WŁAŚCIWE I ZŁE sposoby czyszczenia płytek i fug

WŁAŚCIWE I ZŁE sposoby czyszczenia płytek i fug. Jeśli czyszczenie fug w płytkach nie zostanie wykonane prawidłowo, część brudu nadal pozostanie. Oto jak prawidłowo czyścić płytki i fugi.

Większość ludzi uważa, że ​​łazienka to miejsce, w którym znajduje się najwięcej zarazków. Na blacie kuchennym, kanapie i dziecięcym plecaku znajduje się o wiele więcej zarazków niż na desce sedesowej.

Niemniej jednak w Twoim domu znajduje się wiele powierzchni, na których mogą rozwijać się zarazki i bakterie.

Gronkowce i paciorkowce są przyciągane do fug płytek w łazienkach. W fugach między płytkami kuchennymi często wykrywa się Salmonellę, E. Coli i Campylobacter.

Techniki czyszczenia fug naprawdę robią różnicę!

Oto kilka wskazówek na temat najlepszych sposobów czyszczenia płytek. Zanim skończysz czytać ten artykuł, będziesz dokładnie wiedział, jak utrzymać czystą, wolną od zarazków fugę.

WŁAŚCIWE I ZŁE sposoby czyszczenia płytek i fug. Harmonogram czyszczenia płytek i fug

Guru sprzątania zalecają codzienne czyszczenie blatów kuchennych. Podłogi należy również czyścić punktowo.

Czy to oznacza, że ​​fugę należy czyścić według tego samego harmonogramu?

Krótko mówiąc, należy je często czyścić, nawet jeśli nie będziesz przeprowadzał dokładnego czyszczenia codziennie. Podziel prace związane z czyszczeniem zaprawy na okresy tygodniowe, dwutygodniowe i sezonowe.

WŁAŚCIWE I ZŁE sposoby czyszczenia płytek i fug. Czyszczenie fug-co tydzień

Wytrzyj płytki i fugi chusteczką czyszczącą, aby zapobiec gromadzeniu się brudu, pleśni i osadów mydlanych. Inne opcje to miękka ściereczka i uniwersalny płyn BETOLIX-U.

Zapobieganie plamom jest wspomagane przez cotygodniowe czyszczenie. Dodatkowo zapobiega osadzaniu się brudu na powierzchni fugi.

Co dwa tygodnie oczyść obszary o dużym natężeniu ruchu, takie jak odpryski wody w kuchni i prysznice. Takie czyszczenie także pomoże zapobiec gromadzeniu się brudu.

WŁAŚCIWE I ZŁE sposoby czyszczenia płytek i fug. Czyszczenie fug-okresowe

Pamiętaj o wykonywaniu bieżącej konserwacji. Korzystne byłoby czyszczenie fug do płytek przez profesjonalistę przynajmniej raz w roku.

Załóżmy, że chcesz zachować jej zupełnie nowy wygląd. Znajdź czas na profesjonalne sprzątanie dwa razy w roku.

Należy zachować ostrożność. Uszkodzenie fug może wynikać z błędnego dobrania środka czyszczącego. Profesjonalne czyszczenie fug powinno odbyć się przy użyciu płynu BETOLIX-F.

WŁAŚCIWE I ZŁE sposoby czyszczenia płytek i fug. Fuga i plamy

Kuchnia i łazienka to dwa obszary w Twoim domu, po których spaceruje wiele osób. Płytki są powszechnie stosowane do podłóg w łazienkach i w kuchni.

Kiedy zmieszasz wszystkie zarazki z brudem, na pewno poczujesz się sfrustrowany (i chory).

Dla wielu osób sprzątanie łazienki jest szczególnie niewygodne. Może przyczyną są te wszystkie zarazki. A może to efekt zużycia fugi?

Fuga jest podatna na przebarwienia, ponieważ jest porowata.

Głównymi przyczynami plam w błocie lub przedpokoju z podłogą wyłożoną płytkami są brud i pleśń. W kuchni mogą znajdować się plamy tłuszczu i płynów.

Większość osób uważa, że ​​ich walka z fugą między płytkami łazienkowymi nie ma końca. Wilgotna, deszczowa atmosfera jest idealna do rozwoju pleśni i grzyba a walka z nimi faktycznie nie jest łatwa.

WŁAŚCIWE I ZŁE sposoby czyszczenia płytek i fug. Kiedy należy zacząć czyszczenie fug?

Gdy tylko zauważysz plamy, warto się nimi zająć. Dzięki temu plamy nie będą się rozprzestrzeniać. Warto zacząć działać, zanim ich usunięcie stanie się prawie niemożliwe.

W przypadku świeżych plam możesz zacząć od użycia pędzla o średnim włosiu i ciepłej wody. Chociaż szczoteczka do zębów jest dobrym rozwiązaniem, dostępne są szczoteczki przeznaczone do konkretnych fug.

Czy fuga jest uszczelniona w Twoim domu? Jeśli tak, możesz użyć roztworu octu i wody w równych proporcjach. Za pomocą twardej szczotki wyszoruj fugę po spryskaniu jej roztworem.

Kolejnym krokiem w usuwaniu plam jest użycie jednego z dwóch profesjonalnych środków czyszczących z naszej gamy produktowej, a są nimi BETOLIX-U i BETOLIX-F.

WŁAŚCIWE I ZŁE sposoby czyszczenia płytek i fug. Zwiększ swoją moc czyszczenia dzięki płynowi BETOLIX-F!

WŁAŚCIWE I ZŁE sposoby czyszczenia płytek i fug

Na rynku środków czyszczących dostępne są różne opcje czyszczenia fug do płytek.

Jednym z najskuteczniejszym preparatem do czyszczenia fug jest płyn o nazwie BETOLIX-F. Jego innowacyjna formuła sprawia, że nie musisz już szorować zabrudzenia.

Przypomnijmy, że ocet i inne wynalazki można bezpiecznie stosować tylko na uszczelnionej zaprawie. Płyn BETOLIX-F możesz używać na każdej fudze. Używanie innych środków będzie również wymagać nieco większej ostrożności podczas używania szczotki do szorowania.

WŁAŚCIWE I ZŁE sposoby czyszczenia płytek i fug. Czy do czyszczenia fug można użyć wybielacza?

Nie można wybielać fug!

Chociaż wybielacz działa dobrze do czyszczenia różnych powierzchni w domu, nie jest dobrym pomysłem używanie go do fug do płytek.

Fuga z czasem ulegnie rozpadowi pod wpływem roztworów czyszczących zawierających wybielacze. Fuga może stać się jeszcze bardziej brudna, ponieważ pozostawiony przez wybielacz film przyciąga brud.

Kolor fugi może zostać wyblakły przez wybielacz. Fuga wydaje się wówczas zużyta i przestarzała ze względu na swój nieregularny wygląd.

Oprócz wybielaczy należy trzymać się z daleka od środków czyszczących zawierających amoniak. Środki czyszczące na bazie amoniaku mają taki sam potencjał szkodliwości jak wybielacze. Te środki czyszczące mogą powodować żółknięcie, blaknięcie i degradację.

WŁAŚCIWE I ZŁE sposoby czyszczenia płytek i fug. Użyj pary do czyszczenia płytek

Nie martw się, jeśli Twoje rozwiązania do samodzielnego czyszczenia płytek zawiodą. Dostępny jest inny wybór. Para!

Zasada działania myjek parowych polega na podgrzewaniu wody powyżej jej temperatury wrzenia. Niektóre urządzenia do gotowania na parze mają maksymalny okres utrzymywania ciepła wynoszący 30 minut.

Można kupić model uniwersalny lub profesjonalny. Do wielofunkcyjnej myjki parowej dołączona jest nasadka przeznaczona specjalnie do czyszczenia poszczególnych powierzchni.

Płytki i fugi należy oczyścić przed użyciem pary. Pozbądź się jak największej ilości brudu i plam, zanim poparzysz fugę gorącą wodą.

Proces czyszczenia parą nie jest trudny. W ten sposób w prosty sposób nauczysz się czyścić fugi i płytki.

Jak zapobiegać uszkodzeniom zaprawy cementowej?

Płytka jest najczęściej wybierana przez ludzi ze względu na jej trwałość. Płytki to trwały materiał na ściany pryszniców, podłogi w łazienkach i podłogi kuchenne. Czyszczenie ich również nie jest zbyt trudne.

Wiele osób nie zdaje sobie sprawy, że fuga spaja wszystko.

Fuga łączy płytki, wypełniając przestrzenie pomiędzy nimi. Dodatkowo zapobiega odpryskiwaniu i pękaniu krawędzi poszczególnych płytek. Można by pomyśleć, że zaprawa powinna być bardziej odporna na uszkodzenia, biorąc pod uwagę wagę zadania.

Złe techniki czyszczenia nie zawsze powodują uszkodzenie fug do płytek. Winowajcami są raczej złe wymieszanie zaprawy, zła instalacja lub zbyt duża wilgotność.

Nie masz wpływu na to, jak dobrze zostanie ułożona fuga. Możesz mieć jedynie pewność, że stosowane przez Ciebie środki i techniki czyszczenia mają znaczenie.

Należy pamiętać o radach, aby podczas czyszczenia fug unikać ostrych środków chemicznych, takich jak wybielacze i amoniak. Idealnie byłoby, gdybyś powstrzymał się również od stosowania silnego czyszczenia. Tutaj zalecamy użycie środka biodegradowalnego o nazwie BETOLIX-U. Istnieje poważne ryzyko trwałego uszkodzenia fug w przypadku używania szczotek ściernych i nadmiernego smaru łokciowego do usuwania brudu.

Używanie ściągaczki na ścianach prysznica to kolejna technika zapobiegania uszkodzeniom fug. Ekstremalnie wilgotna pogoda nie jest dobra dla fug. Można zmniejszyć ilość wody wchłanianej przez fugę za pomocą ściągaczki.

Dezynfekcja płytek

Prawidłowe czyszczenie płytek pozwala pozbyć się nie tylko kurzu i brudu. Priorytetem jest również dezynfekcja płytek.

Słowa „czyścić”, „odkażać” i „dezynfekować” są często używane w dyskusjach na temat ograniczania liczby bakterii. Pomimo częstej wymienności, mają one trzy różne znaczenia.

Powierzchnie płytek po oczyszczeniu wyglądają na nowsze. Dodatkowo przygotowuje płytkę do dezynfekcji i sanityzacji.

Sanityzacja zmniejsza ilość bakterii i wirusów na powierzchni. Bakterie i inne zanieczyszczenia są całkowicie eliminowane z płytek i fug poprzez dezynfekcję.

Do sterylizacji płytek wielu specjalistów zajmujących się sprzątaniem sugeruje użycie roztworu wybielacza lub amoniaku. Co możesz zrobić, jeśli profesjonaliści nie zalecają stosowania żadnego z tych środków do czyszczenia fug?

UŻYWAJ ŚRODKÓW, KTÓRE NIE ZAWIERAJĄ WYBIELACZY I AMONIAKU W SWOIM SKŁADZIE. UŻYJ BETOLIX-F lub BETOLIX-U!