Który środek do czyszczenia fug jest najlepszy?

Który środek do czyszczenia fug jest najlepszy? Płytka ceramiczna jest świetną opcją ze względu na jej odporność na plamy i łatwość czyszczenia, szczególnie w obszarach o dużej wilgotności. Z czasem jednak utrzymanie otaczających ją atrakcyjnych linii fug może stać się problematyczne. Chociaż płytka jest wodoodporna, fuga łatwo wchłania brud i wilgoć, powodując, że podłoga staje się szara i nieczysta. Jeśli nie użyjesz specjalistycznego środka czyszczącego, usunięcie brudu z fug może okazać się trudne.

Fuga jest porowata i różnie reaguje na różne środki czyszczące, dlatego ważny jest ostrożny wybór środka czyszczącego. Niektóre roztwory, np. ocet i określone środki do czyszczenia muszli klozetowej, mogą powodować korozję i uszkodzić powierzchnię. Ale możesz przywrócić pierwotny kolor fugi za pomocą odrobiny wybielacza, szczoteczki do szorowania lub szczoteczki do zębów, cierpliwości i ciężkiej pracy.

Który środek do czyszczenia fug jest najlepszy?
BETOLIX-F środek do czyszczenia fug, który nie wymaga szorowania!

Który środek do czyszczenia fug jest najlepszy? A czy da się wyczyścić fugi bez ich szorowania?

Tak, jest to możliwe jeśli użyjesz innowacyjnego środka czyszczącego o nazwie BETOLIX-F. Gdy czyścisz fugi płynem BETOLIX-F wówczas nie musisz szorować fug, wystarczy, że wylejesz odrobinę płynu na fugę, a następnie zbierzesz brud czystą gąbką. Czas pracy znacznie się skróci, a ty sam nie namęczysz się przy czyszczeniu fug zbytnio.

Który środek do czyszczenia fug jest najlepszy? Czy do czyszczenia fug można używać wybielacza lub amoniaku?

Prawdziwe pytanie brzmi: „Czy do czyszczenia fug należy używać roztworów czyszczących zawierających amoniak lub wybielacz?”. W Innovachem jesteśmy świadomi, że czyszczenie fug nie powinno obejmować użycia amoniaku ani wybielaczy. Jednak przeciętny człowiek może nie być świadomy szkód, jakie te chemikalia wyrządzają powierzchniom wyłożonym kafelkami. Dlaczego amoniak i wybielacz nie są najlepszymi rozwiązaniami do czyszczenia fug? Oto odpowiedź.

Który środek do czyszczenia fug jest najlepszy? Poważne uszkodzenie fug

Fuga do płytek może ulec poważnemu odbarwieniu, jeśli użyjesz amoniaku, wybielacza lub innych żrących roztworów czyszczących.
Zdecydowanie zalecamy unikanie czyszczenia fug amoniakiem lub wybielaczem. Środki czyszczące, w tym amoniak lub wybielacz, nie tylko stopniowo zniszczą fugę, ale z czasem ją zabrudzą, pozostawiając na niej warstwę, która przyciąga brud. Czy zastanawiałeś się kiedyś nad możliwością, że czyszczenie prysznica lub podłogi spowoduje zanieczyszczenie płytek i fug? Środki czyszczące zawierające amoniak lub wybielacze mogą nawet spowodować blaknięcie koloru fugi, nadając pomieszczeniu nierówny wygląd.

Który środek do czyszczenia fug jest najlepszy? Musi dobrze czyścić fugę, jeśli ma silny zapach, prawda?

Właściciele domów uważają, że środki czyszczące kupowane w sklepie to najlepsza metoda czyszczenia, ponieważ wiele z nich zawiera wybielacze lub amoniak. Przez całe życie byliśmy narażeni na toksyczne opary wydzielane przez domowe środki czyszczące. Wielu właścicieli domów uważa, że ​​im intensywniejsze czyszczenie, tym więcej zapachów, co wskazuje na skuteczność czyszczenia. Częste używanie silnych środków czyszczących do czyszczenia fug powoduje skrócenie żywotności powierzchni płytek, a także negatywny wpływ na zdrowie domowników.

Który środek do czyszczenia fug jest najlepszy? Wszystko zależy od pH roztworu czyszczącego

Zakres skali pH wynosi od 0 do 14. Kwaśne chemikalia to te, które mieszczą się w przedziale od 0 do 6. pH chemikaliów o wartości 7 jest neutralne. Substancje alkaliczne to te o pH od 8 do 14. Jakie ma to znaczenie dla środków czyszczących? Domowe środki czyszczące zawierające wybielacze i amoniak mają pH od 11 do 13, co wskazuje, że są dość zasadowe. Fuga ulegnie erozji i odbarwieniu pod wpływem roztworów alkalicznych, nawet jeśli przetną tłuszcz i brud. Roztwory kwasowe podlegają tym samym zasadom. Kwas akumulatorowy ma pH równe zero. Pod względem pH ocet jest dwójką.

Który środek do czyszczenia fug jest najlepszy? Prawidłowo oczyszczona fuga jest bezpieczna, wydajna i przyjazna dla środowiska.

Innovachem używa roztworów czyszczących o neutralnym pH. Zanieczyszczone brudem, bakteriami, pleśnią i grzybem fugi można skutecznie wyczyścić za pomocą naszego innowacyjnego środka do czyszczenia fug o nazwie BETOLIX-F. Twoja wyłożona kafelkami powierzchnia będzie nieskazitelnie czysta, świeża i odkażona. Korzystając z naszych specjalistycznych produktów do czyszczenia fug, nigdy nie poczujesz żadnego szkodliwego zapachu, co jest prawdopodobnie najbardziej oczywistą różnicą. Po oczyszczeniu, fugi powinno się uszczelnić impregnatem, aby zapobiec przedostawaniu się brudu, bakterii i plam w przyszłości. Pomiędzy specjalistycznymi czyszczeniami pomoże to w utrzymaniu czystości powierzchni wyłożonych kafelkami.

Czy można czyścić fugi parą? Czy czyszczenie parą niszczy fugę?

Czyszczenie parą niszczy fugę! Wiem, że niektórzy z Was, miłośnicy płytek, słyszeli o czyszczeniu parą i uważają, że można ją zastosować do usunięcia brudu z fugi.

Fuga jest niezbędnym składnikiem powierzchni płytek, który wspiera konstrukcję i poprawia wygląd płytek. Jednakże fuga szybko wchłania brud, pleśń i inne zanieczyszczenia, co czasami utrudnia jej czyszczenie. W tym miejscu wchodzi w grę czyszczenie parą, technika, która rzekomo skutecznie usuwa uporczywe plamy i zabrudzenia.

Chociaż czyszczenie parą jest bardzo skuteczną techniką czyszczenia, to jednak jeśli zostanie wykonane nieprawidłowo, może również uszkodzić fugę. Ze względu na swoją porowatość i wrażliwość na wysokie temperatury zaprawa może pękać, luzować się lub kruszyć. Czy jesteś ciekaw bardziej szczegółowo tej techniki czyszczenia fug? Kontynuuj czytanie, aby dowiedzieć się więcej o niebezpieczeństwach związanych z czyszczeniem parą.

Jeśli zaprawa jest nieodpowiednio uszczelniona, pęknięta lub wykonana z zaprawy, która nie jest odporna na ciepło i wilgoć, czyszczenie parą może uszkodzić zaprawę.

Czy urządzenia parowe usuwają fugę?

Wiele osób zastanawia się, czy mopy parowe mogą czyścić fugi, ponieważ stają się one coraz bardziej powszechnymi narzędziami do czyszczenia podłóg. Tak, mopy parowe mogą być przydatnym narzędziem do czyszczenia fug, ale niezwykle ważne jest rozpoznanie różnic w rodzajach fug i tego, jak mogą one reagować na czyszczenie parą. Naszym zdaniem lepiej nie ryzykować i użyć profesjonalnego środka czyszczącego.

Para powstaje poprzez podgrzanie wody, która następnie jest uwalniana na czyszczoną powierzchnię za pomocą mopa parowego. Do wytarcia brudu uwolnionego pod wpływem ciepła i wilgoci z pary można użyć ręcznika lub mopa. Płytki i fugi to jedne z wielu powierzchni, które mopy parowe dobrze czyszczą.

Chociaż czyszczenie parą jest bezpieczne w przypadku większości rodzajów fug, nie zaleca się go w przypadku fug szlifowanych, ponieważ szybko ulegają one uszkodzeniu pod wpływem wysokich temperatur i wrażliwości na wilgoć podczas czyszczenia parą. Ten szczególny rodzaj fugi może powoli odpryskiwać i pękać podczas czyszczenia mopem parowym.

Podczas korzystania z mopa parowego ważne jest, aby wziąć pod uwagę kolor fugi i rodzaj uszczelniacza. Czasami narażenie na wysokie temperatury lub wilgoć powoduje blaknięcie, lub odbarwienie kolorowej, lub czarnej fugi. Ponadto należy zachować ostrożność podczas używania mopa parowego na uszczelnionych fugach, ponieważ ciepło i wilgoć mogą czasami rozpuścić uszczelniacz.

Więc tak jak widzisz, nie ma 100% pewności, że para nie uszkodzi fug w Twoim domu.