Najlepszy sposób wyczyszczenia podłogi każdego rodzaju

Najlepszy sposób wyczyszczenia podłogi każdego rodzaju to użycie środka, który ma właściwości penetrujące nie tylko zwykły brud, ale także pleśń, rdzę, mleczko cementowe, zaschnięty smar. BETOLIX-U to jedyny na rynku płyn do czyszczenia różnych powierzchni, który usunie każdego rodzaju zabrudzenie, a przy tym nie będzie śmierdział, dusił i parzył. Ten innowacyjny środek czyszczący jest w 100% biodegradowalny, a składnikami są substancje tylko i wyłącznie kosmetyczne.

Najlepszy sposób wyczyszczenia podłogi każdego rodzaju Uniwersalny płyn do czyszczenia betonu
Uniwersalny płyn do czyszczenia podłóg

W tym przewodniku dowiesz się, jak wyczyścić każdą podłogę w domu, niezależnie od tego, czy jest to podłoga laminowana, czy kamień naturalny.

Cały Twój dom wygląda nieskazitelnie, gdy podłogi są nieskazitelnie czyste w każdym miejscu. Jednak nie kupuj jeszcze szczotek do szorowania i nakolanników. Każdy rodzaj podłóg, w tym winyl, drewno liściaste i płytki, ma pewne potrzeby w zakresie czyszczenia. Aby uzyskać porady dotyczące wyboru najlepszego środka czyszczącego, narzędzi i techniki dla konkretnego rodzaju podłogi, zapoznaj się z tymi instrukcjami.

Jak wyczyścić podłogę z twardego drewna?

Wosk i poliuretan to dwa popularne sposoby ochrony podłóg z twardego drewna.

Podłoga z twardego drewna wykończona poliuretanem
Oto jak pielęgnować drewniane podłogi z wykończeniami poliuretanowymi:

  • Napełnij wiadro wodą i dodaj ćwierć szklanki łagodnego i neutralnego środka BETOLIX-U.
  • Następnie wytrzyj podłogę ściereczką z mikrofibry.
  • Zamocz mopa w wiadrze z wodą i płynem BETOLIX-U, a następnie zacznij czyszczenie podłogi. Podłogi z twardego drewna znacznie zyskują na użyciu ledwo wilgotnego (nienamoczonego) mopa, a mopy z mikrofibry, idealnie nadają się do tego zadania, ponieważ można je łatwo wycisnąć do sucha. Dodatkowo przyspieszy to proces suszenia podłogi, oszczędzając czas po powrocie do kuchni lub salonu.

Jeśli w Twoim domu/mieszkaniu odbył się niedawno remont, to zapewne masz do czynienia z plamami z farby, czy też tynku, lub gipsu. Czyszczenie poremontowe to zupełnie inne czyszczenie podłóg niż standardowe, okresowe czyszczenie. Po remoncie liczy się czas, im szybciej zaczniesz czyścić zabrudzone podłogi, tym lepiej. Zdarza się, że dzwonią do nas klienci, którzy nie mogą sobie poradzić z zaschniętymi plamami farby, czy też betonu. Wówczas polecamy użycie płynów BETOLIX-U i BETOLIX. Oba te środki o różnych co prawda zastosowaniach są bardzo skuteczne. BETOLIX-U poza skutecznością wyróżnia się bezpieczeństwem, gdyż jest zbudowany na substancjach kosmetycznych.

Czyszczenie podłóg laminowanych

Nawet jeśli Twój laminat wygląda jak prawdziwe płytki kamienne lub deski z twardego drewna, nadal wymaga pielęgnacji laminatu. Dobra wiadomość jest taka, że ​​bardzo niewiele rzeczy może zaszkodzić podłodze laminowanej. W końcu deski zbudowane są z warstw odpornych na światło i słońce, dzięki czemu zawsze będą wyglądać jak nowe.

Niemniej jednak niezwykle ważne jest, aby zapobiec przedostawaniu się wody pod deski. Sugerujemy odkurzanie lub mycie podłogi mopem na sucho, upewniając się, że maszyna jest ustawiona na tryb płytek (a nie na tryb dywanów) i że drążek ubijający jest podniesiony. W razie potrzeby podłogi laminowane należy czyścić punktowo lekko zwilżonym mopem.

A jak czyścić podłogi laminowane, które są zaplamione farbą, tynkiem, mleczkiem cementowym?

Do czyszczenia podłóg laminowanych, które są zabrudzone farbą, tynkiem, czy też mleczkiem cementowym należy użyć płynu BETOLIX-U. Jest to bardzo skuteczny i bardzo bezpieczny środek do czyszczenia różnych powierzchni i usuwania najtrudniejszych zabrudzeń.

Jak czyścić podłogę korkową?

Czyszczenie podłogi korkowej to bardzo delikatna sprawa.

Porowatość tego naturalnego materiału, nadająca mu piękno, czyni go również niezwykle podatnym na uszkodzenia spowodowane przez wodę. Chociaż większość podłóg korkowych jest uszczelniana ze względu na ich wysoką chłonność, należy zachować ostrożność podczas ich montażu.

Podłogę korkową odkurzaj często, aby zapobiec zarysowaniom, natychmiast wycieraj rozlane płyny i myj podłogi korkowe raz w tygodniu przy użyciu rozcieńczonego 1:1 z wodą płynu BETOLIX-U.

Zalecamy stosowanie mieszanki środka BETOLIX-U i wody zamiast używania żrących środków czyszczących. Razem z wodą naturalnie kwaśny BETOLIX-U rozkłada brud, przecina osady i dezynfekuje. Oto jakiego rozcieńczenia możesz użyć, aby wyczyścić podłogę korkową:

W butelce ze sprayem (zazwyczaj mają one 500 ml) połącz jedną dużą łyżkę płynu BETOLIX-U z zimną wodą. Poruszaj zawartością butelki ze sprayem w tę i z powrotem, aby delikatnie wymieszać miksturę. Nie mieszaj zbyt dynamicznie, mogłoby to spowodować duże spienienie płynu. Spryskaj jedną część podłogi na raz, a następnie przetrzyj ją wilgotnym mopem z mikrofibry.

Jak czyścić podłogę bambusową?

W niektórych sytuacjach bambus jest bardziej miękki i bardziej podatny na wyszczerbienia i zadrapania niż podłogi z twardego drewna, ale nadal jest piękny i trwały. Jeśli twoja podłoga nie jest wykonana z włókien bambusowych, które są najmocniejszym i najtrwalszym dostępnym rodzajem, zachowaj szczególną ostrożność i pamiętaj, aby regularnie usuwać brud i zanieczyszczenia.

Czyść bambus tym samym roztworem płynu BETOLIX-U i wody, którego używałaś/łeś do podłóg z twardego drewna. Na 500 ml butelkę ze sprayem dodaj jedną łyżkę płynu BETOLIX-U i wymieszaj go z wodą.

Jak czyść podłogę z linoleum?

Nie omawiamy praktycznie niezniszczalnych podłóg winylowych (porady dotyczące czyszczenia tej powierzchni można znaleźć w następnej sekcji). Pigmenty mineralne służą do barwienia prawdziwego linoleum, które składa się z oleju lnianego, żywicy, wapienia, włókien drzewnych i pyłu korkowego.

Z tą solidną, organiczną podłogą należy obchodzić się podobnie jak z korkiem.

Jak czyścić podłogę winylową?

Podłogi winylowe wymagają mniej konserwacji w zakresie regularnego czyszczenia. Wszystko, co musisz zrobić, to raz dziennie odkurzyć podłogę winylową. Ponadto zamiatanie może pomóc w pozbyciu się nagromadzonego kurzu i brudu. Jeśli jednak podłoga winylowa wydaje się nieco brudniejsza niż zwykle i wymaga głębszego czyszczenia, do czyszczenia podłogi winylowej użyj mokrego mopa i uniwersalnego środka czyszczącego, jakim jest BETOLIX-U lub płyn ALL IN WOW! Z gamy produktów marki Think ECO Think BIO.

Przy czyszczeniu podłóg z winylu także może zastosować rozcieńczenie: jedna łyżka płynu BETOLIX-U rozcieńczona z wodą w 500 ml butelce ze sprayem.

TIP: Aby zapobiec przedostawaniu się większej ilości kurzu i brudu do domu, umieść wycieraczki przy każdym wejściu i wyjściu 🙂

Jak czyścić podłogi z naturalnego drewna?

Amoniak i wybielacz, a także nawet niewielka ilość kwaśnego płynu mogą uszkodzić kamienne podłogi. Zamiast tego używaj środka czyszczącego o neutralnym pH, niechelatującego. Dobrze jest jeśli taka podłoga jest zaimpregnowana.

„Do czyszczenia niezabezpieczonych płytek kamiennych użyj mopa z mikrofibry i gorącej wody; chemikalia przenikną”. Do uporczywych zabrudzeń użyj odkurzacza parowego,

Jak czyścić podłogi z płytek ceramicznych i fugi?

Aby zachować świeży wygląd podłóg z płytek, stosuj raz w tygodniu metodę spryskania ich płynem BETOLIX-U i osuszenia ich mopem.

Jeśli masz problem z usunięciem zaschniętej, rozmazanej fugi na płytce ceramicznej po wprowadzaniu fug między płytki, to tu także pomocny będzie płyn BETOLIX-U. Ten innowacyjny środek czyszczący radzi sobie także z zabrudzeniami na bazie cementu. Inaczej ma się rzecz z fugą, która jest już położona między płytkami i która jest zabrudzona. Do czyszczenia fug zalecamy użycie płynu BETOLIX-F, który wyciąga brud w kilka sekund.

Jak czyścić dywan?

Płyn BETOLIX-U to także idealny środek czyszczący do usuwania najtrudniejszych zabrudzeń z dywanów. Wystarczy spryskać zabrudzony dywan, odczekać około 3 minut i przetrzeć sztywną, wilgotną gąbką. W razie spienienia się środka czyszczącego należy powtórzyć proces usuwania zabrudzenia gąbką.

Oczywiście nie zapominaj o regularnym odkurzaniu 🙂