Jak usunąć mech z kostki brukowej?

Jak usunąć mech z kostki brukowej?

Jak usunąć mech z kostki brukowej? Mech potrzebuje odpowiednich warunków do rozrostu. Piasek, brud, kurz łączą się z unoszącymi się w powietrzu cząsteczkami mchu, tworząc idealne warunki dla jego rozwoju. Zacienione wilgotne obszary i długotrwałe deszcze przyspieszą wzrost mchu. Najlepszym sposobem na usunięcie mchu jest potraktowanie go ekologicznym środkiem Betolix-M. Ten innowacyjny preparat jest w 100% biodegradowalny, nie zawiera agresywnych substancji, nie uszkodzi kostki brukowej.

Jak usunąć mech z kostki brukowej? Usuwanie mchu przy użyciu płynu Betolix-M krok po kroku

Wykonaj następujące kroki:

Na początek zalecamy użycie miotły o sztywnym włosiu. Przy jej użyciu usuń resztki liści, czy też innego rodzaju suche, lotne zabrudzenia. Możesz użyć mniejszej szczotki podczas usuwania zabrudzeń w narożnikach, czy też ciasnych szczelinach. Ważne, abyś po wymieceniu wszelkich zabrudzeń zutylizował je.

Teraz gdy już usunąłeś wszelkie liście czas na użycie preparatu do usuwania mchu Betolix-M. Przelej płyn zakupiony w naszym sklepie online do butelki z atomizerem, może to być pojemnik do opryskiwania kwiatów. Teraz nanoś równomiernie preparat na miejsce, gdzie zalega mech. Odczekaj około 5 minut, a następnie zmyj wszystko dużą ilością wody. Uważaj, aby płyn nie dostał się w obszar, gdzie rosną kwiaty i trawa.

Jak usunąć mech z kostki brukowe?

Jak zapobiegać pojawieniu się mchu na kostce brukowej?

Oto co powinieneś zrobić, aby uniknąć pojawiania się mchu na Twojej kostce brukowej:

Pierwsza najważniejsza zasada to utrzymywanie kostki brukowej w czystości. Nie możesz dopuszczać do sytuacji, kiedy to brud zalega na kostce przez dłuższy czas. Przynajmniej raz w tygodniu przy użyciu miotły lub dmuchawy powinieneś oczyścić kostkę. Ściółka, liście, brud to zagrożenie dla kostki brukowej.

Pamiętaj także, aby po ulewnych deszczach usuwać stojącą w postaci kałuży wodę. Ma to szczególne znaczenie w miejscach, gdzie nie docierają promienie słoneczne. Sucha kostka brukowa to kostka wolna od mchu!

Jak tylko zauważysz lekko zielonkawy mech sięgnij po preparat Betolix-M i szybko zneutralizuj zagrożenie. Piasek fugowy jest bardzo podatny na mech, dlatego reaguj szybko, nie lekceważ pierwszych objawów. Im dłużej mech zalega na kostce brukowej, tym trudniej go usunąć. Może nawet dojść do sytuacji, kiedy to będziesz zmuszony wymienić piasek spoinowy, co zdecydowanie wpłynie na Twój domowy budżet.

Najważniejsze to nie dopuścić do tego, by mech zakorzenił się na piasku polimerowym. Czyść spoiny regularnie preparatem Betolix-M!  

Sprawdź także inne nasze artykuły: