyć i sposobu czyszczenia fugi, skontaktuj się z nami.

Usuwanie kamienia wodnego z fug

W głębinach fug występuje również tendencja do gromadzenia się nie tylko brudu i tłuszczu, ale także kamienia wodnego. Do kompleksowego oczyszczenia fug z osadu kamienia wodnego proponujemy następujące kroki:

Użycie środka czyszczącego Betolix-U zdecydowanie poprawi wygląd fug, które zostały pokryte kamieniem wodnym. Tym specjalistycznym środkiem usuniesz kamień wodny nie tylko z fug, ale także z kabiny prysznica i armatury. Możesz także eksperymentować ze skórką pomarańczy, która także ma właściwości czyszczące, ale jeśli masz do czynienia z trudnym do usunięcia brudem, to skórka pomarańczy tu nie pomoże.

Betolix-U Uniwersalny płyn do czyszczenia
Betolix-U Uniwersalny płyn do czyszczenia

Czyszczenie fug bez konieczności szorowania

Użycie płynu Betolix-F eliminuje potrzebę używania szczoteczki do zębów, gdyż ten innowacyjny preparat radzi sobie wyśmienicie bez konieczności szorowania. Do butelki z płynem jest dodawana specjalna nakrętka, która ułatwia aplikację płynu na fugach. Płyn do czyszczenia fug o nazwie Betolix-F został stworzony z myślą o skutecznym i szybkim czyszczeniu. Już nie musisz spędzać przy czyszczeniu fug długich godzin, czas czyszczenia został sprowadzony do minimum. Wylewasz płyn, odczekujesz kilka sekund i zmywasz brud gąbką, lub szmatką. To tyle, tylko tyle.