Czyszczenie betonu architektonicznego – tak najlepiej to zrobić

Czyszczenie betonu architektonicznego. Choć beton licowy nie jest zbyt estetyczny, uważany jest za niezwykle wytrzymały i trwały. Niemniej jednak mogą wystąpić zabrudzenia, nawet mech i czernienie są powszechne w przypadku betonu licowego. Przeczytaj tutaj, jak najlepiej ją czyścić i jak trwale zapobiegać zabrudzeniom.

Czyszczenie betonu architektonicznego. Profesjonalny środek do czyszczenia betonu

Myjki ciśnieniowe to świetny sposób na pozbycie się większości bałaganu, najczęściej powodowanego przez pogodę. Ponieważ jednak powierzchnia betonu jest bardzo podatna na wszelkiego rodzaju plamy, środki czyszczące w postaci płynów będą tu niezbędne.

W większości przypadków dodatkowe środki czyszczące są wymagane, aby pozbyć się plam z oleju, tłuszczu, czy też smaru i kamienia wodnego. Dotyczy to również betonu konstrukcyjnego, który jest znany jako beton licowy i jest używany do mebli wewnętrznych lub blatów roboczych. Ten rodzaj betonu licowego staje się coraz bardziej popularny. Materiał ma wyższą kwasoodporność w porównaniu z betonem używanym do budowy domu. Beton konstrukcyjny jest szczególnie odporny, ponieważ ma gęstość nasypową zbliżoną do granitu.

Tak zwane trawienie może wystąpić tylko w szczególnych sytuacjach ze względu na długotrwałe działanie płynów. Często trudno jest usunąć powstałe plamy, ale płyny Betolix i Betolix-B radzą sobie z wszelkimi zabrudzeniami wyśmienicie. Są zdolne penetrować zabrudzenie, stąd też ich wysoka skuteczność w usuwaniu plam.

BETOLIX-B - 5 L - środek do czyszczenia betonu i kostki brukowej

Innowacyjny środek do czyszczenia betonu!

Zapobieganie zanieczyszczeniu środowiska

Istnieje kilka powszechnych metod, dzięki którym beton staje się znacznie bardziej odporny na zanieczyszczenia:

  • Hydrofobizacja (aby zapobiec plamom poprzez uczynienie betonu odpornym na działanie cieczy) użyj środka BETOLIX-I
  • Uszczelnienie (można również wykonać w kolorze)
  • Szlifowanie i uszczelnianie (tworzenie odsłoniętych powierzchni betonowych o wysokim połysku, gładkości i atrakcyjnym wyglądzie)

Poprzez sprzedaż wysokiej jakości impregnatu (BETOLIX-I) oferujemy Ci wysoki stopień ochrony betonu prefabrykowanego. Prace związane z wygładzaniem i uszczelnianiem wymagają dużo czasu, a co za tym idzie dużych pieniędzy, ale często się opłacają ze względu na wygląd. W szczególności posadzki betonowe można znacznie ulepszyć tą metodą. Z reguły można obejść się bez układania dodatkowej warstwy impregnatu, co prowadzi do obniżenia kosztów.

Szlifowane i impregnowane powierzchnie betonowe są zabezpieczone przed wszelkiego rodzaju zabrudzeniami. Zmiana kolorystyki betonu tworzy powierzchnię intrygującą wizualnie i zróżnicowaną. Odsłonięty beton można również bardzo gładko wyszlifować, aż stanie się błyszczący.

UWAGA!!!

Podczas zakupu mebli betonowych do ogrodu, należy zawsze zwracać uwagę na rodzaj betonu, gęstość nasypową i rodzaj wykończenia. Wskazuje to, jak wrażliwa jest powierzchnia betonu na zabrudzenia.

Sprawdź także inne nasze artykuły: