Impregnacja kostki brukowej

Impregnacja kostki brukowej to zabieg konieczny, czy może fanaberia?

Jednym z najgłupszych pomysłów, jakie możesz mieć podczas impregnacji kostki brukowej, jest użycie oleju jadalnego lub lnianego.

Ten proces nie ma wpływu. Wpływ jest tylko tymczasowy (jeden miesiąc, maksymalnie 1 sezon). Później drastycznie traci na atrakcyjności wizualnej i wymaga specjalnego czyszczenia.

Jednak nie wspieramy żadnego z tych ani wielu innych podejść.

Dziś przedstawimy Wam kilka propozycji impregnacji kostek, które naszym zdaniem się nie sprawdzą.

Aby uniknąć nieporozumień i upewnić się, że specjalista pamięta o podaniu kosztorysu na zakończenie dnia roboczego, należy bezwzględnie dowiedzieć się, jakie pytania zadać przed zatrudnieniem firmy brukarskiej.

W tym artykule poruszymy poniższe zagadnienia:

  • Czym impregnować kostkę brukową?
  • Nie ma potrzeby impregnowania bloczka, który został fabrycznie zaimpregnowany
  • Absolutnie nie ma potrzeby impregnowania kostki brukowej
  • Kostka brukowa nasączona szkłem wodnym
  • Po co sprzątać, skoro deszcz po prostu zmyje brud z kostki?
  • Powlekanie kostki brukowej za pomocą lakieru poliuretanowego

CZYM IMPREGNOWAĆ KOSTKĘ BRUKOWĄ?

Jeśli zdecydowałeś się zaimpregnować kostkę brukową, to koniecznie zrób to innowacyjnym preparatem, który na lata zapewni kostce brukowej wysokiej jakości ochronę. Taki preparat to Betolix-K, który jest jednym z najskuteczniejszych preparatów do impregnacji kostki i betonu. Sprawdź naszą ofertę tu!

BLOK BETONOWY, KTÓRY ZOSTAŁ FABRYCZNIE ZAIMPREGNOWANY NIE WYMAGA IMPREGNOWANIA

Oczywiście jest to prawda. Jeśli Twoja kostka brukowa została zaimpregnowana w fabryce, gdzie została wyprodukowana, to nie musisz jej impregnować. Jednak jest tu pewien haczyk, nie musisz jej impregnować zaraz po ułożeniu, ale przyjdzie dzień, kiedy będziesz musiał to zrobić.

Na początku ma znaczenie, czy kostka była impregnowana podczas produkcji, ale tylko na początku.

Impregnacja kostki brukowej to powtarzalny i potrzebny proces.

Parkingi i place manewrowe nadal istnieją i nie są naruszone brudem, czy też pęknięciami dzięki właśnie impregnacji. Impregnacja ma wpływ także na estetykę, która jest dość ważną częścią, powiedzmy, parkingu, który znajduje się przed siedzibą firmy. Jak nas widzą, tak nas piszą!

Zaimpregnowana kostka brukowa zachowuje swoje właściwości nawet do trzech lub czterech sezonów. Po upływie tego czasu znowu powinieneś zaimpregnować kostkę brukową.

IMPREGNACJA KOSTKI BRUKOWEJ NIE JEST W OGÓLE WYMAGANA

To prawda; nie trzeba impregnować kostki brukowej. Rezultaty twojego wyboru nie będą odczuwalne przez co najmniej jeden sezon, a być może nawet dwa lub trzy.

Jednak po upływie tego czasu sześcian może zacząć pękać w wyniku zamarznięcia wody w okresie zimowym.

W wyniku tego osłabienia stanie się mocniejsza, zacznie się łuszczyć, liszajować, tracić swój naturalny kolor itp.

Podczas gdy tracimy kolor, polecam zapoznać się z impregnacjami koloryzującymi, które mogą zmienić lub podkreślić kolor kostki, jednocześnie ją chroniąc.

Impregnacja kostki brukowej

IMPREGNACJA KOSTKI BRUKOWEJ SZKŁEM WODNYM

Zaprawy betonowe są uszczelniane szkłem wodnym. Na przykład betonowe szambo jest zbudowane głównie z betonu ze szkłem wodnym.

Szkło wodne jest częścią materiałów ochronnych i nie powinno być używane samodzielnie.

Nie jest przeznaczone do stosowania jako samodzielny produkt. Może to spowodować efekt znany jako „mokra kostka”, który jest procesem nieodwracalnym.

Należy również zauważyć, że szkło wodne jest agresywne i może powodować obrażenia u ludzi.

DESZCZ ZMYWA BRUD Z KOSTKI, WIĘC DLACZEGO MUSZĘ JĄ CZYŚCIĆ?

Rzeczywiście, deszcz może usuwać lekkie zabrudzenia, takie jak piasek, kurz i inne cząsteczki. W przypadku powierzchni niechłonnych, takich jak nieoszlifowana kostka brukowa, ma to sens. Jednak pamiętaj o tym, że impregnacja kostki brukowej ma na celu zapobieganiu powstawania wszelkich plam i zabrudzeń.

Co więcej, gdy kostka brukowa jest zaimpregnowana, deszcz znacznie ułatwia usuwanie brudu.

NAKŁADANIE LAKIERU POLIURETANOWEGO NA KOSTKĘ

Chociaż ta praktyka jest powszechna, jest niestety szkodliwa dla kostki brukowej.

Właśnie, dlaczego nie? Kostka brukowa bardzo szybko żółknie, ponieważ niektóre lakiery poliuretanowe mają bardzo słabą ochronę przed promieniowaniem UV (efekt ten jest nieodwracalny).

Po drugie, zdecydowanie odradzamy używanie lakieru, ponieważ jest on bardzo drogi. Bo w zamian będziemy mieli efekt wysokiego połysku i docelowo pożółkłą kostkę za bardzo kosztowną cenę.

Sprawdź także inne nasze artykuły: