Jak usunąć zaprawę cementową z rury?

Jak usunąć zaprawę cementową z rury?

Choć może się to wydawać nieprawdopodobne, w systemach odwadniających mogą wystąpić betonowe przeszkody! Chociaż nie jest to najczęstsza niedrożność, którą odkrywamy podczas sprawdzania rur spustowych, pojawia się ona na tyle często, że musimy zapewnić naszym klientom odpowiednie środki zaradcze.

– Jakim cudem ten beton w ogóle się tam dostał?

Kiedy wykonawca kończy układanie płytek ceramicznych w łazience, nadmiar betonu zostaje po prostu spuszczony do ścieków, ponieważ nie są przestrzegane odpowiednie procedury usuwania betonu. Beton i zaprawę (fugę) wlewa się do sedesu, lub do wanny. Majster znika po skończonej pracy układania płytek, a ty po jakimś czasie zauważasz, że rury kanalizacyjne są zapchane.

Zator betonowy w rurze może spowodować poważne przeszkody.

Skoro już wiesz, że w rurach jest beton, jak się go pozbędziesz?

Jak usunąć zaprawę cementową z rury? Różne metody udrażniania rur

Hydraulicy często próbują usunąć beton strumieniem wody pod wysokim ciśnieniem; metoda ta może być skuteczna, jeśli beton nie stwardniał. Ale może być już za późno na tę strategię, jeśli beton stwardnieje.

Dodatkową techniką, która może pomóc w rozbiciu małych osadów stwardniałego betonu, jest użycie węgorza mechanicznego lub świdra. Natomiast przebijanie się przez większe ilości betonu może być zbyt trudne. Dodatkowo niekontrolowany ruch obrotowy głowicy tnącej stwarza ryzyko rozbicia rury PVC.

Wiele trudnych zabrudzeń betonowych można wyciąć, oczyścić lub przewiercić za pomocą robota przecinającego.

Zrobotyzowany przecinak to bardzo potężne narzędzie, które może uzyskać dostęp do uszkodzeń z punktu kontrolnego bez konieczności wykonywania wykopów. Robot zawiera elastyczny wąż i głowicę wiertniczą z dołączoną kamerą.

Dzięki dołączonej kamerze możemy precyzyjnie operować, dzięki czemu możemy obserwować, ile jest betonu (lub innych przeszkód).

Jednak ta metoda ma wady, łatwo o zbyt gwałtowny ruch i uszkodzenie rury. Spotykamy się także z opiniami, że robot był zbyt słaby na bardzo gruby beton. Często dzwonią do nas klienci, którym po sprawdzeniu powyższych metod zalecono użycie płynu BETOLIX. Gro hydrualików zna już dobrze nasz preparat, ponieważ często go używają i polecają swoim kolegom po fachu.

Płyn do usuwania zaprawy cementowej z rur PVC

Nasz innowacyjny płyn do usuwania zaschniętego betonu sprawdza się nie tylko na maszynach i narzędziach, ale także w rurach PVC. Wystarczy wlać koncentrat do rury, odczekać około 2-3 godzin i puścić rurą dużą ilość wody. Skuteczność płynu poparta jest dość dużym doświadczeniem. Nasze płyny są uznawane za najlepsze przez wiele firm z całej Europy. Korzystają z nich nie tylko właściciele firm budowlanych, czy też wypożyczalni sprzętu budowlanego, ale także firmy zajmujące się hydrauliką.

Masz problem z rurą PVC zatkaną betonem, lub zaprawą cementową? Użyj płynu Betolix (koncentrat) i po problemie!

Jak usunąć zaprawę cementową z rury?
BETOLIX (koncentrat) – Płyn do usuwania zaprawy cementowej z rur PVC