Jak zabezpieczyć i uszczelnić posadzkę betonową?

Jak zabezpieczyć i uszczelnić posadzkę betonową? W tym artykule opisano, jak zabezpieczyć przed kurzem i uszczelnić powierzchnie betonowe, takie jak powierzchnie robocze, ściany wewnętrzne i podłogi.

Informacje zawarte w instrukcji dotyczą zabezpieczania przed kurzem i uszczelniania posadzek betonowych we wnętrzach. Dostępne są dodatkowe szczegóły dotyczące stosowania uszczelniaczy impregnujących (znanych również jako uszczelniacze podpowierzchniowe). Uszczelniacze impregnujące wprawdzie nie zapewniają pyłoszczelności, ale mogą być przydatne do uszczelniania miejsc, gdzie występuje wilgoć.

Jak zabezpieczyć i uszczelnić posadzkę betonową? Jakiego rodzaju uszczelniacza i środka przeciwpyłowego powinienem używać do podłóg betonowych?

W celu ochrony i pyłoszczelności wewnętrznych podłóg betonowych zalecamy stosowanie środka uszczelniającego do podłóg betonowych BETOLIX-I.

Beton można uszczelnić za pomocą BETOLIX-I w ciągu 28 dni od wylania i utwardzenia. Należy nałożyć tylko jedną warstwę tego bardzo wydajnego impregnatu. Po zaimpregnowaniu beton wytrzymuje lekki ruch pieszy już po godzinie.

Impregnat do podłóg betonowych na bazie wody to prosty w użyciu środek uszczelniający, który nie zawiera rozpuszczalników ani lotnych związków organicznych. Ten innowacyjny impregnat do betonu utwardza ​​się szybko i ma delikatny zapach. Pory betonu zostaną spenetrowane przez środek uszczelniający, który następnie częściowo wyschnie na powierzchni i całkowicie zabezpieczy beton przed pyłem.

Jak zabezpieczyć i uszczelnić posadzkę betonową? Jak mogę uszczelnić beton za pomocą uszczelniacza do podłóg betonowych BETOLIX-I?

Nasz impregnat do podłóg betonowych może być używany do uszczelniania większości rodzajów betonu, w tym jastrychów anhydrytowych. Nie ma znaczenia, czy beton jest nowy, czy stary, ani jak bardzo jest porowaty. Jeśli beton jest porowaty, to tym bardziej należy do jego uszczelnienia użyć środka impregnującego BETOLIX-I.

Nie zalecamy stosowania tego impregnatu na całkowicie wypolerowanym betonie, który jest jedynym rodzajem betonu. W pełni wypolerowany beton ma odblaskowy, lustrzany połysk i często jest polerowany do poziomu ziarnistości 3000. W tym celu zostanie użyta albo szybka maszyna do polerowania, albo maszyna o znacznej masie.

Nasz impregnat do betonu działa najlepiej na powierzchniach betonowych, które zostały oszlifowane diamentowo i wypolerowane do uzyskania matowego lub satynowego połysku. Beton, który został wypolerowany, można łatwo rozpoznać po jego silnie odbijającym, lustrzanym wyglądzie, który przypomina polerowany marmur lub granit. Beton, który jest całkowicie matowy lub ma satynową, lub lekko błyszczącą powierzchnię, można z całą pewnością zaimpregnować za pomocą środka impregnującego do podłóg betonowych BETOLIX-I.

Jak zabezpieczyć i uszczelnić posadzkę betonową? Czy mogę użyć impregnatu do podłóg betonowych BETOLIX-I do uszczelnienia podłogi w garażu?

Tak, impregnacja betonowych podłóg garażowych to wspaniałe zastosowanie tego produktu. Impregnat do betonu sprawi, że beton będzie mniej porowaty, a podłoga będzie pyłoszczelna. Mogą z niego korzystać zarówno świeżo położone betony, jak i starsze posadzki betonowe.

Przed impregnacją starszych podłóg zalecamy ich dokładne oczyszczenie bezkwasowym środkiem czyszczącym. Aby środek uszczelniający wniknął i przylgnął do powierzchni, pomoże to w usuwaniu brudu, smaru i olejów. Zrób to za pomocą środka czyszczącego do podłóg kamiennych BETOLIX-ALK. Jako roztwór alkaliczny, BETOLIX-ALK nie uszkodzi betonu.

Po użyciu płynu BETOLIX-ALK należy spłukać podłogę czystą wodą i pozostawić do wyschnięcia na powietrzu przez co najmniej 24 godziny. Jeśli betonowa podłoga jest wyraźnie wilgotna, nigdy nie używaj impregnatu pyłoszczelnego do jej ochrony.

Jak zabezpieczyć i uszczelnić posadzkę betonową?

Jak zabezpieczyć i uszczelnić posadzkę betonową? Impregnacja posadzek betonowych metodą mechaniczną

Pomiędzy uszczelnieniem podłogi zacieranej mechanicznie a starszą podłogą jest niewielka różnica. Pływające podłogi są często spotykane w konstrukcjach, w których mogą znajdować się biura, jednostki przemysłowe lub pomieszczenia warsztatowe. Zgodnie z typowymi wskazówkami dotyczącymi aplikacji, BETOLIX-I może być użyty do uszczelnienia podłogi zacieranej mechanicznie w dwóch warstwach.

Przed uszczelnieniem podłoga musiała mieć szansę na utwardzenie przez około 28 dni. Jest mało prawdopodobne, aby elektrycznie pływająca podłoga wymagała czyszczenia. Warto jednak uprzątnąć ogólny kurz, który powstał w całym budynku i konstrukcji podłogi.

