Najskuteczniejsza metoda czyszczenia fug

Najskuteczniejsza metoda czyszczenia fug. Odpowiednie czyszczenie fug w łazience jest podstawowym etapem dbania o porządek w niej. W tym artykule przedstawiono praktyczne wskazówki i objaśniono różnice między zaprawą murarską a spoinami silikonowymi oraz wyjątkowe techniki czyszczenia, takie jak użycie nieszkodliwego dla ekosystemu płynu Betolix-F.

Najskuteczniejsza metoda czyszczenia fug. Jak właściwie wyczyścić fugę w toalecie?

Aby skutecznie oczyścić fugi w łazience, nie musisz już używać szczoteczki do zębów, czy też wynajmować specjalnej maszyny do czyszczenia parowego. Betolix-F to rozsądne, ekonomiczne, wygodne i skuteczne narzędzie w postaci płynu do czyszczenia fug. Ten innowacyjny preparat czyszczący idealnie wyciąga brud z fug, w szczególności z fug cementowych.

Wystarczy, że wylejesz przy użyciu specjalnej nakrętki płyn na zabrudzoną fugę, odczekasz kilka sekund, a na końcu zetrzesz brud wilgotną ściereczką.

Odpowiednio wyczyść fugę w łazience. Zazwyczaj większość łazienek ma dwa rodzaje fug:

  • zaprawy cementowe
  • zaprawy epoksydowe

Najpopularniejsze są fugi cementowe, które łatwo czyścić naszym płynem Betolix-F.

Do czyszczenia fug zazwyczaj należy użyć narzędzia umożliwiającego wniknięcie w drobnoziarnistą strukturę powierzchni zaprawy cementowej. Wielu producentów płynów do czyszczenia fug zaleca użycie starej szczoteczki do zębów, a nawet szczotki drucianej. Ma to na celu zwiększenia skuteczności czyszczenia. Jednak w przypadku płynu Betolix-F nie jest potrzebne używanie żadnego dodatkowego narzędzia. Nasz innowacyjny środek do czyszczenia fug radzi sobie wyśmienicie bez dodatkowych narzędzi wspomagających. Jest to o tyle ważne, że używając płynu, który nie wymaga dodatkowego szorowania, nie narażamy fug na ewentualne uszkodzenia.

Najskuteczniejsza metoda czyszczenia fug
Betolix-F skuteczny preparat do czyszczenia fug cementowych

Fuga silikonowa

Z silikonowymi fugami wszystko działa nieco inaczej niż w przypadku fug cementowych. Gumowata konsystencja silikonu, wynikająca z zawartych w nim plastyfikatorów i wypełniaczy, sprawia, że ​​pomimo gładkiej powierzchni jest on całkowicie podatny na działanie środków czyszczących i zanieczyszczeń. Fuga silikonowa jest korzystnym miejscem dla mikroskopijnych organizmów takich jak bakterie.

Niestety fugi silikonowe mają tendencję do zmiany koloru, np. z białego na żółty. Najbardziej idealnym sposobem na oczyszczenie pożółkłych lub zgniłych spoin silikonowych jest użycie octu. Zwilż materiał mieszaniną octu i wody i przetrzyj nim silikonową spoinę. W przypadku trudnych plam odczekaj nieco dłużej od momentu nałożenia octu.