Usuwanie betonu płynem BETOLIX

Usuwanie betonu płynem BETOLIX. Jak usunąć stwardniały lub rozchlapany beton? Rozlany beton – sprzątanie betonu w postaci płynnej nie musi być trudne. Beton czasami rozleje się na niezamierzone obszary podczas pracy nad projektem, takim jak wylewanie fundamentów, budowa patio lub ustawianie donicy. Ale sprzątanie różni się znacznie w zależności od stanu. W porównaniu do betonu, który stwardniał, mokry beton jest łatwiejszy do usunięcia. Dlatego optymalne jest czyszczenie rozlanych płynów, zanim zdążą stwardnieć.

Usuwanie betonu płynem BETOLIX
Płyn do usuwania zaschniętego betonu

Jednak co zrobić, gdy beton już stwardnieje?

Usuwanie betonu z betonowego podjazdu. Czyszczenie podjazdu betonowego płynem BETOLIX.

Płyn BETOLIX to sole ekstrahowane z kwasu solnego. Jest to mocna i bardzo skuteczna mikstura, z którą należy obchodzić się ostrożnie.

Jak rozcieńczyć płyn BETOLIX do czyszczenia podjazdu betonowego?

Do wiadra wlej trochę czystej wody, a następnie dodaj niewielką ilość płynu BETOLIX w celu rozcieńczenia roztworu.

Nałóż mieszaninę bezpośrednio na dotknięty obszar za pomocą sztywnej szczotki lub sztywnej gąbki i wmasuj środek czyszczący w powierzchnię. BETOLIX dobrze radzi sobie również z usuwaniem plam rdzy z podjazdów betonowych lub asfaltowych; Zawsze należy zachować ostrożność podczas obchodzenia się z tym płynem i nosić gumowe rękawice i sprzęt ochronny, taki jak gogle.

Usuwanie betonu płynem BETOLIX. Czy płyn BETOLIX można stosować na betonowym podjeździe?

Produkt może być niezwykle skuteczny w czyszczeniu podjazdów betonowych, pod warunkiem że przed użyciem zostanie rozcieńczony, a po czyszczeniu zostanie spłukany dużą ilością wody. Należy jednak zachować ostrożność podczas stosowania tej substancji chemicznej na uszczelniaczu asfaltu, ponieważ może ona uszkodzić wykończenie, a nawet pogorszyć plamy. Nie zalecamy używania tego płynu na asfalcie. Do czyszczenia asfaltu zalecamy użycie płynu BETOLIX-U.

Usuwanie betonu płynem BETOLIX. Jak pozbyć się mokrego betonu lub rozprysków betonu?

Jeśli beton jest jeszcze mokry, należy dokładnie zwilżyć obszar, aby zmniejszyć jego grubość. Aby zapewnić odpowiednie pokrycie, napełnij wiadro wodą i wylej ją bezpośrednio na wyciek betonowy.

Użyj plastikowej szpachelki, aby oczyścić wszelkie rozlane ciecze, utrzymując obszar wilgotny, rozcieńczając wodą w razie potrzeby. Zeskrob mocno, aby pozbyć się mokrego cementu, a następnie przenieś połamane kawałki do innego wiadra, aby je później wyrzucić.

Do usunięcia pozostałości rozlanej substancji należy użyć szczotki o sztywnym włosiu. Następnie w razie potrzeby zalać wodą, aby usunąć resztki mokrego betonu. Jeśli nadal pozostaje dużo pozostałości, powtórz krok 2. Nałóż pędzelkiem, dodając wodę w razie potrzeby, aż do całkowitego usunięcia rozlanej substancji.

Usuwanie betonu płynem BETOLIX. Jak pozbyć się zaschniętego i stwardniałego betonu?

Po wyschnięciu rozlanej cieczy nałóż BETOLIX i pozostaw na trzy do pięciu minut. Stwardniały beton będzie reagował z tym produktem, rozpuszczając go i powodując jego żelowanie.
Użyj dłuta lub sztywnej szczotki, aby rozbić wszelkie pozostałości. Pracuj w kierunku dołu wycieku, zaczynając od góry. Unikaj zaczynania od dołu, ponieważ może to spowodować zarysowania lub odpryski na powierzchni, z której usuwasz zaschnięty beton.

