Płyn do rozpuszczania betonu

Płyn do rozpuszczania betonu o nazwie Betolix to najskuteczniejszy środek na rynku. Swoją popularność zyskał dzięki szybkości działa, skuteczności, a także zwiększonemu bezpieczeństwu używania. Betolix i Betolix-BIO to dwa płyny, które nie są w stanie Cię poparzyć tak jak inne płyny do rozpuszczania betonu. Obecnie Betolix jest sprzedawany w całej Europie, zapytania handlowe spływają nawet z Afryki. Dobre wieści szybko się rozchodzą i tak marketing szeptany stał się jedną z sił napędzających sprzedaż płynu Betolix. W Niemczech, we Francji, w Skandynawii, we Włoszech i wszędzie tam, gdzie istnieje problem z zaschniętym betonem Betolix stał się numerem jeden.

Płyn do rozpuszczania betonu
Betolix płyn do rozpuszczania grubego i starego betonu

Płyn do rozpuszczania betonu. Różne odmiany płynu Betolix

Płyn Betolix występuje w różnych wariantach. Pod nazwą Betolix znajduje się silny koncentrat, który można rozcieńczać wodą. Betolix-X to już rozcieńczona wersja, a Betolix-BIO to środek na bazie roślinnej, który głównie zalecany jest na delikatne powierzchnie, typu plastik, guma, ocynk.

Zazwyczaj klienci pytają, który z dostępnych w naszym sklepie online płynów nadaje się do starego i grubego betonu. Tutaj odpowiedź może być jedna, czyli Betolix (koncentrat). Jeśli szukasz płynu, który rozpuści beton na samochodzie, nie uszkadzając lakieru to tu zalecamy użycie płynu Betolix-Bio. Jeśli zaś masz problem z betonem średniej wielkości i średniego wieku, np. jedno, góra dwumiesięcznego to w takim przypadku uzasadnionym jest użycie płynu Betolix-X.

Płyn do usuwania zaschniętego betonu
Betolix-X płyn do rozpuszczania betonu średniej wielkości

Płyn do rozpuszczania betonu. Biodegradowalny płyn do rozpuszczania betonu

Tak jak wspomniałem powyżej płyn Betolix-BIO to idealny środek do rozpuszczania świeżego i cienkiego betonu. Jednak co warte również uwagi to fakt, że Betolix-BIO jest w 100% biodegradowalny. Nie zawiera żrących kwasów i nie dusi podczas aplikacji. Jest bardzo delikatny zarówno dla skóry człowieka, jak i powierzchni, na których się znajduje zaschnięty beton.

Płyn do usuwania zaschniętego betonu
Betolix-BIO biodegradowalny płyn do rozpuszczania betonu

Płyn do rozpuszczania betonu. Który płyn rozpuści beton zalegający w rurze PVC?

Często dzwonią do nas klienci, którzy mają problem z betonem w rurze kanalizacyjnej. W niektórych przypadkach ostatecznością jest rozkuwanie ścian, czy też podłóg. Niektórzy klienci próbowali usunąć beton przy pomocy popularnego Kreta, ale nawet ten płyn nie pomaga. Płyn Betolix jest w stanie rozpuścić beton nie tylko taki, który zalega na maszynach budowlanych, pojazdach przewożących beton, narzędziach i oknach, ale także ten, który jest w rurach i odpływach.

Płyn do rozpuszczania betonu. Jakim płynem rozpuścić zaprawę cementową wylaną do odpływu wanny?

W tym przypadku musimy być bardzo ostrożni. Nie powinno się wlewać płynu Betolix do wanny, ale bezpośrednio do rury odpływu. Wanny nie powinny mieć styczności z chemią budowlaną. Łatwo taką wannę uszkodzić silnym środkiem czyszczącym. Jeśli wlejesz płyn Betolix bezpośrednio do odpływu wanny to ten także tak jak w przypadku rur kanalizacyjnych WC poradzi sobie z zaprawą cementową.

Możesz także użyć płynu Betolix-BIO, który z łatwością usuwa zaschniętą zaprawę cementową, która zaschła na płytkach ceramicznych.

Jeśli użyjesz Betolix-BIO to musisz go wlać trochę więcej do odpływu i odczekać o jakąś godzinę dłużej, zanim wlejesz do odpływu wodę.

UWAGA: Używanie płynu Betolix-BIO jako środka, który ma za zadanie rozpuścić zaprawę cementową, ma sens tylko wówczas, gdy zaprawa jest w miarę świeża.

Co jeszcze wyróżnia płyn Betolix-BIO na tle innych płynów do rozpuszczania betonu?

Betolix-BIO to bezpieczny, ekologiczny zamiennik żrących roztworów czyszczących lub niebezpiecznych środków trawiących. Atakując cement portlandzki i inne specjalne składniki chemiczne, innowacyjna płynna formuła rozpuszcza i fizycznie rozkłada zaprawę i beton, redukując je do miękkiej pasty, którą można łatwo usunąć z powierzchni. Betolix-BIO służy do bezpiecznego czyszczenia, rozpuszczania i usuwania betonu, utwardzonego cementu, zaprawy, fug. Nasi klienci używają go do czyszczenia ciężarówek, przyczep, silosów, pił, wiertarek, generatorów, ślimaków, narzędzi ręcznych, mieszadeł, pomp, rusztowań, desek punktowych, rozprysków betonu i nie tylko!

Korzyści:

  • Całkowicie biodegradowalny
  • Nie jest niebezpieczny dla maszyn
  • Przyjazny dla środowiska
  • Nie powoduje korozji
  • Nie śmierdzi
  • Niepalny

Jakim płynem rozpuścić zaprawę cementową, która zaschła na płytkach ceramicznych?

Do tego zadania rekomendujemy dwa płyny z naszej gamy produktowej. Pierwszy płyn to Betolix-BIO, który z łatwością wchodzi w reakcję z zaschniętą fugą. Drugi płyn, który także sobie poradzi z zaschniętą zaprawą cementową to środek Betolix-U.

Betolix-U to uniwersalny płyn, który usuwa nie tylko zaschniętą zaprawę, ale także zaschnięte plamy tynku, farby, pleśń, rdzę, a także kamień wodny.