Stosowanie powłoki antypoślizgowej na płytkach ceramicznych

Stosowanie powłoki antypoślizgowej na płytkach ceramicznych. Wyobraź sobie taką oto sytuację. W placówce szpitalnej przebywało kilku starszych pacjentów, na podłogach tego szpitala znajdowały się stare płytki ceramiczne. Płytki były bardzo śliskie. Dalej już możesz sobie dopowiedzieć co za wygibasy działy się na takiej płytce. Co powinien zrobić szpital? Tak poszukać powłoki antypoślizgowej, która zapewni starszym pacjentom i nie tylko bezpieczne przemieszczanie się. Zamiast wymiany płytki, szpital położył trwałą powłokę antypoślizgową.

Stosując technologię antypoślizgową należy wziąć pod uwagę dwa kluczowe elementy. W pierwszej kolejności należy wziąć pod uwagę zastosowany produkt (uszczelniacz lub powłoka). Z definicji uszczelniacze są jedynie tymczasowe i utrzymują się przez około rok do pięciu lat, po czym trzeba je ponownie zastosować. Dodatkowo, zwłaszcza w sytuacji biznesowej, nie znamy „uszczelniacza”, który będzie trzymał się płytek ceramicznych przez dłuższy czas.

Jako drugi czynnik należy wziąć pod uwagę środek antypoślizgowy zastosowany do wykonania profilu antypoślizgowego. Strategia dla nowicjuszy polegałaby na dodaniu trochę ogolonego plastiku lub piasku, ale takie właściwości szybko się pogarszają. Po zużyciu pozostaje uszczelniona powierzchnia, która zwykle jest gładsza niż na początku.

Stosujemy trwałą, wieloskładnikową powłokę. Jeśli występuje zaprawa, ta procedura powlekania spełnia podwójne zadanie: utrzymuje antypoślizgową powierzchnię płytki i utrzymuje zaprawę.

Nasze nanokoraliki są znacznie bardziej odporne na ścieranie niż konkurencyjne powłoki. W miarę osadzania się cząstek powierzchnia jest łatwiejsza do czyszczenia i zapewnia wyższą jakość wykończenia.

Nasze rozwiązanie antypoślizgowe zapewnia śliskim powierzchniom niezwykle mocne, trwałe i wydajne wykończenie.

W przypadku zastosowań antypoślizgowych nasza firma dysponuje zespołami, które mogą działać na terenie całego kraju.

Stosowanie powłoki antypoślizgowej na płytkach ceramicznych. Powłoka antypoślizgowa, czy impregnat?

Płytki ceramiczne wyróżnia fakt, iż łatwo się na nich poślizgnąć, zwłaszcza gdy są mokre. Co do kostki brukowej, czy też różnego rodzaju kamieni układanych na patio, czy też podjeździe to w tym przypadku lepszym rozwiązaniem będzie impregnacja. Można ją przeprowadzić przy użyciu innowacyjnych impregnatów Betolix-I, Betolix-IK, Betolix-Kolor, Betolix-EMK (efekt mokra kostka), stworzonych w technologii NANO. Nasze impregnaty gwarantują ochronę przed promieniami UV, wodą, pleśnią, glonami i mchem na długie lata.

Stosowanie powłoki antypoślizgowej na płytkach ceramicznych
Impregnat do kostki brukowej Betolix-IK
Stosowanie powłoki antypoślizgowej na płytkach ceramicznych
Impregnat do kostki brukowej Betolix-I

Sprawdź także nasze inne artykuły