Innowacyjny kwas do betonu

Innowacyjny kwas do betonu Betolix (koncentrat) jest w stanie rozpuścić beton w 3 minuty. To, co wyróżnia Betolix na tle innych kwasów do rozpuszczania betonu to fakt, że jest w stanie rozpuszczać beton, penetrując go. Inne kwasy do betonu zbierają beton warstwa po warstwie, co zmniejsza wydajność, a tym samym ostateczną cenę. Innymi ważnymi zaletami super kwasu Betolix są bezpieczeństwo, płyn nie parzy skóry, a także to, że można go rozcieńczyć wodą, jeśli uznasz, że płyn działa zbyt szybko. Tak Betolix jest bardzo mocno skoncentrowany. Jeśli porównamy inne kwasy do betonu z płynem Betolix to znaczącą różnicą jest szybkość rozpuszczania betonu. Betolix potrafi już w 3 minuty rozpuścić stary i gruby beton. Dla przykładu podam, że inne kwasy do betonu potrzebują nawet kilku godzin, aby rozpuścić daną warstwę zaschniętego betonu.

Innowacyjny kwas do betonu. Super kwas, czyli Betolix!

Na świecie jest tylko jeden produkt podobny do płynu Betolix. Jakiś czas temu pewien środek do betonu zwrócił naszą uwagę i postanowiliśmy stworzyć podobny produkt. Proces odseparowywania toksyn od soli w kwasie solnym jest dość tajemniczy i złożony. Kwas solny ma to do siebie, że potrafi rozpuścić beton, ale tylko ten świeższy i niezbyt gruby. Wadą kwasu solnego jest to, że potrafi poparzyć skórę człowieka, a także to, że dusi podczas aplikacji. Kolejną wadą kwasu solnego jest to, że jest korozyjny. Potrafi nawet stal nierdzewną zamienić w kupę złomu.

Podczas tworzenia płynu Betolix wyzwaniem było pozbycie się właściwości do poparzenia skóry, duszenia podczas aplikacji i zmniejszenia korozyjności. Możemy powiedzieć, że zadanie się powiodło, gdyż Betolix jest obecnie sprzedawany w całej Europie. Nasi klienci cenią sobie skuteczność płynu i bezpieczeństwo podczas jego używania.

Innowacyjny kwas do betonu. Czym różni się kwas do betonu o nazwie Betolix od płynu Betolix-X i Betolix-BIO?

  • Betolix to koncentrat, który możesz w każdej chwili rozcieńczyć wodą, jeśli uznasz, że płyn działa zbyt szybko. Jest raczej przeznaczony do rozpuszczania grubego i starego betonu. Często zakupują go wypożyczalnie sprzętu budowlanego, firmy sprzątające po remontach i budowach, a także firmy budowlane, czy też zwykli ludzie, którzy mają problem z usunięciem betonu.
  • Betolix-X to wersja rozcieńczona, którą zazwyczaj zakupują klienci, którzy mają do czynienia ze średniej grubości betonem. Rozcieńczenie płynu sprawia, że działa on wolniej i jest mniej skuteczny przy grubym i starym betonie.
  • Betolix-BIO to płyn, który został stworzony na bazie roślinnej, idealnie sprawdza się przy rozpuszczaniu betonu o cienkiej grubości. Idealnie jeśli beton jest dość świeży. Wersja BIO jest neutralna dla lakieru, metalu, ocynku, nie jest w stanie ich jakkolwiek uszkodzić.

Surowy kwas do betonu

Jako producent innowacyjnych produktów do betonu nie zalecamy mycia surowym kwasem ani trawienia surowym kwasem. Niestety wciąż dość częstą praktyką jest czyszczenie betonu, cegieł i kostki brukowej kwasami. To naprawdę zły pomysł. Niemniej jednak myjnie mechaniczne i instalatorzy powłok używają kwasów jako jednej z najbardziej tradycyjnych i powszechnie stosowanych technik czyszczenia betonu. Kwas fosforowy lub kwas solny to najczęściej stosowane kwasy do czyszczenia cegieł i betonu. Od dawna przyjętą procedurą czyszczenia betonu w celu nałożenia powłok, usunięcia wszelkiego rodzaju plam z betonu i oczyszczenia cegieł z zaczynu betonowego lub wykwitów. Zapytaj w dowolnym sklepie domowym, jak pozbyć się plam z betonu, a najczęstszą odpowiedzią, jaką otrzymasz, będzie: „Użyj kwasu solnego”.

Szkodliwość kwasów do betonu

Wiele źródeł nadal podaje, że powierzchnia betonu musi zostać wytrawiona kwasem, aby zapewnić odpowiednią przyczepność dowolnej powłoki, którą chcesz nałożyć.