Być może będziesz musiał wytrawić podłogę, aby uwolnić napięcie powierzchniowe, jeśli twoja podłoga ma go dużo, a woda lub płyn nie przenikają go całkowicie.

Jak zabezpieczyć i uszczelnić posadzkę betonową? Jaki jest mechanizm nakładania impregnatu do podłóg betonowych?

Użyj wałka, podkładki malarskiej lub pędzla, aby nałożyć biały płyn na bazie wody na powierzchnię. Do aplikacji można również użyć płaskiego mopa lub ściereczki z mikrofibry. Druga warstwa będzie przylegać do pierwszej bez trudności po nałożeniu pierwszej cienkiej warstwy. Zauważysz, że pierwsza aplikacja wymaga więcej produktu niż druga. Uszczelniacz wysycha do niemal matowej (niski połysk) powierzchni, która jest całkowicie przezroczysta.

Jeśli to konieczne, możesz nałożyć więcej niż dwie warstwy, ale upewnij się, że robisz to równomiernie i cienko, aby zapobiec powstawaniu kałuż i plam.

Przed malowaniem podłogi, BETOLIX-I może być również użyty jako podkład. W tym celu zalecamy użycie wysokiej jakości farby do podłóg, takiej jak dwuskładnikowa farba epoksydowa.

Prawdopodobnie wystarczy Ci jedna aplikacja, jeśli chcesz używać tego produktu jako podstawowego podkładu.

W jaki sposób należy nakładać uszczelniacz do podłóg betonowych BETOLIX-I?

Karta danych technicznych, którą można przeczytać lub pobrać ze strony produktu, zawiera wyczerpujące instrukcje. Ale jako szybkie odniesienie:

  • Nakładaj BETOLIX-I tylko na całkowicie utwardzone, suche powierzchnie.
  • Jeśli nie działa, wypróbuj go w dyskretnym miejscu przed dalszym używaniem.
  • Usuń wszelkie stare uszczelniacze, oleje itp.
  • Nałóż tylko jedną warstwę.
  • Nakładaj za pomocą wałka, padu malarskiego lub pędzla.
  • Cienkie warstwy są optymalne; unikaj tworzenia się kałuż!
  • Jest to wodna, bezwonna, szybkoschnąca substancja uszczelniająca i pyłoszczelna, a także dość prosta w użyciu.

Bardzo cienkie, równe warstwy są tworzone przy użyciu płaskich mopów z mikrofibry, przy niewielkim ryzyku błędów aplikacji lub skaz. Impregnat można nałożyć na każdy rodzaj podłogi betonowej.

Jak zabezpieczyć i uszczelnić posadzkę betonową? Jakie wykończenie daje impregnat do podłóg betonowych BETOLIX-I?

Wykończenie tego produktu będzie miało bardzo niski połysk, który jest praktycznie matowy. Jeśli beton jest bardzo porowaty, potrzeba więcej produktu, ale wykończenie nadal będzie miało niski połysk. Możesz zobaczyć trochę więcej połysku na twardszych, gęstszych betonach. Ten produkt nie zapewnia błyszczącego wykończenia.

Aby upewnić się, że jesteś zadowolony z rezultatu, zalecamy przetestowanie każdego impregnatu przed jego nałożeniem na większą powierzchnię betonową. Wiele rodzajów betonu i stopień porowatości wewnątrz każdego rodzaju betonu przyczyniają się do ogólnego wykończenia. Dostarczamy próbki, dzięki czemu można je łatwo sprawdzić przed całkowitym nałożeniem jakiegokolwiek środka impregnującego na całą podłogę.

Czy muszę wytrawić powierzchnię betonu przed jego impregnacją?

W większości przypadków nie musisz tego robić, nie trzeba wytrawiać powierzchni betonu przed użyciem impregnatu do podłóg betonowych BETOLIX-I w celu jej uszczelnienia. Chyba że beton został już zaimpregnowany uszczelniaczem lub podłoga jest bardzo mocno zabrudzona, lub pokryta brudem. Jeśli uważasz, że musisz to zrobić, najpierw skontaktuj się z nami.

Wytrawianie to proces nieznacznego naruszania powierzchni w celu zwiększenia porowatości. Większość betonów jest wystarczająco przepuszczalna bez wytrawiania.

Bardzo ważne jest pozbycie się starych impregnatów, które już nie spełniają na betonie swojej funkcji. Jeśli chcesz usunąć wcześniejszy impregnat itp., skontaktuj się z nami.

Koszty

Każda warstwa betonowego impregnatu do posadzek pokryje około 10m2. Należy pamiętać, że współczynniki pokrycia zawsze mogą ulec zmianie w zależności od określonej porowatości uszczelnianego betonu. Stosując systemy mopów z mikrofibry, na drugą warstwę nie zużyjesz tyle produktu, co na pierwszą. Jednak w przypadku impregnatu BETOLIX-I w ogóle nie musisz myśleć o drugiej warstwie. W przypadku tego innowacyjnego impregnatu wystarczy tylko jedna warstwa.

Podsumowanie

Podsumowując, BETOLIX-I może być stosowany zarówno na podłogach, jak i ścianach i jest odpowiedni do większości wewnętrznych powierzchni betonowych, które muszą być uszczelnione i zabezpieczone przed kurzem, olejem i wodą. Ma łagodny zapach, szybko schnie i nie zawiera lotnych związków organicznych ani rozpuszczalników. Jest to prawdopodobnie najlepsza i najprostsza metoda zaimpregnowania betonowej podłogi we wnętrzu. Jastrychy anhydrytowe i inne jastrychy porowate można uszczelniać tą substancją, jednak zawsze należy to sprawdzić przed użyciem impregnatu.

Sprawdź także inne nasze artykuły: