Czyszczenie płytek i tarasów z kamienia naturalnego

Czyszczenie płytek i tarasów z kamienia naturalnego. Nasze najlepsze rady dotyczące czyszczenia zewnętrznych płytek i tarasów z kamienia naturalnego dotyczą kostki brukowej i płytek ceramicznych.

Na tym blogu podamy kilka wskazówek, jak najlepiej czyścić i konserwować płyty chodnikowe i płytki zewnętrzne. Istnieje kilka różnych produktów, których możesz użyć, aby utrzymać taras w czystości i blasku.

Jeśli masz do czynienia tylko z niewielkimi zabrudzeniami, najbardziej opłacalną i naturalną metodą, którą sugerujemy, jest użycie białego octu. Jest to popularne rozwiązanie, ponieważ jest bardzo przyjazne dla środowiska i pozwala uniknąć stosowania chemikaliów.

Czyszczenie płytek i tarasów z kamienia naturalnego. Metoda octowa

Przed rozpoczęciem sprzątania przestrzeni na zewnątrz radzimy usunąć wszystkie rośliny i meble ogrodowe. Powinieneś także wymieść wszelkie zabrudzenia z tarasu i usunąć wszelkie chwasty, które mogą być obecne. Po usunięciu wszystkiego z obszaru, który chcesz wyczyścić, wymieszaj ocet i wodę w roztworze 50:50. Po przygotowaniu roztworu wylej go na patio i upewnij się, że równomiernie pokrywa całą powierzchnię. Pozostaw roztwór na ziemi na 20 do 25 minut. Wyszoruj obszar szczotką po tym, jak roztwór wchłonie się w powierzchnię. Aby wyeliminować rozwiązanie, należy na koniec spłukać powierzchnię chodnika wodą. Po wykonaniu tych kroków możesz zrelaksować się i cieszyć się swoim ogrodem po przywróceniu wszystkich mebli ogrodowych na swoje pierwotne miejsce. Jeśli jednak ocet nie pomógł to skorzystaj z produktów marki Betolix, znajdziesz je tu!

Czyszczenie myjką ciśnieniową

Myjka ciśnieniowa to najszybszy sposób na wyczyszczenie tarasu. Chociaż jest to szybkie rozwiązanie, zaleca się ostrożność, ponieważ ciśnienie wody stosowane w tym podejściu może potencjalnie uszkodzić patio lub asfalt.

Aby zmniejszyć ryzyko uszkodzenia patio, zacznij używać myjki wysokociśnieniowej na niskim poziomie. Podczas korzystania z myjki wysokociśnieniowej należy ostrożnie unikać obszarów pokrytych fugą, ponieważ są one bardziej podatne na uszkodzenia spowodowane wysokim ciśnieniem.

Czyszczenie płytek i tarasów z kamienia naturalnego

Możesz wyczyścić chodnik lub taras za pomocą różnych profesjonalnych środków czyszczących marki Betolix.

W przypadku korzystania z tego rozwiązania sugerujemy założenie przez klientów rękawiczek i odzieży ochronnej. Zastosuj środek czyszczący bezpośrednio na mocno zanieczyszczone miejsca; do ogólnego czyszczenia rozcieńczyć z wodą i środkiem czyszczącym w stosunku 50:50.

Jeśli chodzi o plamy organiczne, takie jak porosty, glony i mech, ten środek czyszczący jest szczególnie skuteczny. Usuwa plamy z patio, przenikając materiał i robiąc to.

Do aplikacji użyj pędzla z włosia, tak jak w przypadku wielu innych sugerowanych przez nas produktów, i pozostaw na 20 do 30 minut. Tak długo, jak pozostałości są czyste, a powierzchnia ma czas na wyschnięcie, nie ma znaczenia, czy zmywasz pozostałości gorącą, czy zimną wodą. Ten produkt oczyści około 200 metrów kwadratowych za pomocą 5 litrów.

Sprawdź także inne nasze artykuły: