Malowanie betonowego podjazdu krok po kroku

Malowanie betonowego podjazdu. Szybka i prosta technika natychmiastowej aktualizacji domu to pomalowanie podjazdu. Przy odrobinie przezorności możesz ukończyć ten projekt „zrób to sam” w ciągu jednego dnia. Aby skutecznie posprzątać, postępuj zgodnie z naszymi szczegółowymi instrukcjami.

Zawsze noś odpowiednią odzież ochronną (na przykład okulary ochronne, rękawice, nauszniki i maskę) i zawsze stosuj się do instrukcji produktu lub sprzętu.

Narzędzia

  • miotła zewnętrzna
  • Szlifierka
  • Wiadro do myjki ciśnieniowej, szczotka do szorowania i pędzel
  • słupek z wałkiem do malowania
  • dzbanek z farbą

Malowanie betonowego podjazdu. Przed rozpoczęciem:

Poszukaj miejsca, w którym możesz zostawić samochód na tydzień. Farba całkowicie utwardzi się po około siedmiu dniach.
Obserwuj pogodę. Kiedy po pomalowaniu podjazdu ma być czyste i suche przez siedem dni, rozpocznij ten projekt.
Zanim zaczniesz, wybierz farbę.

Malowanie betonowego podjazdu. Oczyść beton

Aby farba dobrze przylegała do podjazdu, konieczne jest jej wcześniejsze oczyszczenie. Usuń luźny żwir i ziemię, aby przygotować teren. Wyciągnij wszelkie chwasty lub mech, które zakorzeniły się między kostkami brukowymi i zmiataj wszelkie zabłąkane śmieci za pomocą miotły lub dmuchawy do liści.

Malowanie betonowego podjazdu. Przeszlifuj beton

Przeszlifuj powierzchnię podjazdu, jeśli była wcześniej malowana. Zapewni to przyczepność farby do powierzchni i wyeliminuje wszelkie pozostałości po farbie.

Najprostszym i najskuteczniejszym sposobem na to jest użycie szlifierki na wysięgniku.

Malowanie betonowego podjazdu. Pozbądź się wszelkich plam z betonu

Usuń wszelkie plamy z podjazdu, takie jak te spowodowane smarem, olejem i benzyną. Aby to osiągnąć, użyj środka do usuwania oleju i smaru.

Porada: Przed rozpoczęciem przeczytaj instrukcje i użyj roztworu zgodnie z zaleceniami na butelce. Zalecamy użycie płynu Betolix-B.

Malowanie betonowego podjazdu. Użyj myjki wysokociśnieniowej

Po dokładnym oczyszczeniu podjazdu z plam należy przystąpić do mycia ciśnieniowego. Myjka ciśnieniowa ułatwia usunięcie brudu z powierzchni podjazdu i pozostawienie ładnej, czystej powierzchni. Przed przejściem do kolejnego etapu, pozwól podjazdowi całkowicie wyschnąć.

Przygotuj farbę

Bardzo ważne jest odpowiednie przygotowanie farby. Zagwarantuje to równomierne i gładkie nałożenie farby oraz zapobiegnie jej łuszczeniu się lub pękaniu. Upewnij się, że wybrana farba zewnętrzna jest bezpieczna dla powierzchni betonowych, takich jak podjazdy. W razie potrzeby zastosuj antypoślizgową substancję chemiczną, aby zapobiec zagrożeniu podjazdu, gdy jest mokry.

Porada: Aby prawidłowo przygotować i nałożyć farbę, postępuj zgodnie z instrukcją na puszce z farbą.

Malowanie betonowego podjazdu

Zacznij malowanie betonowego podjazdu

Teraz możesz zacząć malować! Najpierw użyj pędzla, aby wypełnić krawędzie. Zacznij od pomalowania krawędzi, narożników i innych obszarów trudnych do pomalowania wałkiem.

Aby zapobiec uszkodzeniu lakieru przez chodzenie po nim, pokryj pozostały podjazd wałkiem malarskim, zaczynając od jednej krawędzi.

Nałóż drugą warstwę farby

Przed nałożeniem drugiej warstwy pozostaw farbę do całkowitego wyschnięcia. Przed jazdą po nim daj mu około siedmiu dni do wyschnięcia.

Wejdź na thinkecothinkbio.pl i poznaj świat farb do malowania wielu różnych powierzchni i podłoży.

Sprawdź także inne nasze artykuły: