Preparat do usuwania betonu

Który preparat do usuwania betonu jest najlepszy? Na rynku możesz spotkać wiele produktów, które są w stanie rozpuścić beton. Niestety nie wszystkie zdają egzamin. Zwłaszcza preparaty dostępne w dużych marketach budowlanych są dalekie od ideału. Markety budowlane nastawiają się na jak najwyższą marżę, producent też. Płyn musi być tani, aby ludzie go często kupowali. Jednak cała ta polityka sprzedaży nikomu ostatecznie nie wychodzi na dobre. Klienci dużych marketów wracają, szukając skuteczniejszych preparatów niż te, które w nich zakupili. Tak oto trafiają do nas i wierz mi lub nie, ale po użyciu płynu Betolix przestają szukać bardziej skutecznego produktu.

Preparat do usuwania betonu. Co wyróżnia płyn Betolix na tle produktów dostępnych w marketach budowlanych?

Preparat Betolix jest 3x silniejszy niż płyny, które możesz zakupić w marketach. Stawiamy na siłę działania i szybkość rozpuszczania zaschniętego betonu. Betolix w przeciwieństwie do produktów dostępnych w marketach penetruje zaschnięty beton. Preparaty z marketu zbierają beton warstwa po warstwie. Oznacza to, że musisz użyć takiego płynu dużą ilość, aby dana powierzchnia była czysta od betonu. Tym samym tani płyn wychodzi na droższy, gdyż musisz go użyć znacznie więcej niż płynu Betolix. Tak w przypadku płynu Betolix nie musisz powtarzać aplikacji preparatu na zabrudzenie. Wystarczy, że raz potraktujesz zabrudzenie, odczekasz od 1 do 3 minut i tyle, beton zamieni się w łatwe do usunięcia błotko.

Płyn do usuwania zaschniętego betonu
Preparat do usuwania betonu

Preparat do usuwania betonu. Czy preparat Betolix można używać do usuwania betonu z rur PVC?

Dość często dzwonią do nas zrozpaczeni klienci, którzy mają problem z zapchanym odpływem kanalizacji. Zazwyczaj problem bierze się z tego, że ktoś wlał resztki zaprawy, czy też resztki betonu do WC. Mamy też przypadki zapchanego odpływu wanny, do którego wlano zaprawę cementową. Niezależnie od tego, czy jest to beton w rurze kanalizacyjnej, czy też fuga w odpływie wanny, płyn Betolix pomoże!

Wystarczy zalać zapchaną betonem rurę PVC, odczekać około 2-3 godzin, a następnie puścić wodę. Jeżeli korek betonowy w rurze PVC jest dość gruby i przylega do ścianek rury, blokując przepustowość wody, to proces rozpuszczania może nieco się wydłużyć. W bardzo trudnych przypadkach może być potrzebne ponowne zalanie rury.

Preparat do usuwania betonu. Jak usunąć beton z betoniarki?

Zabrudzenie zabrudzeniu nierówne. Zazwyczaj wystarcza 5 litrów płynu Betolix, aby usunąć zaschnięty beton z betoniarki. Zdarzają się także przypadki, gdzie beton zalega na betoniarce przez kilka lat, wówczas może być konieczne wylanie nawet 20 litrów, aby betoniarka znowu była jak nowa. Wystarczy, że wylejesz płyn Betolix na betoniarkę i odczekasz kilka minut, a następnie zmyjesz rozpuszczony beton wodą. Jeżeli masz zamiar czyścić wnętrze betoniarki to po wlaniu płynu, możesz powoli obracać bębnem betoniarki, aby płyn dotarł do każdego jej zakątka.

Jakim preparatem usunąć beton z auta?

Na rynku jest tylko jeden preparat, który usunie zaschnięty beton z auta, a jest nim Betolix-BIO. Ten środek czyszczący zawiera tylko i wyłącznie biodegradowalne składniki, które są w 100% bezpieczne dla lakieru auta. Betolix-BIO szybko i skutecznie usuwa mleczko cementowe powstałe w wyniku połączenia cementu z wodą. Często klienci mają problem z mleczkiem cementowym na aucie, po tym, jak zaparkowali auto w pobliżu budowy. Cement łączył się z deszczem i w ten sposób powstała trudna do zmycia mgła cementowa, mleczko cementowe. W takim przypadku nawet wprowadzenie auta do automatycznej myjni nie pomoże. Póki auto jest mokre, to faktycznie mleczka cementowego nie widać, jednak gdy tylko auto wyschnie, to znowu Twoim oczom ukazuje się szara mgła, która szpeci wygląd Twojego auta.

Jak używać płynu Betolix-BIO podczas usuwania betonu z samochodu?

W pierwszej kolejności przelej preparat do czystej butelki ze spryskiwaczem. Następnie z bliskiej odległości nanieś płyn na zabrudzone betonem auto. Nanoś preparat punktowo, a nie na całe auto jednocześnie. Odczekaj około 1 minuty, a na końcu zmyj wszystko wodą. Nie szoruj gąbką, czy też szmatką auta, bo możesz porysować lakier. Powyższa instrukcja odnosi się do usuwania mleczka cementowego, a nie zaschniętego grubego betonu. Różnica między zaschniętym betonem, a mleczkiem cementowym jest kolosalna. Zaschnięty beton jest o wiele trudniejszy do usunięcia. W przypadku zabrudzenia auta betonem, a nie mleczkiem cementowym potraktowanie auta płynem Betolix-BIO musi się znacznie wydłużyć. Czasami jest to nawet 15 minut.

Preparat do usuwania betonu
Biodegradowalny płyn do usuwania zaschniętego betonu

Jak usunąć zaschnięty beton z narzędzi?

Pierwsza zasada nie używaj do usuwania betonu z narzędzi płynów dostępnych w marketach. Zawierają one środki żrące, które spowodują, że narzędzi zardzewieją. Jeśli beton jest dość stary to najlepiej jest zanurzyć narzędzia w płynie Betolix-BIO. Proces zanurzania narzędzi powinien trwać około 15-20 minut. Oczywiście cały czas obserwuj, co się dzieje z betonem. Może się okazać, że rozpuści się znacznie szybciej, wszystko zależy od grubości i wieku betonu.