Czyszczenie fug w łazience

Czyszczenie fug w łazience. Codziennie patrzysz na nieatrakcyjne plamy lub kształty na fugach w łazience? W tym artykule dowiesz się, jak najlepiej wyczyścić fugi silikonowe i cementowe w łazience. Tutaj znajdziesz przydatne metody usuwania trudnych zabrudzeń, wykorzystując profesjonalny płyn do czyszczenia fug Betolix-F. Przeczytaj dalej, aby linie fug w Twojej łazience znów lśniły czystością.

Czyszczenie fug w łazience. W jaki sposób można skutecznie wyczyścić złącza w toalecie?

Czyszczenie fug w toaletach wykonanych z silikonu i cementu może trochę się różnić. W przypadku fug silikonowych rozsądnie jest użyć myjkę parową. Jednak gdy chcesz czyścić fugę cementową to warto do tego użyć płyn Betolix-F, który nie wymaga szorowania, a i tak wyciąga najbardziej uporczywy brud.

Przed czyszczeniem fug dokładnie je sprawdź

Na początek sprawdź spoiny silikonowe pod kątem wytrzymałości i zmiany kształtu. W przypadku wystąpienia towarzyszących uszkodzeń sugeruje się przeprojektowanie złącza zamiast czyszczenia, biorąc pod uwagę fakt, że silikon jest nadmiernie uszkodzony:

Typowe uszkodzenia fug silikonowych, które wykluczają ich czyszczenie

  • Fuga jest poluzowana i popękana
  • Silikon miejscami odpada ze stawów
  • Uszkodzenia mechaniczne: głębokie otwory i zadrapania

Czyszczenie fug w łazience. Instrukcja czyszczenia fugi silikonowej w łazience

Użycie odkurzacza parowego do czyszczenia fug i płytek w łazience jest dość popularne, dlatego i my o nim wspominamy, ale czy jest to idealne rozwiązanie?. Czyszczenie fug parą jest szkodliwe dla samych fug, ponieważ doprowadza do ich pękania. Nie zauważysz tego po pierwszym czyszczeniu parą, ale już po 10 tak. Para wymaga wysokiej temperatury i ciśnienia, a te są szkodliwe dla fug.

Do czyszczenia silikonu możesz użyć osłabionej kwintesencji octu, niezależnie od tego, czy masz pod ręką myjkę parową. Do nałożenia octu na stawy użyj delikatnej tkaniny. Pozwól substancji zadziałać, a następnie usuń ją wilgotną gąbką. Niestety ocet nie sprawi, że brud zostanie totalnie usunięty, najbardziej uporczywe zabrudzenia powinny być usuwane profesjonalnym płynem do czyszczenia fug.

Najskuteczniejszym płynem do czyszczenia fug jest płyn Betolix-F. Co ważne, używając płynu Betolix-F nie musisz odczekiwać godziny i nie musisz ponawiać czyszczenia, nie musisz też używać szczoteczki do zębów, aby usunąć zabrudzenie. Wystarczy, że naniesiesz płyn na zabrudzoną fugę, odczekasz kilka sekund i przetrzesz fugę wilgotną gąbką. Tak używając płynu Betolix-F nie musisz dodatkowo szorować fug!

Najskuteczniejsza metoda czyszczenia spoin w toaletach wykonanych z cementu

Podobnie, jak w przypadku spoin silikonowych nie zalecamy używania myjki parowej do czyszczenia fug cementowych. Nie zalecamy także używania octu i innych domowych wynalazków, które w dłuższej perspektywie tylko szkodzą fugom.

Pamiętaj, że domowe sposoby czyszczenia fug cementowych sprawdzają się tylko w przypadku słabych zabrudzeń, te większe zabrudzenia musisz i tak szorować. Płyn Betolix-F nie wymaga szorowania fug podczas czyszczenia!

Do aplikowania płynu nie musisz używać szczoteczki do zębów, czy też specjalnej końcówki dla szczoteczek do zębów, jak to mają w zwyczaju niektóre gospodynie. Szczoteczki do zębów, jak sama nazwa wskazuje, służą do czyszczenia zębów, a nie cementowych fug. Nasz profesjonalny płyn do czyszczenia fug zawiera specjalną nakrętkę na butelkę, która ułatwia aplikację płynu na zabrudzone fugi. Nie używaj także do czyszczenia fug rozpuszczalników, które służą do rozpuszczania lakieru do paznokci. Takie rozpuszczalniki tylko zaszkodzą!

Czyszczenie fug w łazience
Betolix-F innowacyjny preparat do czyszczenia fug