Środki do usuwania betonu

Środki do usuwania betonu BETOLIX i BETOLIX-BIO są stworzone przede wszystkim po to, aby pomóc. Jeśli miałeś do czynienia ze środkami czyszczącymi z jednego marktetów budowlanych to zapewne wiesz, że działają one bardzo słabo. Beton to dość specyficzny materiał, dzięki niemu mamy piękne mosty, drapacze chmur, czy fontanny i inne ciekawe konstrukcje, które upiększają nasz świat. Jednak zabrudzenia betonowe są nikomu nie potrzebne, wręcz problematyczne. Zwłaszcza jeśli zaschnięty beton znajduje się na oknach, naszych domów, czy też samochodach. W tym artykule dokładnie opiszę działanie płynów do rozpuszczania betonu o nazwach BETOLIX i BETOLIX-BIO. Opiszę także, jak usunąć beton z szyby, z ramy okien, z samochodu, czy też z maszyn budowlanych, w tym z betoniarki.

Środki do usuwania betonu
Płyn do usuwania zaschniętego betonu

Środki do usuwania betonu. Jak usunąć beton z szyby?

Jeśli na szybie zauważyłeś mgłę o kolorze szarym, to zapewne jest to mleczko cementowe. Jeśli jest to tylko mleczko cmenetowe, to nie powinieneś się zbytnio przejmować, gdyż takie mleczko łatwo jest usunąć przy użyciu płynu BETOLIX-BIO. Zcieki cementowe często powstają w skutek wypływania resztek cementu spod balkonu. Takie zacieki nazywamy mleczkiem cementowym. Co do łatwości usunięcia takich zacieków cementowych to już się wypowiedziałem, ale czy tylko płyn BETOLIX-BIO jest w stanie usunąć mleczko cementowe? Nie, nie tylko. W naszej gamie produktowej znajdziesz także preparat o nazwie BETOLIX-U, który także poradzi sobie z zaciekami cementowymi na szybie. BETOLIX-U to uniwesralny płyn, kóry usunie nie tylko mleczko cementowe, ale także pleśń, rdzę i wiele innych zabrudzeń. Zacieki cmentowe na szybie usunie także koncentrat BETOLIX, jednak w typ przypadku zalecamy mocne rozcieńczenie płynu wodą w stosunku przynajmniej 1:1.

Środki do usuwania betonu. Jak usunąć beton z ram okiennych?

Ramy okienne to o tyle problematyczny temat, że są barwione, np. na kolor czarny i może się okazać, że usuniesz beton z okna, ale jednocześnie odbarwisz ramę okna. Co w takim wypadku powinieneś zrobić? Powinieneś przede wszystkim użyć środka, który został stworzony na bazie surowców biodegradowalnych pochodzenia roślinnego. Takimi środkami czyszczącymi są BETOLIX-BIO i BETOLIX-U. Jednak te dwa środki czyszczące są przeznaczone do usuwania świeżych i cienkich zabrudzeń betonowych.

Jak w takim razie usunąć stary i gruby beton z ram okna, jednocześnie nie uszkadzając ram? Tu na pomoc przychodzi płyn BETOLIX (koncenrat), który ma moc usunięcia nawet starego betonu. Zanim jednak zaczniesz usuwanie betonu z ram okna przy użyciu środka BETOLIX (koncentra) powinieneś zrobić małą próbę i zobaczyć jak reaguje zabrudzenie i jak reaguje rama okna. Jeśli się okaże, że zabrudzenie rozpuszcza się dość szybko, to możesz płyn rozcieńczyć wodą. Co do ramy okna, to nie zdarzyło nam się, aby jakiś klient złożył reklamację z powodu odbarwienia, czy też uszkodzenia ramy naszym płynem. Mam nadzieję, że nie będziesz pierwszy 🙂

Środki do usuwania betonu. Jak usunąć beton, mleczko cementowe z podłogi?

Wszystko zależy od tego, jakiego rodzaju jest to podłoga. Jeśli chcesz usunąć beton z płytek ceramicznych, to na pewno nie powinieneś używać płynu na bazie kwasu solnego. Kwas solny z łatwością wejdzie w reakcję z płytkami ceramicznymi. Tak naprawdę to żaden rodzaj podłóg nie powinien być czyszczony płynem na bazie kwasu solnego. Tutaj zalecamy użycie płynu na bazie roślinnej, czyli płynu BETOLIX-U.

BETOLIX-U może być stosowany na każdym rodzaju podłogi, oczywiście nie zawsze musisz używać płynu w takiej postaci, jak go zakupisz. Na słabe zabrudzenia cementowe możesz użyć płynu w wersji rozcieńczonej.

Jak usunąć beton z rur kanalizacyjnych?

Coraz częściej otrzymujemy zapytania typu, jak usunąć beton z rury kanalizacyjnej? Zanim odpowiemy, to pytamy, jak ten beton tam się dostał i jak długo w tych rurach zalega? A także, czy jest jakakolwiek przepustowość wody? Jeśli istnieje przepustowość wody, to istnieje duża szansa, że niewielka ilość płynu BETOLIX pomoże w usunięciu betonowego korka z rury kanalizacyjnej. Płyn może wówczas, nie tylko wejść w reakcję destrukcji betonu z wierzchu, ale także z boku. Czas rozpuszczania betonu znacznie się skróci w takim przypadku. Inaczej ma się rzecz, gdy przepustowości wody nie ma, wówczas potrzebne będzie zalanie rury większą ilością wody, mamy przypadki, gdzie dopiero po zalaniu rury 20 litrami koncentratu realnie pomaga. Oczywiście nie sama przepustowość ma znaczenie. Ważna jest także grubość betonowego zabrudzenia. Oczywiście im cieńszy korek, tym lepiej.

Jak usunąć beton z betoniarki?

Jeśli beton na betoniarce jest dość gruby i stary, to zalecamy użycie płynu BETOLIX w ilości minimum 5 litrów. Raczej nie powinno się płynu rozcieńczać wodą no, chyba że beton jest dość świeży i cienki.

Czas rozcieńczania betonu na betoniarce liczymy w 5-10 minutach.