Czyszczenie podłogi po remoncie

Czyszczenie podłogi po remoncie możesz przeprowadzić przy użyciu różnych środków czyszczących, ale najlepiej jest użyć środka, który jest w 100% biodegradowalny i oparty o składniki roślinne. Płytka wymaga niewielkiej konserwacji i jest dość trwała. Jednak po pewnym czasie plamy, osady mineralne i zanieczyszczenia mogą sprawić, że płytki staną się brudne. Najbardziej skutecznym sposobem na utrzymanie płytek w czystości jest użycie biodegradowalnego płynu o nazwie BETOLIX-U. Po oczyszczeniu wytrzyj powierzchnie płytek do sucha, aby zapobiec przyleganiu zanieczyszczeń z powietrza. Obejrzyj jeden z naszych filmów video, aby dowiedzieć się, jak prawidłowo czyścić podłogi z płytek.

W przypadku trudnych plam i nagromadzeń brudu skontaktuj się z serwisem czyszczenia płytek Tampa. Profesjonalne czyszczenie płytek i fug usunie mikroskopijne, uwięzione cząsteczki, które zostały pominięte przez produkty i techniki czyszczenia typu „zrób to sam”. Profesjonalne czyszczenie płytek można również zorganizować w przypadku ścian, odprysków i blatów wykonanych z płytek.

Czyszczenie różnego rodzaju podłóg po remoncie

Co zawiera artykuł?
Jak konserwować różne typy podłóg po remoncie:

 • asfalt,
 • cegła ceramiczna,
 • linoleum,
 • beton,
 • marmur,
 • łupek
 • płyta chodnikowa

Niezbędnym elementem każdego domu jest podłoga. Wybór idealnego rodzaju podłogi spośród wielu dostępnych, takich jak płyta chodnikowa, asfalt, ceramika, cegła, linoleum, beton, marmur, łupek i parkiet, wymaga wiele wysiłku. Chociaż większość tego rodzaju podłóg jest dość prosta w utrzymaniu, nadal należy je czyścić, aby były wolne od zarazków i dobrze wyglądały. Jednak czyszczenie podłóg po remoncie to nie to samo co utrzymywanie podłogi w stałej czystości. Remont i sprzątanie po nim to specyficzna sprawa. Jakiego rodzaju zabrudzenia najczęściej musimy usunąć z podłogi po przeprowadzonym w naszym domu remoncie?

Oto różnego rodzaju zabrudzenia:

 • zaschnięty tynk
 • klej po taśmie klejącej
 • mleczko cementowe
 • zaschnięta farba
 • plamy tłuste (smar)
 • zaschnięta fuga (najczęściej z płytek podłogowych, czy też ściennych)

Czym usunąć większość zabrudzeń powstałych podczas remontu?

W naszej gamie produktowej pojawił się z początkiem roku 2024 innowacyjny środek czyszczący, oparty o składniki kosmetyczne o nazwie BETOLIX-U (U-uniwersalny). Jego skuteczność jest zdumiewająca, preparat radzi sobie z rdzą, pleśnią i wszystkimi typami zabrudzeń wyszczególnionymi powyżej.

Czyszczenie podłogi po remoncie
Uniwersalny płyn do czyszczenia różnych powierzchni i usuwania różnych zabrudzeń.

Obecnie różne rodzaje podłóg wymagają różnych technik czyszczenia. Aby mieć pewność, że Twoja podłoga pozostanie świeża i atrakcyjna przez długi czas, musisz przestrzegać odpowiednich procedur czyszczenia dla każdego rodzaju podłogi, które omówimy w tym artykule.

Czyszczenie asfaltu

Zapewne zastanawiasz się w tym momencie, co ma asfalt do podłogi w domu? Może w samym domu asfaltu nie zobaczymy, jednak już na podjeździe przed domem tak. Przecież remont domu i cały bałagan z tym związany nie ogranicza się jedynie do wnętrza domu, ale też do jego otoczenia. Przez krótki czas zastanawiałem się, czy nie dodać do tego artykułu także trawnika 🙂

Ok. mamy asfalt.

Nawet jeśli podłoga asfaltowa jest mocna i trwała, może jednak zostać uszkodzona przez ostre środki czyszczące, smary, rozpuszczalniki olejowe i szorowanie ścierne. Musisz – aby wyczyścić podłogę asfaltową – użyć środka, który będzie zarazem mocny i skuteczny, ale i delikatny dla podłoża. Takim środkiem czyszczącym jest właśnie BETOLIX-U.

Jeśli myjesz podłogę raz w tygodniu, możesz uniknąć gromadzenia się brudu, a co za tym idzie, zmniejszyć częstotliwość polerowania i mycia podłogi.
Podczas tej czynności należy używać środka czyszczącego odpornego na wycieranie. Nie używaj jednak zbyt dużej ilości wody, ponieważ spowoduje to poluzowanie spoin w asfalcie. Ważne jest, aby środek czyszczący nanosić punktowo, tak aby dokładnie wyczyścić dane miejsce, a nie pozostawiać płynu na dłuższą chwilę na słońcu. Najczęściej po remoncie, na asfalcie znajdujemy pył z tynku, czy też z asfaltu, gdy taki pył zetknie się z wodą, może powstać tak zwane mleczko cementowe, czy też zamglenie (z tynku). Asfalt łatwo przyjmie także klej, czy też farbę.

Jak wyczyścić asfalt po remoncie?

W pierwszej kolejności musisz zakupić płyn BETOLIX-U i przelać go do czystej butelki ze sprayem. Następnie nanosisz płyn na zabrudzenie i odczekujesz około 2-3 minut. Na końcu po prostu zmywasz wszystko wodą, nie musi to być woda pod ciśnieniem, wystarczy woda wylana z wiadra, czy też z butelki. O ile mleczko cementowe, czy też zamglenie spowodowane pyłkiem tynku zostanie usunięte dość szybko, to z tłustymi plamami zapewne będziesz musiał trochę popracować. Zazwyczaj trzeba te plamy trochę poluzować poprzez szorowanie szczotką o sztywnym włosiu.

Cegła

Ponieważ podłoga ceglana jest przepuszczalna, utrzymanie jej w czystości wymaga czasu i pracy. W naszym kraju zazwyczaj mamy do czynienia z cegłą na ścianach. Jednak w tym artykule skupimy się na cegle na ścianach i na podłodze. Tak czy inaczej, cegłę na ścianie czyścimy tak samo jak cegłę na podłodze. Nanosimy płyn BETOLIX-U za pomocą butelki ze sprayem na zabrudzoną powierzchnię i odczekujemy około 2-3 minut.

Po wyczyszczeniu cegły płynem  BETOLIX-U wyczyść daną powierzchnię wilgotnym mopem.
Aby uniknąć uszkodzenia podłogi, nie używaj do jej czyszczenia silnych mydeł, kwasów ani środków ściernych.

Linoleum

Aby przywrócić połysk linoleum, konieczne jest woskowanie podłogi po użyciu płynu BETOLIX-U. Po woskowaniu podłogę z linoleum należy odkurzyć i od czasu do czasu wyczyścić wilgotnym mopem.

Produkty na bazie rozpuszczalników uszkadzają podłogi z linoleum. Ponadto należy unikać zwilżania tego rodzaju podłóg.
Aby usunąć ślady zaschniętej farby, czy też kleju musisz nanieść płyn BETOLIX-U, a następnie delikatnie go wcierać w zabrudzenie przy użyciu gąbki. Użyj wilgotnej szmatki, aby wytrzeć obszar po delikatnym pocieraniu.
Najbardziej skuteczną techniką czyszczenia takich podłóg już po wprowadzeniu się remontowanego domu/mieszkania jest użycie uniwersalnego środka czyszczącego BETOLIX-U przynajmniej raz w tygodniu.

Beton

Ponieważ beton jest porowaty, plamy mogą być szybko wchłaniane przez posadzki betonowe. Do czyszczenia podłóg betonowych w pomieszczeniach, w których przeprowadzano remont także należy użyć środka BETOLIX-U.

W przypadku, gdy betonowa podłoga jest niewłaściwie uszczelniona, przed użyciem dostępnego w handlu środka czyszczącego należy użyć miotły, aby usunąć wszelkie zanieczyszczenia i poluzować brud. Następnie użyj uniwersalnego środka czyszczącego do mycia.
Możesz użyć żwirku dla kotów, aby wchłonąć olej i tłuszcz z podłogi garażu. Po wyczyszczeniu betonu płynem BETOLIX-U pozostaw podłogę do naturalnego wyschnięcia.

Marmur

Wiele domów ma marmurowe podłogi, a oto jak je wyczyścić po przeprowadzonym w domu remoncie.

Jeśli marmur, którego użyłeś, nie jest wypolerowany, jest porowaty i łatwo ulega poplamieniu, to musisz delikatnie wprowadzić uniwersalny środek czyszczący w zabrudzenie.

Do mycia podłogi używaj czystej wody i uniwersalnego środka czyszczącego (BETOLIX-U). Płyn BETOLIX-U można śmiało rozcieńczać wodą. Zanim jednak go rozcieńczysz, przeprowadź małą próbę w słabo widocznym miejscu. Do nadania marmurowi połysku możesz użyć samopolerującego wosku w płynie i zmieszać szklankę płynu do zmiękczania tkanin z jedną czwartą szklani wody. Co jakiś czas usuń wosk, spłucz i powtórz czynność czyszczenia.
Dostępne są nawet woski w paście lub woski na bazie wody. Dlatego należy zastosować uszczelniacz zaprojektowany specjalnie dla tego rodzaju podłóg.

Płyta chodnikowa i łupek

Ponieważ tego rodzaju podłoga jest szorstka i porowata, należy zapobiegać powstawaniu plam, uszczelniając ją. Podłogi tego typu wymagają następującej konserwacji:

Do czyszczenia podłóg należy używać neutralnego środka czyszczącego (BETOLIX-U).
Po wyschnięciu podłogi uszczelnij ją uszczelniaczem na bazie rozpuszczalnika lub wody.
Wystarczy raz w tygodniu użyć płaskiego lub sznurkowego mopa i neutralnego środka do czyszczenia podłóg.

Czyszczenie podłogi z płytek ceramicznych i fug

Jeśli remontowałeś łazienkę, lub kuchnię to zapewne Twoja podłoga z płytek ceramicznych jest mocno zabrudzona. Do czyszczenia płytek powinieneś także użyć uniwersalnego środka do czyszczenia BETOLIX-U. Jeśli zaś chodzi o fugi to tutaj bardzo pomocny i skuteczny będzie preparat o nazwie BETOLIX-F. Czyszczenie tym preparatem nie wymaga szorowania fug, więc usuwanie brudu przebiega szybko i gładko.

Czyszczenie podłogi po remoncie
Betolix-F innowacyjny preparat do czyszczenia fug

Podsumowując

Ponieważ każdy materiał podłogowy ma unikalny zestaw właściwości, należy zakupić uniwersalny płyn do konserwacji i czyszczenia. Twoja podłoga będzie wyglądać jak nowa przez bardzo długi czas jeśli zdecydujesz się na zakup płynu BETOLIX-U. Jeśli masz wątpliwości, jak czyścić samodzielnie daną podłogę, zatrudnij specjalistę do czyszczenia danego rodzaju podłogi. Specjaliści też używają naszych produktów!