Z czego jest wykonana kostka brukowa?

Z czego jest wykonana kostka brukowa? Wyrażenia „brukarz”, „kostka brukowa”, „układarka betonu” i „układarka cegły” są często używane zamiennie. Mnóstwo alternatyw dostępnych obecnie na rynku jest wynikiem licznych modyfikacji, którym poddano kostkę brukową na przestrzeni czasu.

Tradycyjnie do wykonania kostki brukowej używano gliny lub kamienia naturalnego. Nie minęło wiele czasu, zanim prefabrykowane kostki brukowe z betonu stały się preferowaną opcją do wykonywania nawierzchni twardych, ponieważ z czasem zmniejszała się podaż kamienia i / lub surowców, w połączeniu z postępem nauki i technologii produkcji.

Z czego jest wykonana kostka brukowa?

W firmie Innovachem, gdy mówimy o betonowych kafelkach, zwykle odnosimy się do produkowanej przez nas betonowej kostki brukowej.

Materiały są mieszane i wciskane w kostkę brukową przy użyciu specjalistycznego sprzętu. Komponenty użyte do wykonania kostki brukowej są bardzo proste:

  • Małe odłamki kamienia (o wielkości około 3 mm), które są ostre jak piasek cementowy.
  • Wykwity są redukowane, a utwardzanie i odformowywanie jest wspomagane przez wodne dodatki pigmentowe.

Mimo że układarki są tworzone przy użyciu specjalistycznej prasy brukarskiej lub maszyny, podstawowe składniki betonu są takie same jak w zwykłym betonie, z kilkoma drobnymi proporcjonalnymi korektami.

Te betonowe kostki są dwa do trzech razy mocniejsze niż typowy beton wylewany na miejscu ze względu na technologię stosowaną do ich formowania i prasowania. Ponieważ są tak solidne, możemy zapewnić dożywotnią gwarancję. Dzięki procesowi produkcyjnemu możemy wyprodukować kostkę brukową i bloki muru oporowego w różnych odcieniach, formach i fakturach.

Sprawdź także inne nasze artykuły: