Czyszczenie fug środkiem BETOLIX-F

Czyszczenie fug środkiem BETOLIX-F to czysta przyjemność. Szorowanie fug i brak rezultatów może zniechęcać, a zapach wybielaczy i innych silnych środków czyszczących sprawia, że ​​praca jest jeszcze bardziej nieprzyjemna. Istnieje jednak szybsza i bezpieczniejsza metoda czyszczenia fug.

Aby uzyskać optymalne rezultaty, zawsze możesz zatrudnić firmę sprzątającą, ale celem tej lektury jest wyposażenie Cię w skuteczne techniki sprzątania typu „zrób to z nami płynem BETOLIX-F”.

Niezależnie od tego, czy czyścisz fugę w obiekcie biznesowym, który wymaga odświeżenia, czy też radzisz sobie z brudem z łazienki lub kuchni, nasze proste przepisy i porady ułatwią uzyskanie czystej fugi.

Czyszczenie fug środkiem BETOLIX-F
Betolix-F innowacyjny preparat do czyszczenia fug

Czyszczenie fug środkiem BETOLIX-F. Fuga i trudności z utrzymaniem jej w czystości

Fuga, która jest stosowana jako wypełniacz pomiędzy płytkami, często przyciąga brud i powoduje przebarwienia i plamy. Aby fuga mogła zostać odpowiednio wyczyszczona, należy zrozumieć, w jaki sposób i dlaczego ulega ona zabrudzeniu.

Ważne jest, aby zrozumieć, że fuga jest porowata, co oznacza, że ​​płyny i brud mogą łatwo w nią wchłonąć i przyspieszyć zabrudzenie.

Fuga może stać się siedliskiem pleśni w miejscach o dużej wilgotności, takich jak łazienki i kuchnie, co utrudnia czyszczenie.

Czyszczenie fug środkiem BETOLIX-F. Innowacyjne preparaty do czyszczenia fug

W naszej gamie produktowej znajdziesz dokładnie dwa preparaty, które są w stanie czyścić fugi. Pierwszy to uniwersalny środek do czyszczenia o nazwie BETOLIX-U, zaś drugi to profesjonalny preparat do czyszczenia fug BETOLIX-F. BETOLIX-U usuwa przeróżne zabrudzenia, z różnych powierzchni i potrafi także usuwać brud z fug. Jednak jeśli mielibyśmy porównywać płyn BETOLIX-U do płynu BETOLIX-F pod kątem czyszczenia fug, to zdecydowanie środek BETOLIX-F jest tu bezkonkurencyjny.

BETOLIX-F to profesjonalny środek, który został stworzony z myślą o czyszczeniu fug i tylko fug. BETOLIX-U to uniwersalny preparat, który został stworzony z myślą o usuwaniu różnych zabrudzeń, w tym pleśni, rdzy, czy też mleczka cementowego.

Czyszczenie fug środkiem BETOLIX-F. Najlepsze metody czyszczenia fug

„Szoruj fugę okrężnymi pociągnięciami mocną szczotką. Proces ten pomaga w skutecznym rozkładzie brudu”. Że co?! Używając płynu BETOLIX-F nie musisz szorować fug, aby je wyczyścić! Nasz innowacyjny środek do czyszczenia fug nie wymaga szorowania. A powyższa opinia znaleziona w internecie nie ma w przypadku płynu BETOLIX-F uzasadnienia.

Co do szorowania, to będzie ono przydatne, jeśli zdecydujesz się na użycie płynu BETOLIX-U. Aby przyspieszyć czyszczenie, użyj starej elektrycznej szczoteczki do zębów lub wiertarki do szczotek do płytek. Jest to szczególnie przydatne w przypadku dużych lub komercyjnych obiektów, w których należy oczyścić fugę. Istnieje wiele firm oferujących nasadki do szorowania do wiertarek akumulatorowych. Wybierz preferowany środek czyszczący, np. BETOLIX-U, a następnie pozwól, aby wiertarka zajęła się szorowaniem.

Czyszczenie fug środkiem BETOLIX-F
Uniwersalny płyn do czyszczenia fug

Czyszczenie fug środkiem BETOLIX-F. Ok, a jak często powinieneś/nnaś czyścić fugi?

Przynajmniej raz w miesiącu należy oczyścić fugę, aby zapobiec tworzeniu się głębokich plam. Podczas korzystania ze środków czyszczących zawsze noś rękawiczki i otwieraj okna, aby zapewnić odpowiedni przepływ powietrza.

Czyszczenie fug środkiem BETOLIX-F. Działania zapobiegawcze i utrzymanie fug w czystości

Rozlane ciecze należy usunąć natychmiast, a powierzchnie pokryte kafelkami należy regularnie wycierać podczas szeroko zakrojonego czyszczenia. Przedłuża to wygląd czystej fugi. Często zamiataj i myj powierzchnię, aby zapobiec uwięzieniu brudu w fudze.

Inną opcją jest trzymanie pod prysznicem butelki ze spryskiwaczem, której zawartością jest środek BETOLIX-U. Po każdym prysznicu po prostu spryskaj prysznic mieszanką; będziesz zaskoczony, niekończącą się czystością. Bonus: Pożegnaj osady z mydła, przechodząc na mydło w płynie z mydła w kostce.

Często zadawane pytania i odpowiedzi ekspertów

Która metoda czyszczenia fug jest najskuteczniejsza?

Optymalną metodą czyszczenia fug jest połączeniem ukierunkowanego głębokiego czyszczenia z rutynową konserwacją.

Do regularnego czyszczenia używaj uniwerslanego środka do czyszczenia o anzwie BETOLIX-U; w przypadku bardziej uporczywych plam użyj profesjonalnego środka czyszczącego, takiego jak BETOLIX-F.

Czyszczenie fug środkiem BETOLIX-F. Jak przywrócić biel fugom?

Aby przywrócić fudze jej naturalny biały odcień, użyj środka BETOLIX-F.

Po nałożeniu na fugę i pozostawieniu na kilka minut delikatnie zdejmij brud gąbką i spłucz. Jeśli plama jest naprawdę uporczywa, może być konieczne powtórzenie metody.

Czyszczenie fug środkiem BETOLIX-F. Jak usunąć brudną fugę?

Aby usunąć brudną fugę, potrzebne są dwa kroki: użyj szczotki do fug, aby bardzo mocno wyszorować fugę po użyciu roztworu czyszczącego, takiego jak ocet lub dostępny w handlu środek do czyszczenia fug.

Przed ponownym nałożeniem świeżej fugi może zaistnieć konieczność zeskrobania szczególnie zabrudzonej fugi za pomocą narzędzia do usuwania fug.

Czego używają eksperci do czyszczenia fug?

Eksperci, w tym firmy sprzątające często stosują dostępne na rynku środki do czyszczenia fug, które zawierają silniejsze kwasy lub roztwory zasadowe. Do dokładnego czyszczenia bez użycia agresywnych środków chemicznych można również zastosować urządzenia parowe. Jednak para i ciśnienie potrzebne do jej powstania mogą bardzo mocno uszkodzić fugę.

Jak wyczyścić fugę bez użycia środków ściernych?

Zastosuj środek BETOLIX-F, aby oczyścić fugę bez szorowania i ciesz się szybkim efektem. Dzięki temu brud stanie się bardziej giętki i łatwiejszy do usunięcia za pomocą szmatki lub gąbki. Usunięcie bardziej uporczywych plam może wymagać dwóch aplikacji.