Betonowy parking

Betonowy parking dla siedziby firmy niesie szereg korzyści. Oto kilka korzyści z posiadania betonowego parkingu.
Możesz uzyskać mnóstwo korzyści z betonowego parkingu, o których nigdy byś nie pomyślał. Odkryj zalety posiadania go tutaj!
Betonowy parking: słowo kluczowe
Betonowy parking jest tańszy niż asfaltowy ze względu na rosnące ceny ropy i przyjęcie bardziej zaawansowanych metod w sektorze rafinacji ropy naftowej.

Według National Asphalt Pavement Association asfalt jest materiałem wybieranym na 90% parkingów w Stanach Zjednoczonych. Odpady ropy naftowej z produkcji benzyny są wykorzystywane do produkcji asfaltu.

Betonowe parkingi mają wyższy koszt początkowy, ale ich koszt długoterminowy jest znacznie niższy. Ze względu na wysokie koszty utrzymania partie asfaltowe są droższe.

Betonowy parking. Wymagana minimalna konserwacja

Uszczelnianie pęknięć jest częścią corocznej konserwacji asfaltu. Co dwa do trzech lat cała powierzchnia będzie musiała zostać ponownie uszczelniona. Może wymagać częstszego uszczelniania w zależności od natężenia ruchu.

Mniej więcej co dziesięć lat cała działka będzie musiała zostać odnowiona. Stanowi to około 80% początkowego kosztu instalacji.

W porównaniu z betonem pęknięcia asfaltu występują częściej. Firmy budowlane stosują dylatacje na betonie, aby zmniejszyć pękanie. Te szczeliny dylatacyjne są konserwowane w ramach konserwacji partii betonu.

Betonowy parking. Ekologiczny Beton

Beton w 100% nadaje się do recyklingu. Oszczędza to miejsce na wysypisku śmieci, jednocześnie zmniejszając potrzebę wydobywania żwiru. Chroni to nasze zasoby naturalne i oszczędza wodę, ropę i gaz.

Niskie koszty konserwacji betonu zmniejszają użycie ciężkiego sprzętu budowlanego, co skutkuje mniejszym zużyciem oleju napędowego.

Betonowy parking skutkuje niższymi temperaturami w miesiącach letnich. Oznacza to niższe koszty chłodzenia sąsiednich budynków.

Gabinet lekarski lub gabinet weterynaryjny powinien wziąć pod uwagę temperaturę swojego parkingu. Chodzenie po rozgrzanym chodniku może być niebezpieczne zarówno dla zwierząt, jak i dla ludzi.

Betonowy parking. Betonowy parking jest trwalszy i solidniejszy.

Koszty betonowych parkingów są większe od samego początku. Jednak wytrzymują o wiele dłużej, dlatego jest to mądra inwestycja.

Liczba pojazdów, które może pomieścić miejsce, zostanie określona podczas badania terenu przed rozpoczęciem budowy. Aby obliczyć grubość zarówno dla nakładek, jak i całkowicie nowej konstrukcji, American Concrete Institute oferuje zestaw zaleceń.

Betonowy parking

Światło Załamuje Się Od Betonu

Ze względów bezpieczeństwa część parkingów jest nocą oświetlana. Właściciele budynków chętnie obniżają ten koszt.

Beton odbija światło trzy razy skuteczniej niż asfalt. Nie tylko zwiększy to bezpieczeństwo parkingu, ale także przyniesie oszczędności w wydatkach na energię. W dłuższej perspektywie obniża to koszt betonowego parkingu.

Partie betonowe można budować w różnych teksturowanych i kolorowych wzorach, które są estetyczne. Co więcej, właściciel może dodać kolory lub emblemat swojej firmy i pomalować parcelę, aby pasowała do konstrukcji.

Wybierz najlepszego wykonawcę na dane stanowisko

Możesz zaoszczędzić pieniądze, chronić środowisko i mieć piękny betonowy parking.

Nasi specjaliści zbadają Twoją witrynę i wspólnie z Tobą omówią alternatywy, jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o betonowym parkingu dla Twojej firmy. Służymy pomocą w doborze materiału nawierzchniowego, który najlepiej spełni Państwa wymagania.

Aby zapewnić dobrze wykonaną pracę, nasz wykwalifikowany personel korzysta wyłącznie z najlepszych materiałów i najnowocześniejszych technologii.

Sprawdź także inne nasze artykuły: