Płyn do czyszczenia fug

Płyn do czyszczenia fug, jaki płyn wybrać? Dlaczego płyn BETOLIX-F to najlepszy sposób na wyczyszczenie bardzo brudnych fug? Fuga wypełniająca szczeliny między płytkami powinna wyglądać równie dobrze, jak sama płytka. Podczas układania nowych płytek w łazience, kuchni lub innym pomieszczeniu w domu należy zastosować fugę do zakrycia spoin między płytkami, aby zapobiec infiltracji wody. Twoja zaprawa może zacząć się rozpadać i zmieniać kolor, jeśli użyjesz niewłaściwego środka czyszczącego. W tym artykule odpowiem na pytanie: jakich produktów do czyszczenia fug można użyć, aby fuga wyglądała dobrze?

Płyn do czyszczenia fug. Jak używać kwaśnych środków czyszczących do fug?

Kwas sulfamowy lub kwas fosforowy to dwa kwasy występujące w kwaśnych środkach czyszczących. Nie powinieneś się martwić, że twoje dzieci lub psy mają kontakt z tymi kwasami, ponieważ generalnie są one bezpieczne. Oczywiście powinieneś trzymać wszelkie produkty czyszczące z dala od zwierząt i dzieci. Kwasy wnikają w powierzchnię, aby usunąć zaprawę. Oznacza to, że podczas używania środka do czyszczenia fug wierzchnia warstwa fugi jest stopniowo zjadana. Inaczej ma się rzecz w przypadku płynu Betolix-F, który co prawda zawiera kwasy, ale nie powodują one zjadania fug, a usuwanie z niej wszelkiego brudu.

Te kwaśne roztwory pomagają uszczelniaczom wnikać w fugę, otwierając pory w fudze. Chociaż możesz kupić te środki czyszczące od różnych sprzedawców detalicznych, należy pamiętać, że używanie kwaśnych środków czyszczących może spowodować rozkład zaprawy, co może skrócić jej żywotność. Kupuj tylko i wyłącznie profesjonalne środki czyszczące.

Płyn do czyszczenia fug. Jak używać alkalicznych środków czyszczących do czyszczenia fug?

Alkaliczne środki czyszczące to środki czyszczące na bazie wybielaczy, które skutecznie usuwają większość plam pleśni, zwłaszcza jeśli fuga jest biała. Chociaż możesz użyć zwykłego domowego wybielacza, kilka osób zaleca rozcieńczenie go niewielką ilością wody. Jedna część wybielacza na dziesięć części wody to idealny stosunek. Aby uniknąć oparów podczas pracy z wybielaczem. Należy również otwierać drzwi i okna oraz używać maski. Możesz zauważyć, że wybielacz wysycha, tworząc biały film na fudze, jeśli nie spłuczesz go całkowicie, aby pozbyć się wszelkich śladów wybielacza.

Płyn do czyszczenia fug. Wykorzystanie nadtlenku wodoru do czyszczenia płytek

Nadtlenek wodoru to substancja, którą ma pod ręką prawie każdy domownik, a która zdziała cuda w czyszczeniu fug. Aby przygotować płyn o właściwościach wybielających, połącz nadtlenek z równymi częściami wody i wybielacza tlenowego. Ta substancja chemiczna nie pozostawia żadnych śladów na zaprawie, w przeciwieństwie do wybielacza. Za pomocą pędzla lub szmatki nałóż mieszaninę bezpośrednio na zaprawę i pozostaw ją na 10 minut. Następnie zaprawę należy wymieszać nylonową szczotką z miękkim włosiem. W zależności od tego, jak silne są plamy, może być konieczne kilkakrotne nałożenie mieszanki, zanim zacznie działać. Uważaj na nadtlenek, jeśli nie masz doświadczenia w jego stosowaniu, to lepiej użyj profesjonalnego, gotowego do użycia produktu.

Korzystanie z pary

Czyszczenie fug jest coraz częściej powszechną usługą świadczoną przez firmy czyszczące parą. Jeśli masz ciemne plamy lub chcesz jednocześnie wyczyścić i wysterylizować fugę, to jest to wspaniała alternatywa. Zamiast środka do czyszczenia dywanów firma powinna stosować odkurzacz parowy przeznaczony specjalnie do fug i płytek. W przypadku płytek i fug odkurzacze parowe do dywanów są o wiele za mocne; w rzeczywistości środek czyszczący pod postacią takiej mocnej pary może uszkodzić fugi. Aby uzyskać najlepsze wyniki, szukaj firm, które używają pary o temperaturze większej niż 270 stopni i ciśnieniu poniżej 100 PSI.

Twoja płytka będzie wyglądać na czystą i nową po wyczyszczeniu fugi. Możesz wypróbować produkty, które znajdziesz w pobliskich sklepach lub profesjonalne środki czyszczące, w zależności od rodzaju i koloru plam na fudze. Używając płynu Betolix-F na pewno się nie zawiedziesz.

Płyn do czyszczenia fug.

Płyn do czyszczenia fug. INSTRUKCJA UŻYCIA ŚRODKA DO CZYSZCZENIA FUG BETOLIX-F

Rozcieńcz płyn Betolix-F wodą z kranu w proporcji 1:1. Aby poradzić sobie z bardzo brudnymi obszarami, można dodać nieco więcej środka czyszczącego.

  • Przed nałożeniem roztworu odkurzyć lub zamieść podłogę.
  • Roztwór nanieść na płytkę za pomocą gąbki lub mopa.
  • Przed spłukaniem wodą pozostaw na kilka minut. Dokładnie spłucz ciepłą, czystą wodą, aby usunąć wszelkie pozostałości i uzyskać optymalne rezultaty.
  • Upewnij się, że powierzchnia jest sucha przez jakiś czas, abyś mógł bezpiecznie po niej chodzić.
  • Zalecamy wywietrzyć pomieszczenie, w którym fugi są czyszczone.

CO SPRAWIA, ŻE NASZ ŚRODEK DO CZYSZCZENIA FUG BETOLIX-F JEST SKUTECZNY?

Ponieważ BETOLIX-F ma pH 1, wszelkie zanieczyszczenia, które zostały nałożone na fugę, zostaną naruszone, po czym łatwo je zmyć, chociażby przy użyciu szmatki, lub gąbki. Poziomy pH niektórych artykułów detalicznych mogą być wyższe, co może spowodować przedwczesne zużycie i degradację fug z upływem czasu. Mogą nawet sprawić, że fugi będą matowe.

Inne produkty mogą pozostawić na płytkach film lub osad, który po kilku czyszczeniach stanie się stałym elementem czyszczonej fugi, co znacznie ją zeszpeci. Nasz środek czyszczący jest przeznaczony do usuwania wszelkich śladów brudu.

Kiedy powinieneś wymienić fugę?

Czas na świeżą fugę można rozważyć, jeśli istniejąca fuga oddziela się lub łuszczy. Gdy obszar między płytkami nie jest uszczelniony, istnieje poważne ryzyko uszkodzenia powierzchni między płytkami przez wodę. Chociaż możesz zatrudnić profesjonalistę, aby zrobił to za Ciebie, wymiana zaprawy jest raczej prostym projektem dla majsterkowiczów.

Zmierz odległość między płytkami, aby określić rodzaj fugi, którą powinieneś kupić. Za pomocą piły do ​​fug usuń łuszczącą się zaprawę ze spoin, a następnie wytrzyj powierzchnie do czysta. Nową fugę wymieszaj zgodnie z zaleceniami producenta, a następnie całkowicie wypełnij nią ubytek. Na koniec użyj ręcznika, aby zetrzeć nadmiar. Jeśli na płytkach powstanie tak zwane mleczko cementowe, zamglenie, to najprościej będzie użyć płynu BETOLIX-BIO.

Jeśli między Twoimi płytkami znajduje się fuga epoksydowa, to możesz usunąć ją do połowy, a następnie nałożyć nową fugę, sprawdź nasze fugi epoksydowe, z oznaczeniem „FUGA NA FUGĘ”.

Końcowe wnioski

Zacznij od najłagodniejszego możliwego środka czyszczącego, takiego jak profesjonalny środek do czyszczenia fug BETOLIX-F. Silnie żrące lub kwaśne środki czyszczące, takie jak ocet lub wybielacz, powodują korozję i powolną erozję płytek i fug.

Link do sklepu online, w którym możesz zakupić płyn BETOLIX-F

Sprawdź także inne nasze artykuły: