Cegły z małej cegielni vs cegły prefabrykowane

Cegły z małej cegielni vs cegły prefabrykowane. Jak wszyscy wiemy, cegły są zarówno dosłownym, jak i przenośnym fundamentem konstrukcji. Niezależnie od tego, czy jest to nasz dom, czy budynek biznesowy, pierwszą rzeczą, która przychodzi nam na myśl, gdy myślimy o projekcie budowlanym, są cegły. Większość używanych przez nas cegieł jest prefabrykowana, co ma kilka wad w porównaniu do cegieł wykonanych samodzielnie.

Obecnie cegły gotowe i wykonane samodzielnie to dwa rodzaje cegieł najczęściej stosowanych w budownictwie. Na koszt, trwałość i długowieczność konstrukcji projektu może znacząco wpłynąć rodzaj użytej w nim cegły.

W poniższym artykule omówimy obie perspektywy, podkreślimy ich pozytywne elementy i wyjaśnimy, która cegła jest lepsza.

Porównanie surowców do cegieł gotowych i cegieł własnej produkcji
Cegły z popiołu lotnego są najważniejszym elementem podczas budowy budynku. Wykonując własne cegły, możemy użyć tyle surowca, ile jest nam potrzebne. Inaczej jest w przypadku wytwarzania cegieł ze źródeł zewnętrznych.

Do własnoręcznie wykonanych cegieł możemy dodawać lub ciąć inne materiały, aby zapewnić ich niezawodność i doskonałą jakość. Maszyna do budowania cegieł pozwala nam również na tworzenie unikalnych cegieł o różnorodnych fakturach i odcieniach.

Cegły z małej cegielni vs cegły prefabrykowane. Cena

W porównaniu z robieniem własnych cegieł zakup gotowych cegieł jest znacznie droższy. Zakupy cegieł często kosztują znacznie więcej niż tworzenie własnych. Codzienne zmiany cen gotowych cegieł są spowodowane podażą i popytem.

Jednak maszyna do produkcji cegły z popiołu lotnego wymaga jednorazowej inwestycji w cegły własnej produkcji. Następnie możesz tworzyć własne klocki na podstawie potrzeby projektu i sprzedawać je, aby zarobić dodatkowe pieniądze.

Cegły z małej cegielni vs cegły prefabrykowane.

Cegły z małej cegielni vs cegły prefabrykowane. Projekt i A

Cegły o różnych kolorach i fakturach są dostępne w postaci gotowych cegieł, jednak są one droższe od zwykłych cegieł. Cegły mogą być produkowane na miejscu w różnych kolorach i ilościach w zależności od potrzeb klienta. Nie wymaga to dodatkowej płatności.

Ponieważ jednak koszt automatycznego sprzętu do robienia cegieł jest nieco większy, będziesz musiał zainwestować więcej pieniędzy w tworzenie własnych cegieł. Ponieważ może to być korzystne dla Twojej firmy, jest to jednorazowy wydatek. Ma to wpływ na długoterminową rentowność twojego projektu. Początkowy koszt wykonania własnych klocków będzie niższy.

Informacje o produkcie

Gotowe i samodzielnie wykonane cegły występują w różnych standardach. Klasyfikacje obejmują stopień, klasę, typ, zastosowanie i zastosowanie. Kryteria te mogą opierać się na narażeniu maszyny do produkcji cegieł lotnych lub sytuacjach użytkowania, wyglądzie, właściwościach fizycznych niezbędnych do wykonania, wymiarach i tolerancjach zniekształceń, w obu cegłach.

Chociaż większość cegieł można dostosować tak, aby miały wszystkie cechy wybrane przez użytkownika, niektóre funkcje to umożliwiają. Zamiast kupować gotowe klocki, możesz dostosować je do unikalnych potrzeb, używając samodzielnie wykonanych klocków.

Kontrola jakości

Pomimo tego, że branża cegielni jest powszechnie postrzegana jako słabo rozwinięta, wielu producentów cegieł uczestniczy w kompleksowych systemach zarządzania jakością i kontroli statystycznej. Nie mamy pojęcia, z jakiego materiału powstają gotowe cegły, gdy je kupujemy.

W przeciwieństwie do tego, konstruując własne klocki, możesz wybrać najlepsze materiały i dodać więcej materiałów według własnego uznania. Masz całkowitą kontrolę nad jakością cegieł. Cegły mogą być produkowane w różnych przedziałach cenowych.

Obszar lokalny

Czasami może się zdarzyć, że producent gotowych cegieł jest daleko lub nie w regionie, w którym będzie realizowana Twoja inwestycja budowlana. W tym scenariuszu rosnące koszty transportu mogą wpłynąć na ogólny budżet projektu i marżę zysku. Własna produkcja cegieł może być w tym przypadku przyzwoitą opcją.

W innych sytuacjach producenci gotowych cegieł mogą potencjalnie zyskać na Tobie więcej zyskując przewagę konkurencyjną. Z tych powodów duże przedsiębiorstwa budowlane lub budowlane w przeszłości preferowały zakup sprzętu do produkcji cegieł z popiołu lotnego i produkcję własnych cegieł.

Zarówno samodzielnie wykonane, jak i gotowe cegły mają względem siebie przewagę. Dodatkowo użycie sprzętu do produkcji cegieł z popiołu lotnego do tworzenia własnych cegieł z popiołu lotnego kosztuje zwykle o połowę mniej niż zakup gotowych cegieł. Wykonywanie własnych cegieł jest matematycznie tańszą opcją.

Sprawdź także inne nasze artykuły: