Beton stemplowany. Jak udekorować swój dom betonem stemplowanym na siedem sposobów

Beton stemplowany, szybka i dostępna cenowo opcja upiększenia domu. Zarówno w przypadku podłóg wewnętrznych i powierzchni pionowych, jak i zewnętrznych powierzchni betonowych, takich jak tarasy i podjazdy, beton stemplowany stał się najlepszym wyborem do dekoracji. Kiedy zwykły, szary beton nie wystarcza, preferowanym wyborem, jaki Ci pozostaje, jest beton stemplowany – znany również jako beton odciśnięty lub wzorzysty. Możesz cieszyć się wyglądem wzorów kamienia naturalnego, takich jak łupek, płyta chodnikowa, cegła i brukowiec, używając betonu stemplowanego. Nie ma konieczności płacenia wygórowanych cen za prawdziwą skałę i kamień. Oto siedem sposobów, w których możesz wykorzystać beton stemplowany, aby zbudować idealny dom.

Beton stemplowany. Po pierwsze: w połączeniu z innym wzorem betonu dekoracyjnego

Użycie więcej niż jednego rodzaju betonu ozdobnego może pomóc w wyznaczeniu obszarów aktywności w „szeroko otwartych przestrzeniach” zwykłego betonu. Takich jak kombinacja patio i basenu lub spory dziedziniec. Niestandardowe bejce betonowe tworzą przydomowe sanktuarium, które doskonale współgra z odcieniami rzecznej skały.

Beton stemplowany. Po drugie: spójna teksturyzacja

Za pomocą mat do stempli betonowych można nadać powierzchni betonowej określoną teksturę bez pozostawiania śladów połączeń. Wiele naturalnych odcieni łupka sprawia, że ​​jest on bardzo popularny. Za pomocą realistycznych stempli do betonu i unikalnych bejc do betonu można naśladować każdy kolor łupka — lub stworzyć własny. Tłoczona powierzchnia betonu ozdobnego, która jest gładka i uszczelniona, może przetrwać dziesięciolecia. Co ważne stanie się to bez odprysków, pęknięć lub blaknięcia, a jednocześnie wymaga bardzo niewielkiej konserwacji. Prawdziwy łupek nie jest tak wytrzymały, jak beton i ostatecznie będzie ulegał zużyciu szybciej.

Beton stemplowany. Po trzecie: projekt plus tekstura

Beton stemplowany oferuje szeroką gamę realistycznych wzorów kamienia, w tym płyty chodnikowej, bruku, cegły i łupka, aby uzyskać wygląd kamienia fugowanego. Aby uzyskać pełny wygląd prawdziwego fugowanego kamienia lub płytek, stemple betonowe mogą teksturować, a także odciskać kształty kamienia i linie fug. Patio z czerwonej cegły poniżej miało popękane cegły i rozkładającą się fugę. Uszkodzenia zostały zamaskowane przez betonową nakładkę do wymiany nawierzchni. Odsłoniła ona zupełnie nową powierzchnię, która została wspaniale wybita wzorem łupków Antlar. Betonowe stemple można wykorzystać do dekoracji świeżo wylanego betonu, zanim ten wyschnie i stwardnieje. Można go też wykorzystać jako nakładki na istniejące już płyty betonowe.

Beton stemplowany.
Beton stemplowany to dobry sposób na imitowanie prawdziwego kamienia

Beton stemplowany. Krok nr. cztery: Wykończenia z imitacji drewna

Dekoratorzy i właściciele domów zostali wprowadzeni w śmiałe stosowanie wykończeń imitujących drewno za pomocą stemplowanego betonu. Teraz możesz mieć „drewniane” tarasy, werandy, ścieżki spacerowe i stopnie. Nie musisz się przy tym martwić o niszczenie drewna z powodu wypaczania, odpryskiwania, gnicia i pękania związanego z pogodą. Niestandardowe stemple do betonu ułatwiają tworzenie wykończeń drewnianych desek o różnych szerokościach i fakturach. Od gładkiego po szorstkie drewno z odzysku. Możesz dopasować kolory do istniejących elementów krajobrazu na podwórku. Możesz też wybrać kolor z gamy jasnych i ciemnych odcieni drewna z niestandardowymi zabiegami betonowymi. Dodatkowo podłoga wewnętrzna pozwala cieszyć się pięknem drewna w każdym pomieszczeniu, zachowując jednocześnie trwałość podczas aktywnego życia rodzinnego.

Pięć: Użyj szablonów, aby dodać kreatywne akcenty

Innym zabawnym aspektem betonu stemplowanego jest włączenie szablonów i unikalnych marek lub projektów. Ręcznie barwione i stemplowane wzory stanowią istotny składnik całego betonu stemplowanego. Co ważne nie łuszczą się wraz z upływem czasu. Herb rodziny lub logo drużyny sportowej można wykorzystać do uczynienia podjazdu wyjątkowym, lub do stworzenia centralnego punktu na patio. Popularne wybory na werandy, patio i wewnętrzne wejścia obejmują kolorowe wzory dywanów. Uwolnij swoją divę projektowania wnętrz już dziś!

Beton stemplowany. Po szóste: Listwy ozdobne z tłoczeniem podkreślają barwiony beton

Zastosowanie obrzeży z betonu stemplowanego w połączeniu z tańszym rozwiązaniem do odnawiania nawierzchni może być idealnym kompromisem. Zwłaszcza jeśli ograniczenia budżetowe wykluczają użycie betonu stemplowanego do całej metamorfozy betonu. Marzenia o kamieniu nie trzeba porzucać; możesz z łatwością dodać obramowania z płyty chodnikowej, bruku lub łupka. Dodadzą one tekstury i koloru oraz ożywią Twoje pokoje. Twoje barwione betonowe patio może być otoczone wytłoczonymi granicami z płyt chodnikowych. Podjazd może wyróżniać się akcentami z płyt chodnikowych i betonowym wykończeniem uzyskanym poprzez zamiatanie miotłą.

Siedem: Pionowa wymiana nawierzchni betonowej sztucznym kamieniem i drewnem.

Pionowa wymiana nawierzchni betonowej może zapewnić wygląd wykończeń z kamienia i drewna. Może się to stać za ułamek ceny rzeczywistych materiałów, w ułamku czasu i przy ułamku bałaganu. Motywy wytłoczonego drewna lub ręcznie rzeźbionego kamienia tworzą realistyczne i naturalnie wyglądające tekstury. Po nałożeniu na cegłę, tynk, płytę gipsowo-kartonową, drewno lub beton, przekształcą Twoje mieszkanie w ciągu kilku dni. W niektórych sytuacjach ciężar prawdziwego kamienia może sprawić, że murowanie stanie się niemożliwe. Nie jest to problemem w przypadku naszych nakładek betonowych o odnowionej powierzchni. Kamień może być bezpiecznie używany do ścian akcentujących i kominka.

Przełomem w grze jest beton stemplowany.

Możesz stworzyć prawie każdy wzór z kamienia lub kamienia, a także wykończenia przypominające drewniane deski z ozdobnymi stemplami betonu. Nie jesteś ograniczony wzorami i kolorami, które są oferowane w sklepach wielkopowierzchniowych lub preferencjami kamieniarza z twojej okolicy. Twoje możliwości są praktycznie nieograniczone, ponieważ każdy element naszych kreacji może zostać zmieniony, nawet kolor i wzór znaczków.

Sprawdź także nasze inne artykuły:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *