Środek do usuwania betonu

Zanim odpowiemy sobie na pytanie dlaczego środek do usuwania betonu o nazwie Betolix jest tak skuteczny, zadajmy sobie pytanie, jak tworzony jest beton. A także: dlaczego beton jest tak trudno usunąć, rozpuścić?

Cement to rodzaj spoiwa hydraulicznego składającego się z drobno zmielonego materiału nieorganicznego, który w połączeniu z wodą tworzy pastę. Jest zdolny do wiązania i utwardzania w wyniku wielu egzotermicznych reakcji i procesów hydratacji, co pozwala mu wiązać ze sobą fragmenty materii stałej, tworząc zwarte całe ciała stałe. Nawet w obecności wody cement po stwardnieniu zachowuje swoją wytrzymałość i stabilność. W połączeniu z wodą, piaskiem i drobnym kruszywem (tj. Cementem) tworzy kompozyt zwany zaprawą; jednakże w połączeniu z wodą, piaskiem i żwirem (tj. drobnymi kamieniami) tworzy beton.

Beton po stwardnieniu jest bardzo trudny do usunięcia, do rozpuszczenia.

Po wodzie beton jest drugą najczęściej używaną substancją na świecie. Atrakcyjność betonu można częściowo przypisać jego trwałości i wytrzymałości. Oznacza to również, że cement i beton cementowy są niezwykle trudne do rozdrobnienia.

Betolix – środek do usuwania betonu

W naszym sklepie online sprzedajemy produkty rozpuszczające wiązania jonowe w cemencie i betonie na poziomie molekularnym. To przełomowe rozwiązanie zamienia każdą powierzchnię w zmywalne błoto, a jednocześnie jest proste w użyciu i skuteczne w usuwaniu stwardniałego cementu lub betonu.

Płyn do usuwania zaschniętego betonu
Środek do usuwania betonu

Aby zakupić środek do usuwania betonu BETOLIX, kliknij ten link.

Środek do usuwania betonu Betolix to najsilniejszy płyn na rynku, który z łatwością rozpuści nawet stary i gruby beton. Jego przewagą nad konkurencją jest fakt, że potrafi penetrować zabrudzenie. Ta właściwość powoduje także, że jest to najbardziej wydajny płyn, gdyż nie trzeba powtarzać procesu rozpuszczania. Betolix jest używany przez firmy budowlane, firmy zajmujące się wynajmem maszyn budowlanych, a także przez zwykłego Kowalskiego, który przeprowadził budowę domu, albo remont mieszkania.

Co jeszcze sprawia, że środek Betolix jest tak popularny w branży budowlanej? Szybkość działania i skuteczność, ale także fakt, że płyn nie parzy skóry, gdy przypadkowo na nią trafi.

Betolix jako płyn do usuwania betonu ma trzy odmiany, a są to:

  • BETOLIX (KONCENTRAT)
  • BETOLIX-X (WERSJA ROZCIEŃCZONA)
  • BETOLIX-BIO (WERSJA ROŚLINNA)

Środek do usuwania betonu. Czym różnią się poszczególne odmiany płynu BETOLIX?

Betolix (koncentrat) to najmocniejszy płyn do rozpuszczania betonu z naszej gamy produktów. Można go rozcieńczyć wodą, lub zakupić już rozcieńczoną wersję, czyli Betolix-X. Jeśli jednak chcemy usunąć zaschnięty beton z samochodu, lub z innych delikatnych powierzchni to powinniśmy użyć płynu Betolix-Bio. Betolix-Bio to płyn oparty o składniki pochodzenia roślinnego. Jest bardzo łagodny i ma mniejszą siłę działania niż płyn Betolix, czy też Betolix-X, ale można go stosować wszędzie tam, gdzie innych środków użyć nie można.

Posiadamy także środek do usuwania wykwitów z betonu!

Środek do usuwania wykwitów z betonu. Usuwanie wykwitów z betonu

Jeśli kiedykolwiek zauważyłeś białe plamy, które czasami pojawiają się na powierzchniach betonowych, widziałeś skutki wymywania betonu. To zjawisko zwane jest również wykwitami. Jest to dość powszechny problem z betonem, szczególnie z powierzchniami regularnie narażonymi na działanie wilgoci. Być może zauważyłeś te plamy na chodnikach, parkingach lub na innych powierzchniach betonowych.

Choć beton jest niezwykle dynamicznym materiałem budowlanym, od czasu do czasu pojawiają się w nim problemy. Poniżej przyjrzymy się bliżej przyczynom wymywania betonu pojawiania się wykwitów.

Środek do usuwania wykwitów z betonu. Przyczyny pojawiania się wykwitów na betonie

Przyczyną powstawania plam jest woda przenikająca przez drobne pęknięcia w betonie i reagująca chemicznie z cząsteczkami znajdującymi się w środku.

Wodorotlenek wapnia będący składnikiem betonu rozpuszcza się po wchłonięciu przez materiał wystarczającej ilości wilgoci. Następnie, gdy wodorotlenek wapnia zostanie wystawiony na działanie powietrza, łączy się z dwutlenkiem węgla, tworząc węglan wapnia. Kiedy wilgoć wewnątrz pęknięć odparowuje lub jest wypychana na powierzchnię pod wpływem ciśnienia, co zwykle ma miejsce w pobliżu pęknięć lub szczelin, węglan wapnia wydostaje się na powierzchnię.

Plamy te ostatecznie sprawią, że Twój obszar będzie nieestetyczny, zwłaszcza jeśli będą widoczne dla gapiów. Często plamy obejmują również brud, który mógł gromadzić się w szczelinach przez jakiś czas. To pogarsza plamy, czyniąc je ciemniejszymi i bardziej zauważalnymi.

Wykwity, inna nazwa wymywania betonu, mogą również wystąpić na powierzchniach cegieł i betonie z powłoką powierzchniową, gdzie powłoka może zostać osłabiona.

Środek do usuwania wykwitów z betonu. Jak długo beton się wypłukuje?

Wymywanie betonu nie ustanie, jeśli nie usunie się pierwotnej przyczyny problemu. Oznacza to, że wymywanie może nadal mieć miejsce, jeśli woda lub inna wilgoć przedostanie się przez betonowy sufit, ściany lub podłogę. Czasami jednak, po dłuższym czasie, wymywanie betonu może samoczynnie się zatrzymać.

Jeśli woda zostanie przesycona minerałami, w szczelinach i pęknięciach utworzą się osady węglanu wapnia, co umożliwi całkowite utwardzenie ługowania. Następnie uszczelnia się te szczeliny, zapobiegając wnikaniu wilgoci w przyszłości. W rezultacie nie dochodzi już do wymywania.

Środek do usuwania wykwitów z betonu. W jaki sposób można zapobiec przenikaniu jonów wapnia do betonu?

Wymywanie betonu może być trudne do opanowania, gdy już się rozpocznie. W tej sytuacji kluczowe znaczenie ma zapewnienie, że do betonu nie przedostanie się wilgoć ani woda. Aby zapobiec przedostawaniu się wody do płyty, ścian lub sufitów, konieczne jest uszczelnienie wszelkich szczelin.

Środek do usuwania wykwitów z betonu. Jak usunąć wykwity z betonu?

W większości przypadków plamy można usunąć, dobrze czyszcząc dany obszar i szorując go czystą wodą. Plamy tym trudniej się pozbyć, im dłużej pozostają. W rezultacie bardzo ważne jest, aby zająć się tym problemem od razu. Jeśli użycie wody do szorowania nie jest skuteczne, pomocne może być użycie płynu BETOLIX-W, lub płynu BETOLIX-BIO. Oba te płyny są w stanie szybko i skutecznie usunąć wykwity z powierzchni betonowych.

Płyn do usuwania wykwitów
BETOLIX-W płyn do usuwania wykwitów

Środek do usuwania wykwitów z betonu. Jak uniknąć pojawiania się wykwitów na betonie?

Istnieje kilka strategii mających na celu zmniejszenie możliwości przedostania się wykwitów na budynek, podjazd, kostkę brukową, a kluczem jest zapobieganie. Większość z nich zależy głównie od rodzaju betonu, który zdecydujesz się użyć do budowy, a także od składników mieszanki betonowej.

Wybór betonu, który: zmniejszy prawdopodobieństwo wymywania betonu.

  • jest doskonałej jakości i ma umiarkowaną zawartość wody.
  • składa się z cementu niskoalkalicznego, aby zapobiec plamom i przyszłemu przenikaniu soli sodowej.
  • zawiera wstępnie umyty piasek i żwir, aby pozbyć się wszelkich minerałów, które mogą powodować wypłukiwanie toru.

Dlaczego konieczne jest zatrzymanie pojawiania się wykwitów na betonie?

Wymywanie betonu to problem wymagający uwagi; nie można tego zignorować. Wynika to z faktu, że wymywanie może ostatecznie zagrozić integralności strukturalnej muru. Jeżeli wymywanie nie zostanie szybko wyeliminowane, może stać się niebezpieczne.

Ponadto niekontrolowane ługowanie może prowadzić do korozji siatki zbrojeniowej betonu, co znacznie zmniejsza wytrzymałość betonu. W rezultacie bardzo ważne jest, aby jak najszybciej rozwiązać problem wymywania betonu.

Czyść i kontroluj

Wydłużony czas wymywania betonu tylko pogorszy sytuację. W rezultacie wszelkie plamy pojawiające się na powierzchniach betonowych należy natychmiast usunąć. Twój budynek na pewno na tym skorzysta! Użyj do tego jednego z naszych płynów!