Zdejmowanie form do betonu

Zdejmowanie form do betonu. Zwykle przed wylaniem betonu trzeba zbudować zestaw form. Szalunek utrzymuje wylewany beton na miejscu podczas utwardzania, działając jako rama dla kształtu betonu. Formy można zdjąć, gdy beton stwardnieje do tego stopnia, że ​​będzie w stanie utrzymać własny ciężar. Chociaż nie jest to trudny proces, usuwanie formularzy wymaga dużo pracy. Po rozpoczęciu całego procesu, formy po prostu odpadają od płyty i zostajesz z gotowym produktem. Będzie to wymagało użycia młotka i łomu.

Zdejmowanie form do betonu. CO BĘDZIE CI POTRZEBNE?

  • Młot
  • Łom
  • Ściągacz kołków

Zdejmowanie form do betonu

Przed usunięciem form daj betonowi czas na wyschnięcie. Aby powierzchnia nie opadła po usunięciu form, będziesz chciał, aby beton był twardy i trwały. Daj betonowi noc na utwardzenie.

Rozpoczynając od góry nachylonych płyt, usuń formy. Usuń gwoździe z kołków przytrzymujących formy za pomocą młotka.

Aby zapobiec uszkodzeniu palików lub formularzy, podnieś kołki, które utrzymują formularze z ziemi, za pomocą ściągacza do palików.

Użyj jak najmniejszej siły, aby odciągnąć formy od boków płyty betonowej. Użyj łomu, aby podnieść formę z ziemi, jeśli jest przyklejona do płyty lub jest trudna do usunięcia. Spowoduje to usunięcie formy z betonu. Poluzuj formę z betonu, a następnie ją wyjmij. Zachowaj ostrożność, aby nie uszkodzić płyty przez niewłaściwe użycie łomu.

Aby zachować równowagę płyty, wyjmij formy po przeciwnych jej stronach. Na przykład, usuwając formę z kwadratowej płyty, zacznij od lewego górnego rogu, przejdź do prawego dolnego rogu, następnie do prawego górnego rogu, a na końcu do lewego dolnego. Wyeliminuj w ten sposób wszystkie formy. Jeśli formy mogą być ponownie użyte, oczyść je i przechowuj w suchym miejscu. Formy, szalunki możesz oczyścić przy pomocy płynu Betolix, który z łatwością usunie wszelkie zabrudzenia betonowe.

Sprawdź także inne nasze artykuły: