Uniwersalny płyn do czyszczenia betonu

Uniwersalny płyn do czyszczenia betonu o nazwie Betolix-U to istna rewolucja na rynku uniwersalnych preparatów do czyszczenia. Wyróżnia go szeroka gama zastosowań. Potrafi usunąć nie tylko plamy oleju z powierzchni betonowych, ale także zaschniętą farbę, tynk, rdzę, stary smar i wiele innych trudnych do usunięcia plam.

Uniwersalny płyn do czyszczenia betonu

Uniwersalny płyn do czyszczenia betonu. Jak pozbyć się tłustych plam z betonowego patio?

Chociaż betonowe tarasy są niedrogie, łatwe w utrzymaniu i trwałe, z czasem jedzenie, śmieci i brud mogą zmatowić te twarde powierzchnie. Wówczas osoby, które cenią sobie ład, poszukują skutecznego środka, do czyszczenia powierzchni betonowych. Niestety wiele środków dostępnych w marketach jest zbyt słaba, aby skutecznie usunąć tłuste plamy z betonu. Spokojnie, jesteśmy w stanie pomóc.

Uniwersalny płyn do czyszczenia betonu. Co najczęściej odbarwia beton?

Wiele rzeczy może odbarwić Twoje patio, czy też podjazd. Tłuszcz, brud i smar mogą zostać pozostawione na zewnętrznych podłogach cementowych w wyniku częstego ruchu stóp, czy też prac związanych z motocyklem, czy też samochodem. Ponadto betonowe tarasy są często używane w cieplejszych miesiącach i są narażone na trudne warunki pogodowe. W rezultacie Twoja kostka brukowa, taras cementowy, chodnik i inne elementy patio mogą nie wyglądać najlepiej. Z drugiej strony, regularna konserwacja i czyszczenie mogą ożywić cementowe patio i zagwarantować, że pozostanie ono wspaniałe przez wiele lat.

Oto jak bez wysiłku wyczyścić betonowe lub cementowe tarasy, za pomocą płynu BETOLIX-U, niezależnie od tego, czy robisz wiosenne porządki, czy pozbywasz się uporczywych plam.

Przedmioty, których będziesz potrzebować:
– narzędzia i wyposażenie
– grabie lub dmuchawa do liści
– mop lub gąbka.
– plandeka
– szczotka do czyszczenia
– wąż do ogrodu
– wiadro lub butelka ze spryskiwaczem
– sprzęt ochronny, taki jak okulary ochronne, rękawice gumowe i maski oddechowe (jeśli to konieczne, w zależności od techniki czyszczenia)

Materiały:
– Roztwór czyszczący (BETOLIX-U)

Wytyczne

Usuń wszelkie luźne zanieczyszczenia i brud.
Wyjmij z tarasu wszystkie garnki, grille i meble, aby cała jego powierzchnia była widoczna. Usuń wszelkie luźne liście, śmieci i brud. Dla ochrony przykryj otaczający krajobraz lub rośliny plandeką.

Zadbaj o plamy z tarasu.

Plamy wodne, pleśń i mech:

Aby pozbyć się pleśni lub plam wodnych, użyj myjki wysokociśnieniowej lub węża ogrodowego. Jeśli to nie zadziała, użyj płynu BETOLIX-U. W zależności od stopnia zabrudzenia możesz rozcieńczyć ten preparat wodą nawet 1:1. Jednak zanim zdecydujesz się na rozcieńczanie preparatu, sprawdź jak szybko działa sam koncentrat. Jeśli zauważysz, że pleśń, mech i inne zabrudzenia są rozpuszczane w 2-3 minuty to możesz rozcieńczyć płyn. W pierwszym kroku nanieś środek do czyszczenia betonu na zabrudzenie. Potem odczekaj około 2-3  minut. Kolejny krok to szorowanie (jeśli plamy są dość świeże, może wystarczyć samo spłukanie wodą pod ciśnieniem). Do wyszorowania obszaru użyj szczotki i odpowiedniego sprzętu, np. gumowych rękawiczek. Dokładnie spłucz wyczyszczoną powierzchnię świeżą wodą. Przed przywróceniem mebli lub ozdób do pierwotnego położenia należy upewnić się, że taras całkowicie wysechł.

Plamy z oleju

Przypomnijmy, że beton jest przepuszczalny. Plama oleju mogła przeniknąć do powierzchni, jeśli jest starsza. Aby pozbyć się starych plam oleju z betonowego tarasu, także możesz zastosować odtłuszczacz w postaci płynu BETOLIX-U i postępuj zgodnie ze wskazówkami na etykiecie.

Plamy z rdzy: Plamy z rdzy na tarasach cementowych można także skutecznie i ekologicznie usunąć za pomocą płynu BETOLIX-U. Aby dotrzeć do głęboko zakorzenionych plam, spryskaj bezpośrednio plamę i pozostaw na mniej niż 20 minut. Do szorowania użyj szczotki z mocnym włosiem. Aby zapobiec nieestetycznym zarysowaniom, rozważ szczotkowanie zgodnie z pierwotną powierzchnią, jeśli beton został stworzony na wzór kamienia lub ma ziarno. Po spłukaniu brudu wodą powinieneś pozostawić czyszczoną powierzchnię do wyschnięcia. Powtórz cały proces czyszczenia, jeśli plama nie zniknie za pierwszym razem.