Impregnat do podłogi betonowej w garażu

Impregnat do podłogi betonowej w garażu i jego odpowiedni dobór. Garaż ma zazwyczaj betonową podłogę. Wygląda pięknie w zupełnie nowym stanie zaraz po zakończeniu prac na budowie. Jednak z biegiem czasu od użytkowania pojawiają się przebarwienia. Są one spowodowane śladami opon lub wyciekami cieczy z pojazdu. Plamy wnikają głęboko w betonową podłogę i zazwyczaj są niemożliwe do usunięcia. Z tego powodu logiczne jest uszczelnienie podłogi garażu. Uszczelnienie podłogi garażowej jest dostępne w różnych wzorach i kolorach. Jeśli podłoga garażu zostanie odpowiednio zaimpregnowana, powstanie bardzo ładna powłoka, która jest jednocześnie w pełni bezpieczna dla środowiska. W kolejnych rozdziałach tego artykułu wyjaśnię, w jaki sposób prawidłowo nakładać uszczelniacz/impregnat na podłogę garażową.

 

Impregnat do podłogi betonowej w garażu
Impregnat do betonu i prefabrykatów BETOLIX-I

Impregnat do podłogi betonowej w garażu. Przygotuj podłogę w garażu.

Szczególnie istotna jest integralność posadzki betonowej. W betonie nie powinno być żadnych kruchości ani pęknięć. Ocena jakości podłogi jest prosta. W tym celu utwórz małe rowki za pomocą spiczastego przedmiotu. Do intensywnego szorowania używa się szczotki drucianej. Podłogę należy najpierw całkowicie odbudować, zanim będzie można rozpocząć uszczelnianie, jeśli tego nie zrobisz, to później może się oderwać kilka małych kawałków betonu.

Małe dziury czy pęknięcia można po prostu wypełnić jastrychem, a następnie wygładzić. Aby elementy solidnie połączyły się z podłożem, powierzchnia musi być wyjątkowo stabilna i najwyższej jakości. Jeśli podłoga nie jest już w dobrym stanie, może zaistnieć potrzeba nałożenia świeżej warstwy jastrychu na całej powierzchni. Po nałożeniu masy uszczelniającej na podłogę wszelkie uszkodzenia są bardzo trudne do naprawienia. W rezultacie ilość wysiłku i koszt znacznie wzrastają. Dlatego budując garaż, warto zwrócić uwagę na jakość betonu, z którego tworzona jest podłoga.

Impregnat do podłogi betonowej w garażu. Dokładnie wyczyść podłogę garażu.

Bardzo ważne jest dokładne oczyszczenie podłogi garażu po przywróceniu jej do doskonałego stanu. Za pomocą szpatułki możesz pozbyć się trudnych zabrudzeń. Dodatkowo na podłodze występują plamy oleju, szczególnie w starszych garażach. Należy je również całkowicie wyeliminować. Szczególnie przydatne są w tym celu odplamiacze olejowe. W naszym sklepie betolix.pl możesz zakupić Betolix-B, który szybko i solidnie rozpuszcza wszelkie plamy z oleju. Znajdziesz tu również wysokiej jakości środki do profesjonalnego czyszczenia podłóg betonowych i kamiennych.

Impregnat do podłogi betonowej w garażu
Środek do usuwania plam oleju z betonu

Następnie do czyszczenia podłogi używa się węża z wodą i specjalistycznej szczotki do czyszczenia. Zazwyczaj szczotki do czyszczenia podłóg betonowych są wykonane z bardzo twardego materiału. Takie czyszczenie jest trochę nudne. Użycie myjki wysokociśnieniowej do czyszczenia betonowej podłogi jest znacznie prostsze.

Szczególnie dobre wyniki daje tzw. frez do brudu. Ta lanca wytwarza bardzo drobny strumień wody do czyszczenia pod wysokim ciśnieniem. Dodatkowo można go stosować do czyszczenia ściernych posadzek betonowych.

Do usunięcia wody z podłogi po czyszczeniu szczotką lub myjką wysokociśnieniową warto użyć gumowej ściągaczki. Dzięki temu betonowa podłoga suszy się znacznie szybciej. Przed kontynuowaniem czyszczenia oczyszczoną podłogę należy pozostawić do wyschnięcia na kilka dni, bez biegania i chodzenia po niej. Beton może być nadal zbyt wilgotny do dalszej obróbki, nawet jeśli wydaje się suchy. Aby określić stopień wysuszenia, można zastosować prosty test. W tym celu na betonowej podłodze połóż kawałek folii plastikowej o wymiarach około 50 na 50 centymetrów i zabezpiecz taśmą klejącą na krawędziach.

Jeśli po jednym dniu na folii utworzyła się wilgoć, podłoga jest nadal nadmiernie wilgotna. Wszelkie prace należy rozpocząć po całkowitym wyschnięciu folii.

Używaj impregnatu prawidłowo.

W sklepie internetowym betolix.pl oferujemy w sprzedaży odpowiednie środki gruntujące. Niektóre z nich wykorzystują żywicę epoksydową jako podstawę. Wszystkie podłogi betonowe mają zdolność wchłaniania wszelkiego rodzaju cieczy. To samo dotyczy uszczelniaczy podłogowych. Problem polega na tym, że uszczelniacz wchłania się wyjątkowo nierównomiernie przez betonową podłogę. W rezultacie estetyczny wygląd nie jest szczególnie atrakcyjny. W tym momencie powłoka podłogowa również przestaje działać prawidłowo. Z tego powodu wymagane jest zagruntowanie odpowiednim produktem z rynku.

Grunt i wstępną powłokę podłogi należy nałożyć jak najszybciej, najlepiej od razu. Zaleca się użycie wałka malarskiego z zamontowanym uchwytem. Dzięki temu nakładanie podkładu jest bardzo proste. W tym zadaniu istotne jest możliwie równomierne rozprowadzenie środka na podłodze. Każdy, kto kiedykolwiek używał wałka malarskiego, nie będzie miał problemów z wykonaniem tego zadania. Podobnie ma się rzecz w przypadku lakieru.

Gruntowanie ma jeszcze jeden istotny element, którego nie można przeoczyć. Temperaturę należy rozpatrywać w odniesieniu do artykułu. Nie wszystkie podkłady dostępne obecnie na rynku mogą być stosowane na zewnątrz w bardzo gorących lub bardzo zimnych warunkach. W przypadku użytkowania produktu w wyjątkowo upalny dzień istnieje ryzyko szybkiego odparowania wody i skroplenia się jej na suficie garażu. W niektórych przypadkach kondensacja może kapać na niedawno nałożony podkład i uszkodzić gotowy produkt. Płyn nie będzie miał pożądanej konsystencji, jeśli podkład zostanie nałożony przy zbyt niskiej temperaturze powietrza.

W rezultacie nie wszystkie lokalizacje mogą mieć dobry kontakt z podłożem. Tutaj również można dostrzec podobieństwa do pracy z lakierem.

Impregnat do podłogi betonowej w garażu. Jak nakładać uszczelniacz do podłóg?

betolix.pl oferuje również odpowiedni uszczelniacz do podłóg, jednym z nich jest Betolix-IK. Każda zainteresowana strona jest informowana, który produkt jest najbardziej odpowiedni dla jej projektu, ponieważ ten sklep zapewnia również dobry przewodnik i usługę prowadzenia klientów. Uszczelniacz podłóg betonowych można również zamówić bezpośrednio w sklepie online.

Szczególnie zalecana jest powłoka podłogowa, która samodzielnie koryguje drobne nierówności. Wystarczy użyć szerszego wałka, aby rozprowadzić powłokę i nałożyć ją nieco luźniej. W ten sposób z łatwością uzyskasz idealnie płaską powierzchnię. Ponadto tę powłokę podłogową należy wykonać szybko i jednocześnie. Dlatego tak ważne jest, aby wziąć pod uwagę wielkość powierzchni garażowej. Odpowiednią ilość powłoki można uzyskać dopiero po zapoznaniu się z wymiarami powierzchni. Jeśli okaże się, że podczas aplikacji nie będzie wystarczającej ilości impregnatu, to będzie to bardzo irytujące.

Podczas stosowania niektórych produktów należy zastosować dwie procedury, aby zapewnić odpowiednie uszczelnienie podłogi betonowej. Czas, przez który środek musi wyschnąć przed rozpoczęciem drugiego przejścia, jest również podany na odpowiednim pojemniku. Stała warstwa, która zapewnia doskonałą ochronę podłogi, pozostaje na posadzce betonowej w wyniku odparowania wody podczas procesu suszenia. Każdy z pewnością to zauważy. Z naszego doświadczenia wynika, że ​​Nano Uszczelnienie Podłogi pomoże Ci uzyskać najlepsze rezultaty. Wszystkie nasze produkty do imregnacji i uszczelnienia powierzchni betonowych są tworzone w technologii NANO.

Impregnaty na taras, które chronią kostkę brukową przed błotem i mchem

Ogród jest zwykle gorącym tematem w Polsce. Tutaj znajdziesz wiele wskazówek dotyczących posadzek garażowych, chodników ogrodowych i zaprawy do spoinowania chodników bez chwastów. Czasami występują tarasy z kostki brukowej lub płyty chodnikowe. Co roku ich ochrona jest również mile widziana. Uszczelniony taras lub ścieżka zapewnia doskonałą ochronę przed błotem. Nie osiadają już tam glony, co może powodować poważne ryzyko poślizgu.

Sprawdź także inne nasze artykuły