Eliminując bardzo cienką warstwę powierzchni betonu, odbywa się tak zwane trawienie kwasem. Trawienie kwasem nie usunie plamy, jeśli jest ona osadzona głębiej niż powierzchnia betonu. Dodatkowo nie usuwa tłustych osadów, wcześniejszych powłok i innych związków nierozpuszczalnych w wodzie. Jest również bardzo niekonsekwentny i nieprzewidywalny, co skutkuje nierówną i niedostatecznie lub nadmiernie trawioną powierzchnią.

Ponieważ kwas solny jest tak żrący, może poparzyć skórę człowieka podczas nakładania go na beton i cegły. Wydziela również opary, które powodują pieczenie płuc.

Kwas solny może poważnie zaszkodzić, a nawet zabić każdą roślinę lub krajobraz, z którym się zetknie. Może przedostawać się do gleby, może w końcu przedostać się do wodociągów i zaszkodzić organizmy wodne, a także roślinom i zwierzętom. Część kwasu może odparować z powierzchni, ale większość pozostaje w ziemi.

A jednym z najgorszych skutków używania kwasu jest to, że z biegiem czasu niszczy on cegły i beton. Dlaczego? Cement, woda, żwir i piasek łączą się, tworząc beton o dużej zdolności absorpcji. Te cztery składniki łączą się, tworząc beton, bardzo twardą substancję, która mocno twardnieje. Przy wartości 12,5 lub wyższej beton ma wysoką zasadową wartość pH. Podczas trawienia kwasem struktura betonu ulega osłabieniu, a kwas zaburza równowagę pomiędzy zasadowym pH a innymi utwardzaczami. Z biegiem czasu beton zaczyna się kruszyć. Rzeczy takie jak łuszczenie się, wżery, pękanie itp. staną się widoczne.

Dlaczego nie powinieneś używać surowych kwasów do betonu?

Podstawowym problemem jest to, że beton jest głęboko trawiony kwasem, co uniemożliwia całkowite zneutralizowanie kwasu. Na przykład zwykła betonowa podłoga o grubości 10 cm, poddana działaniu kwasu, pozwoli kwasowi przedostać się do betonu na głębokość co najmniej 6 cm. Zawsze będą pewne części, które pozostaną niezneutralizowane, niezależnie od tego, ile razy zneutralizujesz powierzchnię wodą. Co gorsza, wiele osób stosuje trawienie kwasem, nie zdając sobie sprawy, że powierzchnię należy zneutralizować wodą.

Jeśli beton nie zostanie odpowiednio zneutralizowany, od razu zacznie się rozkładać. Nawet jeśli uszkodzenia są zwykle nieodwracalne, może upłynąć trochę czasu, zanim pojawią się na powierzchni. Nie można odpowiednio przetestować wnętrza betonu pod kątem poziomu pH, ale można przetestować powierzchnię, aby sprawdzić, czy została zneutralizowana.

Zdecydowanie odradza się stosowanie kwasu do wytrawiania betonu podczas przygotowań do polerowania i impregnowania. Ze względu na wpływ kwasu na strukturę betonu stosowanie surowego kwasu ostatecznie okaże się zawodne.

Bezpieczne czyszczenie betonu

Tak naprawdę istnieją tylko dwie bezpieczne i skuteczne techniki czyszczenia betonu. Jedna polega na użyciu nieszkodliwej substancji chemicznej – NIE kwasu – lub, czyszczenie betonu metodą mechaniczną, taka jak polerowanie powierzchni betonu.

Jeśli chodzi o przygotowanie betonu pod nową powłokę impregnującą, obie te techniki sprawdzają się całkiem dobrze. Zaleca się zbadanie najlepszego podejścia i znalezienie odpowiedniego produktu lub mechanicznego systemu szlifowania dla zamierzonego zastosowania podłogi w przyszłości.

Innowacyjny kwas do betonu. Środek do czyszczenia betonu

Wśród naszych produktów znajdziesz środki do czyszczenia betonu, którymi szybko i bezpiecznie usuniesz każdy rodzaj zabrudzenia. Jeśli chcesz usunąć z betonu olej, smar, tłuste plamy to zalecamy użycie uniwersalnego środka czyszczącego o nazwie BETOLIX-U. Ten innowacyjny środek został stworzony na bazie substancji kosmetycznych, nie zawiera kwasu solnego, czy też fosforowego i jest w 100% biodegradowalny.

Kwas do betonu
Uniwersalny płyn do czyszczenia betonu

Jeśli jednak poszukujesz środka czyszczącego na bazie kwasu to możesz zakupić płyn Betolix-B, który po rozcieńczeniu także usunie wszelkie zabrudzenia z kostki brukowej, betonu, czy też kamienia.