Środki do rozpuszczania i czyszczenia betonu

Środki do rozpuszczania i czyszczenia betonu marki BETOLIX to innowacyjny sposób na usunięcie betonu z maszyn, okien, narzędzi, a także na usunięcie oleju i mchu z betonu.

Gdyby Twój betonowy podjazd mógł zawsze wyglądać tak fantastycznie, jak na początku, czy nie byłoby miło? Bez względu na to, jak bardzo jesteś ostrożny, rozlania i plamy mogą nieuchronnie wystąpić i pogorszyć wygląd powierzchni betonowej. Na szczęście istnieje wiele technik usuwania plam, dzięki którym beton wygląda świetnie. W rzeczywistości większość właścicieli nieruchomości używa skutecznych i bezpiecznych środków do czyszczenia betonu marki BETOLIX.

Poniżej wymieniono produkty często używane do usuwania plam i sprzątania niedawnych rozlanych płynów, wraz ze wskazówkami, co należy zrobić przed rozpoczęciem czyszczenia. Oprócz płynów do czyszczenia betonu opisujemy także produkty do rozpuszczania zaschniętego betonu. Najczęściej takie płyny kupują firmy budowlane, wypożyczalnie sprzętu budowlanego, firmy sprzątające, które usuwają zabrudzenia po budowie, remoncie.

Środki do rozpuszczania i czyszczenia betonu. Jak przygotować beton do czyszczenia?

Przed rozpoczęciem procesu czyszczenia betonu upewnij się, że masz następujące materiały:

Szufelka i miotła, wiadro plastikowe, szczotka do szorowania o twardym włosiu, butelka ze spryskiwaczem, rękawiczki.

Możesz nie potrzebować wszystkiego z tej listy, w zależności od rozmiaru plamy i wielkości powierzchni betonowej, która wymaga oczyszczenia. Przed zastosowaniem poniższych technik czyszczenia upewnij się, że obszar jest wolny od wszelkich luźnych zanieczyszczeń, jeśli na powierzchni betonu nie ma dodatkowej cieczy i przeprowadzasz tylko rutynowe czyszczenie.

Jeśli na betonie zalega jakakolwiek ciecz (smar, olej, wino itp.), użyj płynu BETOLIX-B, ale wcześniej rozcieńcz go wodą 1:1. Jeśli zauważysz, że płyn działa bardzo szybko, to możesz go rozcieńczyć jeszcze mocniej. Bywa tak, że klienci rozcieńczają płyn nawet 15:1, woda-płyn.

Środki do rozpuszczania i czyszczenia betonu. Odtłuszczacz lub środek czyszczący do betonu

Zwykle do produkcji środków do czyszczenia i odtłuszczania betonu używa się skoncentrowanego mydła alkalicznego. Takie płyny pomogą czyszczenie, jednak mają pewne wady. Nie sprawdzą się przy czyszczeniu betonu, który ma stare plamy oleju, gdyż nie rozpuszczają oleju. Na porowatym betonie łatwo o trudno usuwalną plamę. Nasze preparaty są stworzone do tego, aby przede wszystkim usunąć stary, zaschnięty olej. Taki rodzaj zabrudzeń spotykamy najczęściej i należy on do tych z półki „Huston mamy problem”. Jednak my tworzymy nasze płyny z myślą o rozwiązywaniu takich problemów, może dlatego tak szybko się rozwijamy. Obecnie nasze środki czyszczące można kupić w całej Europie. Wiele firm wypożyczających sprzęt budowlany korzysta tylko i wyłącznie z naszych produktów.

Wracając do betonu i plam oleju na nim to najskuteczniejszym płynem z naszej oferty do tego zadania jest płyn BETOLIX-B, ale mamy także płyn BETOLIX-U, który także radzi sobie z takimi plamami.

Środki do rozpuszczania i czyszczenia betonu. Czym się różni środek BETOLIX-B od płynu BETOLIX-U?

Oba środki są przeznaczone do usuwania wszelkich plam z powierzchni betonowych. BETOLIX-B jest o wiele mocniejszy, gdyż został stworzony na podstawie innowacyjnej metody wytrącania soli z kwasu solnego. BETOLIX-U to w 100% biodegradowalny środek czyszczący, który ma uniwersalne zastosowanie. Potrafi usunąć pleśń, rdzę, plamy z farby, tłuste plamy smaru, a także plamy oleju.

BETOLIX-U pozostawiamy na plamie oleju na około 5minut, po czym zmywamy brud gąbką lub szmatką. Na samym końcu procesu czyszczenia używamy dużej ilości wody, aby zmyć wszelkie pozostałości brudu.

BETOLIX-B nanosimy na plamę oleju na około 2-3 minuty, a następnie zmywamy rozpuszczony olej wodą i odczekujemy, aż dane miejsce wyschnie.

Środki do rozpuszczania i czyszczenia betonu. Czyszczenie betonu innowacyjnymi środkami czyszczącymi

Pamiętaj, że plamy potrafią zniszczyć Twój beton, niezależnie od tego, czy są to plamy po rozlanym czerwonym winie podczas grilla, czy wyciek oleju ze starego samochodu, który obiecałeś sprzedać dawno temu. W tym poście omówionych zostanie kilka technik usuwania plam z betonu. Jeśli zastosujesz odpowiednią technikę, możesz usunąć wszystko, od farby, rdzy, po plamy oleju i wszystko pomiędzy.

Może to być jednak naprawdę denerwujące, jeśli wyobrażasz sobie godziny żmudnego sprzątania lub myślisz o pokryciu tego wszystkiego stylowym dywanikiem ogrodowym.

Usunięcie plam z betonu nie jest tak trudne, jak mogłoby się wydawać! Za pomocą kilku sprytnych technik i zdrowej dawki wytrwałości możesz przywrócić pierwotny wygląd swojemu betonowi.

Oto skuteczne produkty do czyszczenia betonu:

Środki do rozpuszczania i czyszczenia betonu
Uniwersalny płyn do czyszczenia betonu

 

Środki do rozpuszczania i czyszczenia betonu
Specjalistyczny środek do czyszczenia betonu i kostki brukowej

Jak uniknąć plam na betonie?

Chociaż omówione powyżej techniki są skuteczne w usuwaniu plam z betonu, idealnym podejściem jest zawsze ich unikanie.

Można to zrobić w następujący sposób:

Zastosuj uszczelniacze. Impregnat BETOLIX-I lub impregnat BETOLIX-IK

Dobry uszczelniacz działa jak bariera zapobiegająca przedostawaniu się plam. Potraktuj to jako dodanie eleganckiej, wodoodpornej kurtki do betonu.

Jeśli szukasz wysokiej jakości uszczelniacza, rozważ zakup jednego z naszych innowacyjnych impregnatów BETOLIX-I i BETOLIX-IK.

Te skuteczne i bardzo wydajne impregnaty stworzą niewidzialną dla ludzkiego oka barierę na każdej powierzchni betonowej. Żaden rodzaj brudu, w tym tłuste oleje nie są w stanie wniknąć w strukturę betonu, jeśli ta jest chroniona jednym z naszych impregnatów.

Oto nasze niezawodne impregnaty do betonu i kostki brukowej:

Środki do rozpuszczania i czyszczenia betonu
BETOLIX-I impregnat do betonu i prefabrykatów
Środki do rozpuszczania i czyszczenia betonu
Betolix-IK innowacyjny środek do impregnacji kostki brukowej

Środki do rozpuszczania i czyszczenia betonu. Dokładnie spłucz swoje betonowe podłogi

Często spłukuj beton wężem. Zanim zdąży się w nim osadzić wszelki brud, olej i drobne wycieki.

Usuwanie mchu z betonu płynem BETOLIX-M

Nieskazitelny podjazd lub betonowe patio nie tylko zwiększają atrakcyjność, ale także zwiększają bezpieczeństwo i przyjemność z przebywania w okolicy. Mech może nie tylko powodować potknięcia i upadki, ale także źle wyglądać. Z tego powodu większość osób koncentruje się na znalezieniu sposobu na trwałe pozbycie się mchu z betonu, gdy tylko go zobaczą.

Istnieje wiele metod usuwania mchu z betonu. Myjka ciśnieniowa może rozwiązać problem podjazdów lub niezapełnionych tarasów. Dodatkowo możesz eksperymentować z typowymi domowymi składnikami, takimi jak wrząca woda i ocet lub soda oczyszczona. Ale to nie są Twoje jedyne wybory.

Mech usuniesz najszybciej używając specjalistycznego płynu o nazwie BETOLIX-M. Ten innowacyjny środek czyszczący wystarczy wylać na daną powierzchnię i tyle. Nie musisz szorować zabrudzenia, nie musisz go nawet spłukiwać, wystarczy, że wylejesz produkt BETOLIX-M na mech. Po około 24 h płyn sam się ulotni, a mech rozpuści.

Środek do usuwania mchu z betonu
Betolix-M środek do usuwania mchu z betonu

Skuteczne środki do usuwania zaschniętego betonu

Naszą przygodę ze środkami czyszczącymi zaczynaliśmy od płynu do rozpuszczania betonu. Na rynku brakowało płynu, który szybko, skutecznie i bezpiecznie usunie zaschnięty beton. Firmy budowlane, firmy sprzątające, czy też wypożyczalnie sprzętu budowlanego narzekały, że braku im środka, który będzie skuteczny w usuwaniu starego, zaschniętego betonu. Płyny dostępne wówczas na rynku były zbyt słabe. Postanowiliśmy zacząć działać i po kilku miesiącach intensywnych prac, dzięki innowacyjnemu podejściu do produkcji stworzyliśmy najskuteczniejszy preparat do rozpuszczania betonu. Nazwaliśmy go BETOLIX!

Środek rozpuszczający zaschnięty beton
Płyn do usuwania zaschniętego betonu

BETOLIX penetruje zabrudzenie, a podczas ewentualnego kontaktu ze skórą człowieka nie jest w stanie jej poparzyć, tak jak robią to inne płyny. Nasz innowacyjny środek do rozpuszcza betonu, idealnie sprawdza się przy czyszczeniu maszyn budowlanych, pojazdów przewożących beton, narzędzi, a także przy czyszczeniu po przeprowadzonym remoncie, czy też budowie domu.

Wniosek:

Skorzystaj z najskuteczniejszych środków do usuwania plam z betonu marki BETOLIX.
Nasze powierzchnie betonowe są narażone na wiele nadużyć, od smug błota po nieplanowane wycieki, ale dzięki odpowiednim produktom można je szybko przywrócić do stanu sprzed powstania plam.

Pamiętaj, że Twoimi największymi sprzymierzeńcami są szybkie działanie i odpowiednie środki czystości. Dlatego nie panikuj, gdy następnym razem zobaczysz plamę na patio lub betonowym podjeździe. Po prostu zakup jeden z płynów BETOLIX, załóż rękawiczki i zajmij się tą plamą!