Jak przygotować basen na zimę?

Jak przygotować basen na zimę? Czyż baseny nie są wspaniałe? Jest coś pociągającego w wylegiwaniu się przy basenie w ciepły letni dzień, a także w dreszczyku emocji związanym z ukończeniem pierwszego okrążenia. Kiedy jesteś wśród rodziny lub przyjaciół, baseny mogą być niezwykle uspokajającymi miejscami, które sprawiają, że czujesz się szczęśliwy i spokojny. Twoje podwórko może wiele zyskać na instalacji basenu. To idealne miejsce na letnie spotkanie z przyjaciółmi, rodziną czy urodziny. Jednak utrzymanie go i dbanie o niego oznacza, że ​​musisz to robić zarówno dla własnego dobra, jak i dla dobra innych.

Wszyscy uwielbiamy spędzać czas w naszym basenie podczas ciepłych letnich miesięcy.

Kiedy zmieniają się pory roku i dni stają się krótsze, czasami nie dostrzegamy, że sezon pływacki dobiega końca. Czas zacząć przygotowywać się do zimowych temperatur, jeśli chcesz korzystać z basenu do początku listopada lub później.

Sezon pływacki dobiega końca. Dla wielu z Was wiąże się to z robieniem planów na kolejny rok. Przed nadejściem zimnej pory roku należy zadbać o odpowiednie zimowanie basenu. Czy wiesz, jak przygotować basen do zimy? Jest kilka rzeczy, o które powinieneś zadbać, gdy pogoda zaczyna się ochładzać, aby Twój basen w ziemi był bezpieczny i przygotowany na nadchodzącą zimę. Przyjrzyjmy się, jak przygotować basen wkopany w ziemię na zimę.

Jak przygotować basen na zimę? Usuń wszystkie zabawki i akcesoria, które unoszą się na wodzie.

Makaron, dętki i inne przedmioty, które mogą utknąć na skimmerze lub koszu pompy, należy wyjąć z wody wraz z innymi pływającymi zabawkami i akcesoriami. Gdy nie są używane, pływające zabawki mogą stanowić zagrożenie, jeśli pozwolisz im unosić się w basenie. Jeśli nie używasz sprzętu pływającego podczas chłodniejszych miesięcy, wyjmij go z wody, aby nie stanowił zagrożenia. Usuń wszystkie zabawki, które mogły wpaść do głębokiego końca basenu i nie zostały od razu odkryte.

Jak przygotować basen na zimę? Zdezynfekuj basen.

Chociaż wydaje się to oczywiste, ten krok jest kluczowy! To jedno z najważniejszych zadań w przygotowaniu basenu na zimę. Z biegiem czasu woda w basenie może zostać zanieczyszczona, co może powodować gromadzenie się zanieczyszczeń na dnie basenu (i prowadzić do wzrostu glonów). Zanim wpadną do filtra lub zatkają filtry, usuń liście i inne zanieczyszczenia z powierzchni wody za pomocą skimmera do liści i odkurz. Dlatego, zanim zamkniesz basen na zimę, dokładnie go wyczyść i umyj, aby wszystkie powierzchnie były nieskazitelne. Sprawdź, czy nie ma pęknięć, wycieków i innych uszkodzeń.

Jak przygotować basen na zimę? Zakonserwuj basen.

Zakonserwowanie basenu to jeden z najlepszych sposobów na przygotowanie go na mroźniejszą zimę. W ten sposób pozbędziemy się wszelkich bakterii, które mogły nagromadzić się w wodzie z biegiem czasu. Aby to osiągnąć, możesz użyć tabletek lub ciekłego chloru, ale pamiętaj, aby dokładnie przeczytać i stosować się do wskazówek produktu.

Jak przygotować basen na zimę? Osiągnij równowagę w poziomach chemicznych.

Badanie wody ma kluczowe znaczenie dla utrzymania basenu w dobrym stanie. Przeanalizuj skład chemiczny wody. Zanim nadejdą zimne miesiące, upewnij się, że woda jest zbilansowana. Ważne jest, aby od razu zająć się wszelkimi problemami z pH lub poziomem chloru, zamiast czekać, aż się pogorszą.

Jak przygotować basen na zimę?

Oczyścić pompę i filtr.

Upewnij się, że wyczyściłeś filtr i pompę podczas czyszczenia basenu. Filtr i pompę należy zawsze czyścić. Jeśli nie będziesz ich często czyścić, mogą przestać działać prawidłowo, powodować gromadzenie się glonów, a nawet uszkodzić silnik pompy. Czyszczenie sprzętu przed jego wyłączeniem pomoże chronić go przed brudem i zanieczyszczeniami, gdy nie jest używany. Czyszczenie filtra nie tylko przedłuża jego żywotność, ale także gwarantuje, że będzie działał prawidłowo po ponownym podłączeniu do systemu.

Ściany i pokład basenu powinny zostać wyczyszczone.

Osłoń basen.

Twój basen może być skutecznie chroniony przed brudem, liśćmi i innymi materiałami, które mogą wpaść do wody w okresie zimowym poprzez przykrycie. Nadszedł czas, aby zakupić osłonę do basenu, jeśli jeszcze jej nie masz. Przed zakupem przykrycia pamiętaj o zmierzeniu basenu, ponieważ większość z nich ma różne rozmiary. W ten sposób możesz mieć pewność, że otrzymana osłona będzie dobrze pasować i nie będzie przeciekać ani niczego uszkadzać po założeniu. Upewnij się, że przykrycie basenu jest specjalnie wykonane dla rodzaju basenu, który posiadasz, aby jak najlepiej go wykorzystać.

Twoja pula stanowi znaczną inwestycję, dlatego tak ważne jest, aby była bezpieczna. Nadszedł czas, aby zakryć basen, ponieważ na horyzoncie zbliża się mroźniejsza zima. Aby zabezpieczyć basen i utrzymać go w dobrym stanie, należy przygotować go na chłodniejsze dni. Zapewnia to również, że piękny basen przetrwa jeszcze wiele lat, oszczędzając czas i pieniądze właścicieli. Właściciele mogą skorzystać z tej listy kontrolnej, aby przygotować swoje baseny na zimę.

Powinieneś teraz lepiej zrozumieć, jak przygotować basen na następne chłodniejsze miesiące. Niezależnie od pory roku utrzymywanie basenu w dobrym stanie może wydłużyć jego żywotność i zapewnić przyjemne i bezpieczne miejsce do pływania.

Sprawdź także inne nasze artykuły: