Usuwanie betonu z bramy garażowej

Usuwanie betonu z bramy garażowej to nie lada wyzwanie, zwłaszcza dla kogoś, kto spotyka się z tego typu zabrudzeniem pierwszy raz.  „Podczas wylewania betonu na podjazd nasz zespół montażowy przypadkowo rozpryskał beton na aluminiową bramę garażową. Rozpryski utrzymują się od kilku dni. Muszę wiedzieć, jak usunąć beton, nie uszkadzając powierzchni aluminium, bo czytałem, że wiele płynów do rozpuszczania betonu potrafi uszkodzić aluminium”.

Powyższa treść to jeden z przykładów wiadomości email, jakie otrzymujemy od naszych klientów. Ostrożność podczas usuwania betonu z różnych powierzchni jest kluczowa dla końcowego efektu czyszczenia. Co z tego, że usuniesz beton jeśli jednocześnie uszkodzisz powierzchnię, na której beton się znajduje.

Usuwanie betonu z bramy garażowej. Innowacyjne środki czyszczące do usuwania betonu z bramy garażowej

Jak usunąć zacieki betonowe z bram garażowych?

Jeśli zauważyłeś rozpryski betonu na bramach garażowych, nie martw się! Oto kilka skutecznych metod jego usunięcia:

Natychmiastowa akcja:

Czas reakcji na zabrudzenie betonowe jest bardzo ważny, gdyż im dłużej beton znajduje się na bramie garażowej, tym trudniej go usunąć. Jeśli beton jest jeszcze mokry, należy go natychmiast spłukać za pomocą węża lub myjki ciśnieniowej. Może to zapobiec przyleganiu betonu do powierzchni.

Usuwanie betonu z bramy garażowej
Brama garażowa zabrudzona zaciekami betonowymi

Czyszczenie bramy garażowej płynem BETOLIX-BIO:

Jeśli zabrudzenie betonowe jest bardzo świeże, załóżmy jednodniowe i są to raczej zacieki cementowe, a nie grudki betonu to możesz użyć płynu Betolix-BIO w wersji rozcieńczonej wodą. Wlej płyn Betolix-BIO do czystej butelki ze sprayem i rozcieńcz go wodą 1:1. Następnie nanieś płyn na bramę garażową i po kilku minutach zmyj wszystko wodą. Możesz też delikatnie przetrzeć zabrudzenie czystą gąbką, lub szmatką, zaraz po naniesiu płynu na bramę. Możesz też zanurzyć pędzel w roztworze i pocierać dotknięty obszar okrężnymi ruchami.
Wytrzyj obszar ręcznikiem papierowym lub szmatką, aby wchłonąć rozluźniony beton. Po zakończonym procesie czyszczenia dokładnie spłucz czyszczony obszar czystą, ciepłą wodą.

Płyn do usuwania zaschniętego betonu

Uniwersalny środek czyszczący do usuwania betonu z bramy garażowej

Oprócz płynu Betolix-BIO posiadamy także uniwersalny płyn do czyszczenia różnych powierzchni o nazwie Betolix-U. Ten płyn także możesz rozcieńczyć wodą oczywiście jeśli zabrudzenie jest świeże i cienkie. Na grubsze zabrudzenia betonowe zalecamy użycie płynu w postaci skoncentrowanej. Płyn można nanieść na bramę garażową przy pomocy pędzelka, butelki ze sprayem, lub poprzez zmoczoną płynem gąbkę. Bramę garażową należy delikatnie przesmarować, a następnie odczekać od 5 do 10 minut. Po tym czasie można zmyć rozpuszczony beton dużą ilością wody.

Uniwersalny płyn do czyszczenia betonu