Usuwanie rdzy z metalu, płytek i narzędzi płynem BETOLIX-U

Usuwanie rdzy przy użyciu płynu BETOLIX-U to nie tylko czysta przyjemność, ale przede wszystkim czysta powierzchnia. Niektórzy ludzie lubią rdzę lub tlenek żelaza ze względów estetycznych, ale inni mogą uznać ją za nieestetyczną i obawiać się, że jeśli nie będzie ona pielęgnowana lub usunięta, może spowodować nieodwracalne uszkodzenia.

Istnieje kilka metod usuwania rdzy z przedmiotów, takich jak narzędzia, metalowe ogrodzenia i płytki tarasowe.

Jednak najskuteczniejszym środkiem do usuwania rdzy jest BETOLIX-U! Poniżej znajduje się zdjęcie przedstawiające efekt usuwania rdzy z płytek przy użyciu płynu BETOLIX-U.

Usuwanie rdzy

Uniwersalny płyn do czyszczenia betonu

Usuwanie rdzy. Czym jest przede wszystkim rdza?

Kiedy żelazo i tlen łączą się chemicznie w obecności wody lub innej wilgoci w powietrzu, powstaje rdza, czerwony tlenek żelaza. Ten rodzaj korozji nazywany jest rdzewieniem i każda żelazna rzecz w końcu stanie się całkowicie zardzewiała i rozpadnie się, jeśli zapewni się jej wystarczająco dużo czasu, tlenu i wody.

Zardzewiały wygląd nie zawsze oznacza, że przedmiot jest uszkodzony lub wymaga wymiany. W niektórych sytuacjach rdzę można usunąć, chociaż może to wymagać pewnego wysiłku.

Dzisiaj omówimy niezwykle skuteczną metodę usuwania rdzy i wyjaśnimy, dlaczego działa. Można próbować usunąć rdzę na różne sposoby, przy użyciu różnych substancji, ale tak naprawdę wszystko opiera się na chemii.

Stosując niektóre z tych substancji chemicznych, które mogą być niezwykle silne, należy zachować szczególną ostrożność.

Usuwanie rdzy przy użyciu niebezpiecznych kwasów

Kwas fosforowy jest najczęściej stosowaną substancją chemiczną do usuwania rdzy. Kiedy roztwór zostanie doprowadzony do rdzy, zachodzi reakcja chemiczna, w wyniku której rdza zmienia się w związek rozpuszczalny w wodzie i łatwy do oczyszczenia.

Chociaż ten rodzaj substancji chemicznej działa szybko i jest dość silny, ważne jest, aby zrozumieć, że jest on niezwykle niebezpieczny. Jeśli zdecydujesz się na tę metodę, pamiętaj, aby uważnie obserwować, jaka substancja chemiczna znajduje się w produkcie i dokładnie postępować zgodnie z instrukcjami.

Usuwanie rdzy. Jaka jest alternatywa dla niebezpiecznych kwasów?

BETOLIX-U to innowacyjny, w 100% biodegradowalny preparat do usuwania różnych zabrudzeń, nalotów w tym rdzy. Siła tego środka do usuwania rdzy pochodzi z natury, gdyż jest oparty na substancjach roślinnych. Zawiera także niewielką ilość składników kosmetycznych. Nie jest w stanie poparzyć skóry, czy też dusić podczas aplikacji.

Kiedy należy usunąć rdzę?

Przed nałożeniem farby lub przyklejeniem elementów metalowych. Zardzewiałe osady należy usunąć, ponieważ uniemożliwiają mocne przyleganie farby lub kleju do metalu.

Malowanie przeprowadza się, aby zapobiec korozji produktu metalowego. Po usunięciu rdzy przy użyciu płynu BETOLIX-U metal należy oczyścić z tlenków żelaza i pokryć substancją antykorozyjną, taką jak tlenek cynku, aby zapobiec jego zniszczeniu.

Usuwanie rdzy ma także znaczenie ze względów artystycznych. Zardzewiałe narzędzie jest niewygodne do trzymania w dłoniach, a zardzewiałe metalowe przedmioty wyglądają nieestetycznie.

Usuwanie rdzy sprawia, że przedmioty metalowe stają się bardziej estetyczne i umożliwia lepsze klejenie lub malowanie.

Jak można mechanicznie usunąć rdzę?

Rdzę można łatwo usunąć mechanicznie z dużych, płaskich powierzchni metalowych, takich jak karoserie pojazdów lub blacha. Technika ta sprawdza się również przy czyszczeniu silnie skorodowanych produktów metalowych.

W tym przypadku technikę chemiczną lub elektrochemiczną stosuje się po poddaniu metalu obróbce mechanicznej.

Do usunięcia rdzy z głównych sekcji należy używać szlifierek, wierteł lub szczotek metalowych. Papieru ściernego można używać do ręcznego czyszczenia małych części, co jest wygodniejsze.

Mechaniczne czyszczenie elementów metalowych o skomplikowanej geometrii i zniekształconych elementach jest trudnym zadaniem. W tej sytuacji oprócz czyszczenia mechanicznego lub zamiast niego można zastosować obróbkę chemiczną, lub elektrochemiczną.