Usuwanie betonu z aluminiowego okna

Usuwanie betonu z aluminiowego okna jest dość czasochłonne, jednak przy użyciu naszych profesjonalnych środków czyszczących czas czyszczenia okien znacznie się skraca.

Czy niedawno zainstalowałeś nowe okna aluminiowe i odkryłeś, że są całkowicie pokryte bryzgami betonu? Takie zabrudzenia cementowe wyglądają bardzo słabo. Czytaj dalej, aby poznać nasze wskazówki, jak przywrócić oryginalne piękno aluminiowym okładzinom i oknom!

Usunięcie cementu z okien może być koszmarem. Przygotuj się na ciężką pracę; to wymagające zadanie dla wytrwałych. Ale być może mamy najlepszą wskazówkę, jak pozbyć się tych irytujących plam z cementu. Oto jak usunąć cement z okien aluminiowych.

Usuwanie betonu z aluminiowego okna. Najlepsza metoda „zrób to sam”.

Ważne jest, aby utrzymywać piękne aluminiowe drzwi i okna w czystości. Sprawdź ten prosty sposób na usunięcie betonu z okien:

Krok 1:

Przelej płyn Betolix-BIO do butelki ze sprayem. Aby nasmarować powierzchnię i uniknąć zarysowań, spryskaj okno gęstą pianą. Upewnij się, że cały cement został spryskany płynem.

Ponieważ cement jest porowaty, wchłania płyn Betolix-BIO, co znacznie ułatwia jego penetrację i usunięcie.

Krok 2:

Używając plastikowej szpachelki, rozpocznij zeskrobywanie cementu ze szkła po kilku minutach od namoczenia betonu płynem Betolix-BIO.

Krok 3:

Jeśli pozostaną ślady cementu, przepłucz okno wężem ogrodowym. Nałóż na okno środek Betolix-BIO jeszcze raz.

Niektóre produkty do usuwania to płyny, które należy rozcieńczyć wodą, inne zaś dostarczane są jako gotowe płyny. Betolix-BIO można rozcieńczać tylko wówczas, gdy zabrudzenia cementowe to zacieki, a nie grudki betonowe.

Krok 4:

Unikając bezpośredniego światła słonecznego, które mogłoby spowodować wyschnięcie płynu, spryskaj zabrudzone okno, gdy nie pada na nie słońce. Zgodnie z instrukcjami producenta należy pozwolić mu wsiąknąć w cement i spryskać cement niewielką ilością wody, jeśli zacznie wysychać.

Użyj szpachelki, aby zeskrobać cement, a szczoteczkę do zębów o miękkim włosiu, aby usunąć uporczywe plamy.

Alternatywne podejście

Jeśli powyższe podejście jest dla Ciebie nieskuteczne, możesz spróbować innego.

Usuwanie betonu z aluminiowego okna. Użyj płynu Betolix (koncentrat)

Nałóż płyn Betolix na zabrudzone betonem okno za pomocą gumowej szpatułki, a następnie poczekaj, aż środek przedostanie się do betonu.

Szoruj cement stroną szorującą gąbki, aż odpadnie. W przypadku trudniejszych rozprysków może być konieczne powtórzenie tego procesu z dodatkową aplikacją koncentratu Betolix. Następnie upewnij się, że cały beton zniknął, spłukując okno wodą.

Usuwanie betonu z aluminiowego okna
BETOLIX-płyn do usuwania zaschniętego betonu z okien

Punkty do zapamiętania

Do usuwania cementu ze szkła nigdy nie należy używać wełny stalowej ani gąbek ściernych. Nie zaleca się używania żyletek do usuwania cementu stwardniałego na szkle. Używanie tych narzędzi niesie ze sobą ryzyko wytrawienia lub trwałego uszkodzenia szkła, co powoduje konieczność jego wymiany.

Unikaj wykonywania tego procesu w bezpośrednim świetle słonecznym, ponieważ ciepło promieni UV zbyt szybko wysusza roztwór czyszczący, tworząc smugi trudne do usunięcia.

W porównaniu do metod wykorzystujących kwasy, oferowane przez nas metody są znacznie bezpieczniejsze.

W firmie Innovachem staramy się tworzyć płyny, które pomogą usunąć beton z okien i innych powierzchni. Jeśli masz problem z pleśnią na aluminiowych oknach to zalecamy użycie uniwersalnego środka czyszczącego Betolix-U, ale o tym więcej w następnym artykule.