W razie potrzeby należy powtórzyć czynność z użyciem środka BETOLIX. Do oczyszczenia/zmycia rozpuszczonego betonu można użyć świeżej wody z wiadra lub węża.

Usuwanie betonu płynem BETOLIX. Jak usunąć zaschnięty beton z samochodu?

W tym przypadku sprawa nie jest taka prosta, gdyż większość dostępnych na rynku płynów do chemii budowlanej nie nadaje się do stosowania na lakier samochodowy. Jedynym rozsądnym rozwiązaniem jest użycie płynu BETOLIX-BIO, który jest pochodzenia roślinnego. Ten wyjątkowo bezpieczny preparat należy nałożyć na pojazd i odczekać do 10 minut.

Następnie luźny beton należy usunąć wodą pod ciśnieniem. Jeśli na samochodzie znajduje się samo mleczko cementowe, nie trzeba czekać 10 minut, mleczko cementowe zwykle rozpuszcza się już po jednej minucie.

Usuwanie betonu płynem BETOLIX. Jak usunąć zaschnięty cement z podjazdu?

Cement jest substancją niezwykle trudną do usunięcia z podjazdów i innych utwardzonych powierzchni. Wiele osób nie zdaje sobie sprawy, jak najlepiej się go pozbyć i stosuje nieskuteczne lub szkodliwe środki chemiczne.

W tym poście na blogu opisano, jak usunąć cement z powierzchni podjazdu.

Dzięki ponad 15-letniemu doświadczeniu w świecie architektury krajobrazu zostaliśmy wezwani, aby naprawić wiele problemów i zobaczyć, jaki jest nasz udział w wyciekach! Zrób to sam to kuszące i często satysfakcjonujące zajęcie dla każdego właściciela domu, ale nie zawsze wszystko idzie zgodnie z planem.

Cement może być naprawdę trudny do usunięcia, jeśli nie znasz sztuczek, jeśli chodzi o radzenie sobie z plamami z podjazdu. Na szczęście usunięcie cementu nie zawsze musi być dużym zadaniem; poniżej opisujemy, jak usunąć suchy beton z podjazdu oraz jak usunąć zaschnięty cement z cegieł, kostki brukowej i innych powierzchni.

Czytaj dalej, aby dowiedzieć się, jak bezproblemowo usunąć beton z podjazdu!

Usuwanie betonu płynem BETOLIX. Określ rodzaj użytego cementu

Najpierw musisz dowiedzieć się, jaki rodzaj betonu został użyty. Istnieje kilka rodzajów silnie kwasowych środków do czyszczenia betonu, które działają tylko z niektórymi rodzajami mieszanek betonowych. Beton na bazie wapienia można usunąć kwasem siarkowym, jednak uważaj, ten kwas potrafi rozpuścić ludzką kość! Lepiej go nie używaj na własną rękę, bo jeszcze ją stracisz.

Zanim zdecydujesz się na dane rozwiązanie do czyszczenia cementowych plam na podjeździe, określ, jaki typ cementu został zastosowany w Twoim przypadku.

Na każdy rodzaj cementu działa płyn BETOLIX i płyn BETOLIX-BIO.

Masz betonowy podjazd i chcesz go wyczyścić?

Użyj środek BETOLIX-B, tylko postępuj ostrożnie. Najważniejszą rzeczą, o której należy pamiętać przy stosowaniu płynu BETOLIX-B, jest rozcieńczenie. Najpierw można go rozcieńczyć wodą w stosunku 1:1. Jeżeli płyn nadal działa zbyt szybko, możesz zwiększyć ilość wody w mieszance.

Upewnij się, że nie jest zbyt zimno, ponieważ może to zmniejszyć skuteczność płynu. Należy również pamiętać, że nie należy go mieszać z wybielaczami ani innymi substancjami chemicznymi, ponieważ może to spowodować powstanie szkodliwych oparów.

Po użyciu roztworu będziesz potrzebować szczotki drucianej, aby usunąć wszelkie pozostałości. Należy jednak pamiętać, że myjki ciśnieniowe mogą nie być najlepszym wyborem do powierzchni betonowych ze względu na dużą zawartość wody, która może ostatecznie powodować wżery na powierzchni.

BETOLIX-B, TO DZIAŁA, TO MA MOC!